خانه » شایعات » شایعات ایرانی » هولوکاست ایرانی مستندات کافی ندارد!

هولوکاست ایرانی مستندات کافی ندارد!

ادعا:

هولوکاست نه میلیون ایرانی به دست بریتانیای کبیر. اهمیت رضا شاه را بیشتر درک کنیم. آیا می دانید هولوکاست واقعی در ایران رخ داده است؟ از قحطی بزرگ در ایران چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید مابین سالهای ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ بیش از چهل درصد جمعیت ایران جان خود را از دست دادند؟ طی سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ ایران با وجود اعلام بی‌طرفی در جنگ جهانی اول، بیشترین آسیب را از این جنگ ویرانگر دید و در حدود نیمی از جمعیت کشور قربانی مطامع کشورهای بزرگ و استعمارگر آن دوران شدند. اسناد این قتل عام قریب به ده میلیون نفری همچنان در ردیف اسناد طبقه بندی شده و سری انگلستان قرار دارد و این کشور هنوز هم از انتشار آن‌ها ممانعت می‌کند. گزارش زیر با توجه به کتاب «قحطی بزرگ» نوشته‌ی دکتر محمد قلی مجد تنظیم شده است که یکی از منابع انگشت‌شمار موجود درباره‌ی هولوکاست نه میلیون نفری ایرانیان بوده و با استناد به اظهارات شاهدان و برخی اسناد تاریخی در دسترس نوشته شده است.

در این باره بسیاری از سایت های داخلی، وبلاگ ها و صفحات مختلف سخن گفته اند. برای نمونه رجا نیوز را ببینید.

هولوکاست ایرانی

 

اما ایرادات این ادعا چیست؟

۱- هولوکاست به نسل‌کشی و کشتار برنامه‌ریزی شده انسان‌ها به دلایلی خاص اطلاق می‌شود که در این مورد اصولاً این نام وجاهت ندارد. همچنین عکس مربوط به این ادعا جعلی و مربوط به نسل‌کشی ارامنه در دولت عثمانی است.

 

۲- در تاریخ فوق در ایران سیستم آمارگیری شکل نگرفته بوده و تمامی آمارهای موجود بر اساس شاخص‌ها و برآوردهای بعدی است. طبق برآورد رسمی مرکز آمار ایران، کل جمعیت ایران در آن سال‌ها بین نه تا ده میلیون نفر بوده است. لذا بر اساس این ادعا تعداد مرگ و میر، بیش از جمعیت ایران بوده.

مقــاله‌ی دکتر حسینی درباره‌ی جمعیت نگاری ایران در سایت سازمان جمعیت شناسی ایران. این مقاله از آنجا اهمیت میابد که مؤید آمار مرکز مطالعات جمعیت آسیا و اقیانوسیه است.
 

۳- عباس میلانی (استاد دانشگاه ملی ایران- شهید بهشتی کنونی – استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و محقق فعلی در دانشگاه استنفورد) در کتاب خود می‌نویسد:

در این دوران که مصادف با جنگ جهانی بود علیرغم اعلام بی‌طرفی در جنگ از سوی حکومت ایران، بخش‌هایی از ایران توسط نیروهای روسیه و انگلیس اشغال شده بود. در همین زمان درگیری‌های قبیله‌ای نیز قدرت مرکزی را در ایران ضعیف کرده بود. هم‌زمان اپیدمی آنفلوانزای اسپانیایی که باعث مرگ صد میلیون نفر در سراسر جهان شد در ایران شیوع پیدا کرد. هر چند تعداد ایرانیانی که در این زمان کشته شدند محل مناقشه‌است. اما متخصصان چنین پیشنهاد می‌کنند که مجموعه‌ای از قطحی، مالاریا، آنفولانزا و اعتیاد فراگیر به تریاک سبب نرخ غیرعادی مرگ و میر در ایران شده بود.

میروشنکف در کتاب خود بنام «ایران در جنگ جهانی اول» تعداد کشته شدگان ناشی از قحطی و بیماری را در حد چندهزار نفر می‌داند و می‌نویسد:

جنگ جهانی اول برای مردم ایران بداقبالی‌ها و مشقات بی‌شماری به همراه آورد. مناطق وسیعی در اثر جنگ تخریب شده، دهها هزار ایرانی دچار قحطی شدند یا پس از بیماری مردند. بسیاری زندگی خود را در اثر عملیات نظامی از دست دادند و یا خسارت دیدند. در نگاه به گذشته، حتی اکنون نیز سخت است بتوان گفت چگونه ایران می‌توانست لطمه‌ی کمتری ببیند. دفاع از تمامیت ملی در برابر دست‌اندازی‌های قدرت‌های بزرگ که هر کدام تسلط بر ایران را پاداشی در نبرد برای مستعمرات جدید و حوزه‌های نفوذ خود می‌دیدند، ناممکن بود. <ایران در جنگ جهانی اول، میروشنکف، ترجمه دخانیاتی، تهران ۱۳۴۴>

 

۴- تمامی این تاریخ غیر مستند از کتاب «قحطی بزرگ» نوشته‌ی دکتر محمدقلی مجد سرچشمه می‌گیرد. این کتاب بنا به ادعای ایشان از اسناد منتشر شده‌ی امریکا نشأت گرفته، اما مرجعی آن را تأیید نمی‌کند. اسناد طبقه‌بندی شده‌ی بریتانیا (همان‌گونه که از نامش پیداست) اصولاً قابل دسترسی برای ایشان نیست. مورخ دیگری این نظرات را تأیید نکرده و البته نوشته و مستند داخلی از مجموعه‌ی مورخان و نویسندگان ایرانی در آن سال‌ها موجود نیست.

 

۵- افشین مرعشی در مقاله‌ای در مجله‌ی تخصصی دانشگاه کمبریج درباره‌ی دکتر مجد می‌نویسد:

استفاده مجد از خاطرات پدرش، محمدعلی مجد، مرزهای بین خاطره و تاریخ را کمرنگ کرده هدف مستقل بودن تاریخ را زیر سؤال می برد، ولی او این کار را آن قدر خلاقانه و به نحوی انجام می دهد که تاریخ اصلاحات ارضی را روشن می کند. برخی نقل قولهای خانوادگی او به روایت اش ضربه می زند.

 

۶- سایت های داخلی هم مانند دکتر مجد، دول انگلیس و امریکا را مسئول لاپوشانی این آمار دانسته و معتقدند رقم واقعی بیش از این بوده اما به جهت ممانعت از تعقیب قضایی در دادگاه‌های بین‌اللملی هیچ‌گاه منتشر نشده است. برای این ادعا اما مستندات کافی ارائه نشده و گویا بر توهم توطئه و سیاسی‌کاری تکیه شده است.

 

۷- برخی منتقدان کتاب دکتر مجد، تحقیقات او را جهت‌دار و فاقد بی‌طرفی دانسته‌اند. آنها او را متهم کرده‌اند که اسنادی را انتخاب کرده که به شکلی جهت‌دار حرف او را اثبات کند و کل اسناد موجود را استفاده نکرده است.

 

۸- در تاریخ شفاهی ما نیز به این مسئله اشاره نشده است. در واقع کشته شدن نیمی از مردم یک کشور در حافظه‌ی ملت خواهد ماند و سینه به سینه نقل خواهد شد.

 

۹- شایان ذکر است که قرارداد معروف ۱۹۱۹ با انگلیس هم تقریباً همزمان با این ادعا اتفاق افتاده و یک پای این قرارداد ننگین هم دولت بریتانیا بوده است. این واقعه به صورت کامل در تاریخ آمده و بزرگانی همچون مصدق، دولت آبادی، مشیرالدوله و عبدالله مستوفی در این باره مبارزاتی داشته اند. چگونه وقتی ریز اتفاقات این قرارداد کاملاً موجود است، با وجود چنین افراد با سابقه ای در آن دوران چنین فاجعه ای با این ابعاد از خاطرات و اسناد محو شده؟!
گرچه در خاطرات برخی از آنها به قحطی در آن ایام اشاراتی شده، اما ارقام ابداً به چند میلیون نزدیک نیست. همچنین باید گفت کشور پهناوری همچون ایران همواره بستر قحطی‌های منطقه‌ای و محدود بوده است؛ لذا خاطرات غیر مستند را نمی‌توان به کل کشور تعمیم داد.
در پایان می‌توان گفت: مسلماً در این سال‌ها مرگ و میرهای جدی ناشی از قحطی و بیماری‌های واگیر وجود داشته است که این قحطی جدای از وقوع جنگ جهانی اول ناشی از عوامل طبیعی همچون خشک‌سالی نیز بوده است. نمی‌توان نقش عوامل اشغال کننده از جمله روسیه و انگلیس را در کمبود غذا و دارو نادیده گرفت، اما به قول یکی از دوستان «به نظر می‌رسد این نُه میلیون چند تایی صفر اضافه دارد!»

 

به روز رسانی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲:
بسیاری از اعضا اما با روایت‌های شفاهی از نیاکان خود مبنی بر وجود قحطی معتقد بودند که تاریخ دستکاری شده یا اسناد مرکز اسناد ایران چیز دیگری را گواهی می‌کند. در همین راستا چندی پیش گروهی از پژوهشگران تاریخ به دعوت «انجمن ایرانی تاریخ» و با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران گردهم آمدند و نشستی با عنوان «پیامدهای جنگ جهانی اول و قحطی در ایران» برگزار کردند. تحقیقات آنان نیز تاییدی بر عدم وجود چنین نسل‌کشی است.

 

 
هولوکاست ایرانی مستندات کافی ندارد!, ۳.۶ out of ۵ based on ۱۰۰ ratings
اجتماعی باشید! به اشتراک بگذارید...

  ۱۲۸ دیدگاه

  1. دمتون گرم سایت باحالى دارین
   چنین سایتهایى خیلى لازمه
   موفق وپیروز باشید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 33 votes)
   • سلام خسته نباشید واقعا از زحمت های شما سپاسگزارم.
    دوست عزیز در این مورد می گویند کتابی هست که خاطرات شخصی انگلیسی به اسم داناهو هست که ایشان نماینده انگلستان در غرب ایران بودند و کتابش ترجمه نشده است. من نتوانستم کتاب اصلی را پیدا کنم. اگه شما توانستید لطفا به من هم کمک کنید. و خوشحال می شوم نظر شما را درباره ی این کتاب بدانم.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -3 (from 9 votes)
   • سلام به همه هم میهنان عزیزم کاشکی این حرفها را این رائفی پور می خوند تا یه ذره از چرت گفتن کم بشه تا کم می آره سریع طرف و می چسبونه به فراماسونری لطف کنید نقد هایی که دکتر حسن فراهانی از ایشان به عمل آورده دانلود کنید و گوش بدهید

    VA:D [1.9.22_1171]
    Rating: -15 (from 51 votes)
    • اگه بخوایم دروغای رائفی پورو دربیاریم که خودش یه وبسایت جدا رو می طلبه !
     ذره ای شرم نمیکنه و از تریبونایی که در اختیارش قرار میگیره نهایت سو استفاده رو میکنه و حرفای دروغ و بی سند و مدرکشو میزنه

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -16 (from 60 votes)
    • من همیشه از دانشجویانی که اون پایین نشستن به حرفای رائفی پور گوش می دن تعجب می کنم و ؛ یک نفر از دانشجویان نمی گن سند ارائه بده کمال الملک شیطان پرسته ؟! سندش کجاست ؟ مارکس همینطور سندش کجاست ؟ لئونارد و داوینچی و همکاری رضا شاه با این قشر و محمد علی فروغی ؟؟؟ و …
     همیشه تا آدمهایی مثل ما نمی گن چرا ؛ معلومه که تا دلت بخواد اینجور آدما تولید میشن .

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: -7 (from 63 votes)
     • سلام
      دوست عزیز نمی خواد بری پای سخنرانی رائفی پور سخنرانیهاشو دانلود کن و گوش کن و برو برا یهر حرفش سرچ کن
      شاید بعضی از از حرف هایش سند محکم و یا محکمه پسند نداشته باشد ولی خیلی از حرف هایش سند دارد و بهتره مخکم نقد نکنی
      شما که جر کتاب خسنک کجایی چیزی نخوندی بهتره اول مطالعه و بعد نظر

      VA:D [1.9.22_1171]
      Rating: +5 (from 59 votes)
     • اقای حمید رضا بنا بر همین نظریه شما پس شماهم باید با مستندات متقن این ادعا را رد کنید نه با گفتن این جمله چون افرادی مثل شما در انجا حبضور ندارن که بگویند چرا پس این حرفا ادعاست

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +3 (from 7 votes)
     • واقعا حرفی نمیمونه واسه گفتن
      من دنبال سندات حرف های ایشون رفتم و اکثر اون ها رو پیدا کردم
      مثلا کتاب Matzo of Zion جر رو بخون یا اصلا در بارش یه سرچ بزن ببین چی میبینی
      بهتره که انقد بدون مدرک و دلیل حرف نزنی و انقدم از اون ور بوم نیفتیم

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +3 (from 17 votes)
      • دوست عزیز کتاب داریم تا کتاب ، منبع داریم تا منبع
       یه کتابو میبینی یکی از معتبرترین استادهای یکی از معتبر ترین دانشگاه ها ی جهان نوشته اما یه متنی رو یه بچه نوشته که شاید پی دی اف اون پیدا بشه بعد به اون میگی منبع معتبر!

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: +6 (from 12 votes)
    • کره خر اون از رو دلیل و مدرک زر میزنه اما اینا ی مشت کس شره نفهم

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -15 (from 21 votes)
    • حرف مفت نزن دلقک بی سواد مخلص!!!!!وقتیمیخای اسم استاد رو بیاری اول دهنتو آب بکش بع حرف بزن!برین گم شین همتون.وطن فروشای بی همه چیز

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -14 (from 32 votes)
    • بنام خدا
     استاد رائفی پور همه حرفاشو با سند میزنه اولین کسی بود که مردم رو در برابر شیطان پرستی و فراماسونری و . . . واکسینه کرد خدا میداند که اگر امثال رائفی پور نبود خدا میداند چه جریان ضد فرهنگی راه می افتاد
     واون کسایی که چوب لای چرخ رائفی و ازغندی و عباسی و . . . معلومه که به کجا بند هستن
     خدا امثال رائفی پور را سلامت نگه دارد و مهر را از قلوب بعضی ها بردارد
     وَسَیعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَی مُنْقَلَبٍ ینْقَلِبُونَ

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: -10 (from 20 votes)
  2. سلام،
   با سپاس از سایت خوبتون،
   در مورد این مطلب من بارها از زبون پدر بزگم که الان حدود ۱۰۰ سالش هست درباره قحطی ۵ ریالی (به معنی اینکه هر خروار گندم یکدفعه قیمتش ۵ ریال شد) شنیده ام که میگه تو اون موقع خیلی ها به دلیل دسترسی نداشتن به غذا می مردن،این جور که پدربزرگ من تعریف میکنه، مرگ و میر خیلی شدید بوده و من وقتی تاریخ ها رو با کتاب آقای مجد تطبیق میدم و با صحبتهای پدربزرگم،احساس می کنم یه جورایی به واقعیت نزدیکه. همچنین قحطی که چند سال بعدش اتفاق افتاد به عنوان قحطی ۵ تومنی معروف شد

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +42 (from 56 votes)
   • احسنت بر شما که الکی انکار نمی کنید و پز مسخره ی روشنفکری در نمی کنید.
    ممنون از نظرتون، استفاده کرم

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 12 votes)
   • سلام.درسته مادربزرگ مادر من هم تا همین چند سال پیش در قید حیات بودن با هوش و حواس کافی. ایشون هم برای ما تعریف میکردن از یه قحطی وحشتناک و بزرگ و مهمترین چیزی که یادشون بود این بود که آدم، آدم رو میخورد. اتفاقا در همین مقاله ای شما متهم میکنید به کذب بودن عنوان شده که مردم اجساد رو هم میخوردن در یه مقطعی.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +7 (from 9 votes)
  3. من یه چیزهایی از مادربزرگم و معلم تاریخ مون درباره سال وبایی تو شیراز شنیدم که میگن در هر خونه که باز می کردی چند تا جنازه میدیدی. ولی نمیدونم دقیقا چه سالی بوده . البته به هر حال این عددی که اعلام شده خیلی دور از واقعیت میزنه

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +10 (from 22 votes)
  4. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_famines
   این لینک ویکیپدیا برای قحطی های مشهور جهان هست.
   به تاریخ ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ در لیست مراجه کنید. به عدد دقیقی اشاره نمیشود، اما میگوید ۱/۴ جمعیت شمال ایران کشته شدند!! با این حال شواهد زیادی از قحطی در جنوب و شیراز درهمین سالها وجود دارد!
   البته قحطی دیگری هم در سال ۱۸۷۰ ته ۱۸۷۱ در ایران اتفاق افتاده که در حدود ۲ میلیون نفر کشته داده!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +31 (from 43 votes)
  5. سایت خوبی دارید اما مطالبی که استاد رائفی پور در این باره میگن با شنیده های من از پدربزرگم فک می کنم توی تکذیب این خبر عجله کرید…
   (به دوستان توصیه میکنم در مورد “سخنرانی استاد رائفی پور در مورد قحطی بزرگ در ایران” یه سرچی داشته باشدند.)

   با درود و تشکر فراوان.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 67 votes)
   • آقای رائفی پور استاد دروغ و تئوری توطئه هست! بنظر من این آدم روانیه.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -4 (from 98 votes)
    • مطمئن باش که حق با شماست و رائفی پور روانیه. متأسفانه تعداد هوادارانش داره خطرناک میشه.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -1 (from 81 votes)
     • با سلام
      ببخشید شما دستگاه راست و دروغ شناسی از هم داری اینکه چی راست چی دروغ رو فقط توی کتابهای خاص میشه پیدا کرد که متاسفانه همشون خارج پرکشیدن چرا چون شما دستگاه راست و دروغ داری نیازی به اون کتابا نیست و ادمهایی که به همین علت مردن کاش توی این کشور یاد می گرفتن واقعیت رو بنویسن ولی به خارجیا نفروشن که الان تو راست و دروغش بزنیم تو سر هم ببین کی گفتم فردا روزی میفهمی تو همین کشور دارن علیه ههمون برای کشتار نسل بعد توطئه می کنن به جون تو شاهدشم تخریب همین آثار تاریخی هستش که شروع شده
      حواستون باشه چی رو دارید از دست میدید

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +2 (from 32 votes)
     • بجای اینکه از روی نادانی به این استاد بزرگ انگ دروغگویی بزنید. سخنرانی‌هاشو دانلود کنید و گوش کنید. و بعدش‌ هم مستند ۶۰ قسمتی ظهور رو دانلود و ببینید. کور کورانه نظر و یا توهین نکنید.
      در جواب به این مطلب هم نظر ادمین رو به لینک زیر جلب می‌کنم.
      ادمین لطفا مطالعه کن و بگو دیگه چقدر مستندات واسه هلوکاست ایرانی میخوای ؟؟؟؟؟؟؟
      http://masaf.ir/post/view-10335/%D9%87%D9%88%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA%209%20%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%20%D8%A8%D9%87%20%D8%AF%D8%B3%D8%AA%20%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1%20+%20%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%ب۱

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -8 (from 22 votes)
      • کسانی که از مرگ چهل درصد جمعیت ایران در قحطی جنگ جهانی اول حرف می زنند یا نمیدانند چهل درصد یعنی چقدر یا نمی فهمند قحطی یعنی چی. مثلا در خاطرات دکتر ثقفی که در لینک بالا اشاره شده می گوید در تهران مغازه فروش شیربرنج و دم پختک بوده اما فقرا امکان خریدش را نداشتند و از گرسنگی رو به موت بودند. این چه قحطی عالمگیری بوده که شیربرنج و دم پختک دم مغازه بوده و جمعیت گرسنگان غارتش نمی کردند؟؟؟؟
       در مورد ادعای واحی مرگ چهل درصد جمعیت هم مشخص است که گوینده درکی از ساختار جمعیتی آن روز کشور نداشته. در جنگ جهانی اول ۲۵ درصد جمعیت کشور شهرنشین، ۱۵ درصد ایلات و عشایر و ۶۰ درصد روستایی بودند. مرگ چهل درصد جمعیت کشور یعنی هیچ، دقت کنید هیچ فرد شهری یا ایلاتی زنده نمانده. هیچ فردی. مرگ دسته جمعی و کامل جمعیت شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اصفهان، مشهد، یزد، کرمان، بوشهر و …
       دفعه دیگر که مطالب تاریخی را خواندید قبل از باور کردن لااقل با دو کتاب دیگر تاریخی هم مقایسه کنید. قحطی بوده شکی نیست اما تعداد قربانیانش کمتر از ده درصد جمعیت آن روز کشور یعنی حدود یک میلیون نفر بوده و بسیار کمتر از تلفات قحطی بزرگ در سال ۱۲۸۸ ه.ق.
       با جمع آوری امضا و طومار واقعیات تاریخی مطابق میل شما تغییر نمی کنند.

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: +5 (from 15 votes)
     • تا کور بشه چشم حسوداش!!!!

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -3 (from 9 votes)
     • شما که دهان مبارک رو باز می کنی و هر چی میخای میگی مطمئن باش کل مطالعه ای که تو عمرت کردی و خواهی کرد به اندازه یک هزارم مطالعات استاد و تیم نحقیقاتیش نمی رسه.
      البته آدمی که همین جور الکی تهمت دروغ به انسان ها بزنه بعید می دونم اهل علم و مطالعه باشه

      VA:D [1.9.22_1171]
      Rating: -3 (from 9 votes)
    • شما هم توهم توطئه دارید. عفت کلام خوب چیزیه که ظاهرا بهره ای ازش نبردین

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -4 (from 14 votes)
    • درست صحبت کن اقای محترم عادت کردید با توهین کردن صحبت کنید
     شما که اطلاعاتی درباره ی ایشون ندارید مجبور نیستید نظر بدید

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 14 votes)
    • من هم پدر بزرگم در این باره تعریف میکردن و اوضاع واقعا خراب بوده اون زمان
     فک میکنم یکم باید بیشتر تحقیق بشه و زود جو گیر نشیم
     اونموقه که این مطالب رو دفه اول بود شنیدید هم همینطور جو گیر شدید و…
     مشکل اصلی ایرانیا اینه زود احساساتی و جو گیر میشیم و همینه که هیچ وقت نمیتونیم خوب تصمیم بگیریم و همش در حال تغییر نظریم

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +3 (from 5 votes)
    • اگه دروغگو بود که انقد طرفدار نداشت. من خودم الان داشتم حرفاشو از طریق نت و منابعی که گفته بود تحقیق میکردم که به این سایت برخوردم. درسته که گاهی جو گیر میشه و موضوع بزرگ میکنه اما ۹۰ درصد حرفاش صحیحه. شمام زود جوگیر نشو طرف به دروغگویی متهم نکن.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -3 (from 17 votes)
    • از قدیم میگن اگه میخوای حرف بزنی اول مزه مزه کن……………..

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 4 votes)
    • مجید جون مواظب روان خودت باش از دست نری!!!!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -1 (from 1 vote)
   • استاد رائفی پور اصلا استاد نیست! این شخص یک دروغگوی بزرگه که همه می دونن برای کجا کار میکنه

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -8 (from 62 votes)
    • به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
     بچه جون دروغ گو خودت هستی
     آدم عاقل همینجوری کسی رو تکذیب نمی‌کنه
     استاد رائفی پور بیش از هزار موضوع رو با مدرک و رفرنس مطرح می‌کنه
     یعنی همه‌اش دروغه ؟
     این با عقل جور در می‌آد که همه‌اش دروغ باشه ؟
     بلکه ایشون هم مثل همه می‌تونه در مورد چیزهایی اشتباه بکنه
     واقعا شماها رو چی شده ؟

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +6 (from 50 votes)
     • والله ما مستندات ندیدیم فقط عکس دیدیم! مستندات شما به این میگی؟ من نگفتم تمام صحبت هاش دروغه. مثلا در مورد بندزیت و راکفلر درست میگه، اما با استندات به حقایقی بدیهی شروع میکنه دادن دروغ هاش به خورد دوستانی مثل جنابعالی!

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +4 (from 28 votes)
      • تو از کجا میدونی ؟؟میتونی اثبات کنی؟؟؟؟؟؟؟؟تو اثبات کن که اون حرف دروغه….شما استاد دانشگاهیی؟چنتا کتاب خوندی؟؟؟؟؟

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: 0 (from 30 votes)
      • رائفی پور فقط یک شومن هست. یک بی سوادی که یک لیسانس ساده حسابداری گرفته، با مخلوط کردن نیمی حقیقت و نیمی دروغ، یه سری مزخرف سر هم می کند. اگر راست می گوید، بهتر است تمامی کنفرانس هایی که تا به امروز برگزار کرده، مقالاتش را بنویسد و با ذکر منابع دقیق، حرف هایش را اثبات کند. وگرنه این یاوه ها را بغال سر کوچه هم می تواند ببافد

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: 0 (from 46 votes)
      • من دقیقا می دونم این شخص تو کذوم ارگان کار می کنه و چطور یهو رائفی پور شد! شما که خودت نمی دونی لطفا چیزی نگو. ایشون همسن بنده هستن و تا حدود زیادی ایشون رو از نزدیک میشناسم. در مورد خودم پرسیدی: من کارشناس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه، کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری از دانشگاه تهران، کارشناس ارشد فلسفه غرب از دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم. مطمئنم کتابهایی که خوندم بیشتر از شماست دوست عزیز.

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: +2 (from 30 votes)
      • باشه تو راست گو و همه دروغ گو…………..

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: -6 (from 12 votes)
  6. مجد در کتاب خود با ذکر این مدعای مناقشه‌برانگیز که جمعیت ایران پیش از جنگ حداقل ۲۰ میلیون نفر بود می‌گوید که در اثر مصائب و قحط و غلای تحمیل شده از سوی بریتانیایی‌ها تا سال ۱۹۱۹ این جمعیت به ۱۱ میلیون نفر کاهش یافت.
   ادعای مجد از سوی تاریخدانان مورد بی اعتنایی قرار گرفت چون محاسبات جمعیتی مجد به وضوح اشکال دارد و با هیچ کدام از منابع دیگر همخوانی ندارد. در زمان ناصرالدین شاه جمعیت ایران حدود ده میلیون برآورد شد و این که در عرض چهل سال به بیست میلیون رسیده باشد، بسیار نامعقول است.
   نگاهی دقیق تر به تاریخ عصر قاجار نشان می دهد گناه قحطی و بیماری به عهده انگلیسی ها نبود. در عصر قاجار چندین بار قحطی هایی به صورت ادواری رخ دادند: ۱۲۴۰-۱۲۳۹ ش ، ۱۲۵۱-۱۲۴۸ ش، ۱۲۵۹ش، و دهه ۱۲۷۰ ش و نیز در اوایل دهه ۱۲۸۰ ش با قحطی روبرو بوده است و اتفاقا قحطی های بعدی شدت کمتری داشتند هر چند جان انسانها را می گرفتند. ان چه که در منابع غربی به عنوان قحطی بزرگ شناخته می شود قحطی سالهای ۱۲۵۱-۱۲۴۸ ش در عصر ناصرالدین شاه است که مرگ نیم تا یک و نیم میلیون از جمعیت ۹ تا ۱۰ میلیونی ایران را به همراه داشت.(جان فوران، مقاومت شکننده، ترجمه احمد تدین، موسسه خدمات فرهنگی رسا، ۱۳۷۷، ص ۱۸۴)
   انگلیسی ها در دوران جنگ جهانی اول، غلات جنوب را برای تغذیه ارتش خود تصاحب کردند و در گسترش قحطی مقصر بودند. همانطور که روسها در آذربایجان چنین کردند اما بیش از هر چیز هرج و مرج، ناامنی و نبودن ارتباط بین شهرها باعث این مصیبت شد.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +18 (from 28 votes)
   • سلام فاطمه خانوم همانگونه که میدانید دکتر مجد از روی اسناد مرکز اسناد ایالات متحده این ادعای خودشون رو به اثبات رسوندند و اگه شک دارید میتوانید بیشتر تحقیق کنید چون هنوز احتمالا بابا بزرگها و مادر بزرگهایی باشند که به یاد دارند. بعد هم شما فرمودین که افزایش جمعیت در عرض چهل سال از ۱۰ میلیون نفر به به ۲۰ میلیون بعید است در صورتی که با توجه به جدول زیر جمعیت ایران در طول حدود ۴۰ سال نزدیک به ۴۲ میلیون افزایش داشته : جدول جمعیت ایران و رشد متوسط در سال‌هاى مختلف
    سال کل کشور
    ۱۳۳۵ ۱۸،۹۵۴،۷۰۴ ۱۳۴۵ ۲۵،۷۸۸،۷۲۲
    ۱۳۵۵ ۳۳،۷۰۸،۷۴۴
    ۱۳۶۵ ۴۹،۴۴۵،۰۱۰
    ۱۳۷۵ ۶۰،۰۵۵،۴۸۸
    مأخذ: سرشمارى عمومى نفوس و مسکن سال‌هاى ۱۳۳۵ لغایت ۱۳۷۵ مرکز آمار ایران
    پس میشود و بعید نیست / والله العالم

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -3 (from 7 votes)
    • اقا مجتبی مقایسه رشد جمعیت سالهای آخر قاجار با رشد جمعیت دوره پهلوی اشتباه مضحکی است. در دوره قاجار نرخ مرگ کودکان زیر پنج سال، پانصد در هزار بوده یعنی از هر دو کودک یکی می مرده و حتی به سن مکتب رفتن نمی رسیده اما نرخ مرگ و میر کودکان در اواخر پهلوی زیر صد در هزار بوده. همچنین امید به زندگی در دوره مشروطه ۳۰ سال بوده و در دوره پهلوی شصت سال.
     نرخ رشد جمعیت در دوره قاجار به دلیل بیماری های واگیردار و نرخ بالای مرگ و میر و البته نبودن سیستم بهداشتی و خدمات پزشکی به هیچ عنوان نمی توانسته حتی به ۲ درصد نزدیک شود. این امار از تاریخ ایران مدرن ابراهامیان نقل شده که جمعیت ایران در زمان مشروطه را ۱۲ میلیون نفر می داند.(ص ۲۵)

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +6 (from 8 votes)
  7. خب حالا که چی ؟ ایرانیا کم کشتار نکردن ! کشورگشایی ها و خونریزی ها رو فراموش کردین ؟ ایرانیا به همدیگه هم رحم نکردن
   حالا هی بگین انگلیس بده اخه
   به هر حال با توضیحاتی که “گمانه” اعلام می کنه و کمی دو دو تا چارتا کردن معلومه که صحت نداره

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -38 (from 68 votes)
   • مطلب شما با این پست چه ربطی داشت؟

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +20 (from 28 votes)
   • براتون متاسفم که یر جمعیت اشتباه مطرح شده بحث میکنید به موضوع مشتار و قحطی نمی پردازین…همش دنبال خورد کردن ایران و ایرانی و شیعیان و مقدسات هستین و طرفدار پر و پاقرص کسایی که هر چی دارن از ما کشورهایی امثال ما دارن وخودشون به خودی خود هیچ نیستن

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -1 (from 17 votes)
  8. سلام
   تشکر میکنم از سایت خوبتون و اینکه بیطرفانه مطلب مینویسید
   امیدوارم همیشه این بیطرفی رو حفظ کنید
   و امیدوارم فی ل ت ر نشید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 29 votes)
  9. لطفا این مطلب رو در صفحه فیسبوکتون هم بذارید تا عده زیادی ازش استفاده کنند هر چند ممکنه به مذاق بعضیها خوش نیاد.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -5 (from 19 votes)
  10. کاری به متن نوشته ها ندارم اما موضوعاتت خیلی بی طرفانه انتخاب نمیشه . ( نظر خودم رو گفتم چیزی که در ذهنم از این سایت وجود داره ، میتونی خیلی منطقی و مستند دفاع کنی)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 32 votes)
   • نیاز به دفاع ندارد دوست عزیز.
    جیزی که در ذهن شما از این سایت وجود دارد ممکن است با چیزی که دیگران در ذهنشان دارند متفاوت باشد.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 28 votes)
  11. این قحطی و مرگ و میرها متاسفانه تا قبل از مدرن سازی ایران چیزی طبیعی بوده. مانند الان نیست که چند سال خشکسالی با واردات گسترده گندم و فروش نفت جبران بشه. من پس از خوندن این مطلب کنجکاو شدم جستجو کردم تا ببینم در مورد تعداد کشته ها زیاده روی شده یا واقعا ۹ میلیون از گرسنگی مرده اند. و در دل دعا میکردم این موضوع دروغ باشه، چرا که کسی نیست که آرزو داشته باشه این موضوع تلخ در مورد کشورش حقیقت داشته باشه. ولی متاسفانه این موضوع (فارغ از شدت اون و کم و زیاد گویی ها و اینکه واقعا ۹ میلیون کشته شده اند یا زیر ۱ میلیون) حقیقت داشته. این موضوع به هیچوقت توسط غربی ها انکار نشده و حتی این موضوع در کتاب هایی مستند شده است. در سال ۱۸۷۰ هم قحطی دیگری وجود داشته که در آن هم رقم خیره کننده ای معادل ۲ میلیون ایرانی جان خود را از دست داده اند. انگار ما بازمانده تعداد زیادی قحطی هستیم. این نشون میده که نظریه تکامل داروین و جنگ بقا تا همین ۱۰۰ سال پیش برقرار بوده و ضعیف ها جان خود را از دست میدادند. نکته دیگر اینکه قحطی مشابه در سرزمین های روسیه در سال ۱۹۲۱ رخ داده و ۵ میلیون نفر هلاک شدند. این از طرفی نشون میده که حضور خودبخودی نیرو های نظامی خارجی نمیتونسته تنها دلیل بحران باشه و یکی از دلایل آن بی لیاقتی حکومت در مدیریت قحطی بوده است. مسئله ای که بیشتر آدم را آزار میده اینه که دولت ایران نتونسته (همانند سوییسی ها) کشورش را پس از اعلام بیطرفی از اشغال حفظ کنه. دوم اینکه انقدر تدبیر نداشته اند که پس از اتفاقات مشابه در سال ۱۸۷۰ که تاریخ نزدیکی هم هست اقدام به برنامه ریزی و ذخیره سازی گندم و غذا بکنند.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 15 votes)
   • این که جنایات استعمار قطعیه صحیح می فرمایید، ولی نظریه داروین کیلو چنده؟! این نظریه از اول هم اثبات شده نبود! الان هم یه نظریه بی آبرو و رد شدست که دانشمندان متعددی هم به خاطر مخالفت باهاش تحت فشار قرار گرفتن و حتی از دانشگاه های آمریکا اخراج شدن!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -8 (from 12 votes)
   • بهترین مدرک درمورد این واقعه(کاملا حقیقی) خاطرات پدر بزرگها و مادر بزرگهاست .
    اونها از پدران خود شنیده اند زمانی در اثر خشکسالی عمومی و همچنین سرقت وحشیانه غلات از مملکت به نفع متفقین ، به قتل وعام مردم این مملکت منجر شد .اما بدلیل عدم وجود تارخ نگاران مستقل و عدم دسترسی به آمار صحیح ، هیچ گاه این اطلاعات به یقین نمی رسند .

    اما به صورت کلی مطالب سایت شما رو کاملا هدفمند و به صورت تخریبی ارزیابی می کنم . بسیاری از موارد ارائه شده صحیح می باشد . اما برخی از موارد با هدف به آسیب زدن به باورهای جامعه و همچنین برخی مقاصد سیاسی طراحی گردیده .

    به یاد داشته باشید پیشنیان خود بابت این طراحی ها شما را نمی بخشند .

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -3 (from 5 votes)
    • از پدربزرگا و مادربزرگا شنیدن یعنی بابا اون زمان کاغذ وقلم اختراع شده بوده و همچنیین تو اون زمان بزرگترین نویسنده های معاصر از دلش بیرون اومدن خوب یکی نبوده اون موقع دربارش بنویسه

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 4 votes)
  12. سلام ..
   دوستان من کاری به کتاب و منابع ندارم … به اینکه چرا قحطی هم اومده ندارم.. ولی من از دوتا از بزرگهای فامیلمون که الان فوت کردند(جفتشون قبل زا ۱۳۰۰ متولد شده بودن..) قبلا سوال کردم جفتشون تائید کردند…شما هم از ی آدم سن و سال دار بپرسید حتما شنیده یا شاید حتی دیده باشه…
   میگفتند که ملت دست به هر کاری برای زنده موندن میزدند…شاید باور نکنید ولی یکیشون تعریف میکرد که کسی که میمرد دفنش نمیکردند چون…
   به هر حال قدیم ی بیماری میومد نصف ی دهی میمردن اینکه ۵ سال کشور قحطی بیاد و تعداد زیادی از افراد بمیرن چیز عجیبی نیست.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +13 (from 21 votes)
  13. پدر من متولد ۱۳۱۵ است، عمویم متولد ۱۳۰۹، و عمه هایم متولد ۱۳۰۵ و ۱۳۰۲ بوده اند. پدرشان هم عضو ارتش بوده و در جنگ جهانی دوم شرکت داشته. با دقت زیاد خودشان تاریخ آن دوران را و همچنین تاریخ قدیمی تر را از قول پدرشان به یاد دارند. پدرم و عمویم که زنده هستند ولی عمه هایم چند سالیست که فوت کرده اند. به قحطی های دوره ای و متناوت و محلی همیشه اشاره می کنند و می کردند ولی قحطی فراگیر که نیمی یا حداقل یک چهارم از جمعیت ایران را کشته باشد، هرگز تایید نمی کنند و چنین چیزی را به خاطر ندارند.
   البته از پدرشان داستانهای اسفناک زیادی درباره دوران جنگ جهانی دوم تعریف می کنند.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +10 (from 24 votes)
   • دوست عزیز این قحطی مال قبل از رضا شاه و قبل از سال ۱۳۰۰ هست که هنوز عمه های خدا بیامرزتون هم به دنیا نیومده بودند

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +5 (from 9 votes)
    • خدا رفتگان شما را هم بیامرزد.
     شما درست می فرمایید ولی از پدر بزرگم یعنی پدرشان هم چنین چیزی نشنیده بودند.
     به هر حال صحبتهای ایشان فقط برای خود من با توجه به شناخت شخصی ام می تواند اعتبار داشته باشد. دوستان صبحتهایی ار بزرگان خانواده شان نقل کردند که من هم به همین روال نقل قولی کردم. چون مرگ یک نفر از هر دو نفر یا حتا یک نفر از هر چهار نفر به سادگی از حافظه یک ملت پاک و فراموش نخواهد شد. هنوز کشتار عربها و مغولها به خوبی و به شکلهای مختلف در حافظه تاریخی مردم حتا افراد بی سواد باقی مانده است.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 10 votes)
  14. با سلام
   دوست عزیزم استاد رایفی پور شخصیت محققی هستند که درباره مسایل روز و به خصوص مهدویت و صهیونیست بدون تحقیق صحبت نمیکنن .
   چند تا سوال :
   مگه قدرت نظامی اسراییل از لبنان و غزه بیشتر نیست چرا نتونست پیروز جنگها باشد ؟
   مگه تانک مرکاوا بهترین و پیشرفته ترین تانک دنیا نیست پس چرا حزب الله تعداد زیادی از اونها رو زد ؟
   چرا اسراییلیها دارن زیر بیت المقدس رو میکنن میخوان به چی برسند ؟
   چرا تو اسراییل جشنی به نام هامان وجود داره و در چه روزی برگزار میشود ؟
   چرا امروزه تعداد مردهایی که در ایران عمل واریکوسل انجام میدهند تا بچه دار شوند زیاد شده ؟
   و سوالهای زیادی که استاد رایفی پور به همه اونا بر اساس قرآن و علم با تحقیق جواب داده به همین چند تا سوال جواب بده و هر کدام رو تو اینترنت سرچ کن ببین چی پیدا میکنی به امید سعادت و خوشبختی شما دوست عزیز .

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -15 (from 49 votes)
   • بیا اینم جواب سوال های تو در مورد این متوهم !!

    -اینکه یه تانک قوی باشه با این که یه تانک غیر قابل زدن باشه خیلی فرق داره
    اگه می خوای مقایسه کنی چند تا از تانک های ایرانی رو ببر ببین اونا چقدر قشنگتر می زننش

    -اینکه قوی تر هست از نظر نظامی توش کسی شک نداره ، ولی اینکه چرا پیروز نمیشن برمیگرده به اینکه چرا اون عربها تا الان پیروز نشدن ، اگه قدرت خدا پشتشون بود که نباید اسرائیل این همه خسارت وارد می کرد ، مثل داستان های قرآن می اومد یه شبه همه رو می کشت و خلاص ، همه مسلمونا رو نجات می داد ، پس چرا این کارو نکرد خدا ؟

    -شما خودت دیدی دارن زیرشو می کنن ؟ یا اون متوهم دیده ؟
    فرضا که دارن می کنن زیرشو ، خوب که چی ؟ اونا از قبل برنامه داشتن که به جای بیت المقدس عبادتگاه خودشون رو داشته باشن ، همین کاری که همه مسلمونا هم می کنن ، مگه عربا بتخونه ها رو خراب نکردن و مسجد نساختن ؟ اینا هم عبادتگاه دیگران رو خراب می کنن و مال خودشون رو می سازن . چیزی که عوض داره گله نداره !

    در مورد اون جشن اطلاعی ندارم

    در مورد عمل ها هم علت زیاد شدنش پیشرفت علم هستش عزیز من ، وقتی قدیم این عمل کم بود ، فرهنگ سازی نشده بود و هزینه اون زیاد بود کسی هم متقاضی نبود ولی الان زیاد شده ، این حرف شبیه اینه که بگی چرا الان نسبت به ۳۰ سال پیش مردم بیشتر سوار تاکسی میشن !!

    پ ن : من هیچ وقت قصد طرفداری از اسرائیل رو ندارم و نداشتم ، این رو هم که گفتم برای این بود که بگم رفتار اونا دقیقا عین رفتار خودتونه ، وقتی که شما از کشتن اونا خوشحال میشین باید انتظار داشته باشین که اونا هم از کشتن شما خوشحال بشن
    هر وقت صلح طلب بودین انتظار صلح دوستی داشته باشین

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +7 (from 29 votes)
    • به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
     یعنی می‌مردی یه گوشی به حرفای آقای رائفی پور بدی
     یا حرفای این دوستمون رو غیرمتعصبانه و غیرساده لوحانه (ابلهانه محترمانه!) بخونی و بعد یه ذره فکر کنی ؟
     خداییش فکر کردن این همه سخته ؟
     پذیرش حقیقت این همه سخته که در توهمات سیر می‌کنی و لذت می‌بری که همه متوهمن و فقط تویی که از توهم بیرونی!
     واقعا که چه روزگاری شده!
     این مصداق همون حدیثه که می‌گه نزدیک ظهور (که متوهم‌ها از روی تفاسیر شکمی نمی‌تونند قبولش کنند!) که دروغ‌گو تصدیق می‌شه و راست‌گو تکذیب!
     نشستن این همه مستندات چرند شبکه‌های ماهواره‌ای مثل بی بی سی و نشنال جئوگرافیک نگاه می‌کنند فکر می‌کنند حقیقت اونه و دیگران در توهم هستند!
     آقای رائفی پور با سند و مدرک حرف می‌زنه بزمجه مثل شماها نیست که فقط فحش بدید که ایشون متوهم و دروغ‌گو هست و قضیه رو از نظر خودتون خیلی راحت حلش کنید
     آدم عاقل ابتدا در موردی فکر می‌کنه بعد نظر می‌ده نه اینکه مثل شما کله‌پوک‌ها (توهین می‌کنم چون توهین می‌کنید و رعایت ادب نمی‌کنید) هزاران دلیل و موضوعی که ایشون مطرح می‌کنند رو یه دفعه کلا انکارش می‌کنند
     این دلایلی هم که نوشتی خودت بخون خنده‌ات نمی‌گیره (معلومه که نه چون شعورشون در حد مرغ یخ‌زده است!)
     کفر آدمو با این ابله ابله حرف زدناتون در می‌آرین.

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: +3 (from 29 votes)
     • من نمیدونم چی بگم ولی همین قدر میدونم که میتونم قسم بخورم هیچ کدوم از افرادی که از آقای رائفی پور انتقاد میکنن حتی یک بار هم کامل و بدون واسطه پای حرفای ایشون ننشستن وگرنه ایشون سوای محتوای سخنرانی واقعا در سخنرانی تبحر دارن و طوری بحث میکنن که مو لای درزش نمیره من اولین بار به خاطر شنیده های ناقص علیه ایشون موضع گیری کردم رفتم تو یکی از جلساتش تا به اصطلاح جلوی اشعه خرافه را بگیرم ولی دیدم همه چیز مستدل و منطقی و مرید شیوه سخنرانی این فرد شدم.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -1 (from 25 votes)
      • به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
       انسانیت رو رو سفید کردی!
       چون تفاوت انسان به عقل و خردش هست!
       تو این عصر اینترنت بعضی‌ها مثل عصر دایناسورهای عزیز زندگی می‌کنند!
       هر چیزی هر ادعایی شخصی می‌کنه خرش رو نگیرید که مدرک و سندت کو!
       من در جایی خوندم که شخصی به نام اقای طائب (که من بعدا بهش ارادت پیدا کردم) گفته که سرخ پوست‌ها مسلمان بودند!
       خیلی‌ها مسخره‌اش کرده بودند
       ولی یک غارنشین مثل من پیدا نشده بود که بره تو گوگل به فارسی و انگلیسی سرچ کنه و ته و توی قضیه رو در بیارم!
       آخرش فهمیدم که این ادعا سند داره!
       ببینید آدم‌ها دو جور هستند یا دروغ‌گو هستند و قصد عوام‌فریبی دارند یا نه آدم‌ها درستکار و راستگویی دارند و قصد مبارزه با جهالت رو دارند
       آقای رائفی پور از دسته دوم هست
       اگر قرار بیاید در هر سخن‌رانیش تمام مدارک را نشان بدهد که اصلا وقتی برای سخن‌رانی نمی‌ماند!
       او چون استاد دانشگاه هست به او اطمینان داریم که دروغ نمی‌گوید
       بعدش باید در هر موضوعی در اینترنت سرچ کرد
       انجمن جهانی جویندگان راستی به شما خوش آمد می‌گوید!

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: -3 (from 17 votes)
     • ایولا دمت گرم آقا مهدی. درضمن اگه صحبت های آقای رائفی پور درست نبود خود یهودی ها و فراماسونرها فیلم هایی مثل *یک شب با امپراتور* *گنج ملی* و…. رو درست نمی کردن.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +4 (from 22 votes)
      • دویتانی که یخنرانی های اقای رائفی پور و دکتر عباسی و دکتر شجاعی رو گوش مدیدن و انتقاد میکنن بهتره کلیپ صوتی یا تصویری کاملش رو ببینن و ازدیدن تیکه های ۲ دقیقه۱۰ دقیق ای وکمتذر ان از سایت های کلیپی گذار خودداری کنن تا سو تفاهم واسشون نشه

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: 0 (from 14 votes)
  15. ممنون از سایت خوبتون دمتون گرم

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 12 votes)
  16. حتی اگر همچنین قحطی با این تعداد ۱۱ میلیون تلفات صحت هم می داشت (که بنا به شواهد و مدارک گویا صحت ندارد) باز هم بنا به مورد اولی که در متن بالا به آن اشاره شده اسم هولوکاست برای آن مناسب نیست.
   (۱- هولوکاست به نسل‌کشی و کشتار برنامه‌ریزی شده انسان‌ها به دلایلی خاص اطلاق می‌شود که در این مورد اصولاً این نام وجاهت ندارد.)
   اگر اینطور بود که اسم واقعه مرگ سیاه (black death) در اروپا را که بر اثر آن ۷۵ تا ۲۰۰ میلیون نفر کشته شدند را هم «هولوکاست اروپا» می گذاشتند.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 23 votes)
  17. مرحوم مادر بزرگ من هم که از خاطراتش گاها با ما صحبت می کرد از قحطی دوران جنگ جهانی می گفت (البته در منطقه آذربایجان) و دلیل اصلیش هم این بوده که سربازای روس به خونه ها حمله می کردن و اذوقه مردم رو غارت می کردن به طوری که مردم مجبور بودن آذوقه ها رو بین دیوارها و حتی سقف خونه ها جاسازی و مخفی کنن.
   به هرحال اونچه که واضحه اینه که ایران تو جنگ جهانی اول و دوم یک کشور بی طرف بود اما در هر دوتا جنگ کشورهای فاتح چه هنگام جنگ و چه بعد از اتمام با ایران درست رفتار نکردن.
   می تونین مقایسه کنین با سوئیس که در جنگ جهانی (دوم) بی طرف بود و نه المان نه ایتالیا و نه هیچ یک از متفقین باهاش کاری نداشتن. اما متنی که شما نوشتین جوریه که انگار مصیبتای بعد از جنگ جهانی یک پدیده عادی بوده و به انگلیس روسیه و … هیچ ارتباطی نداشته.
   اما واقعیت اینه که در اون دوران قحطی شدیدی در ایران بود از سوخت بگیر تا مواد غذایی که سوخت صرف کشتیهای جنگی و مواد غذایی تو شکم سربازای انگلیس و روسیه می رفته.
   مثل اینکه یادمون رفته چندسال پیش یه مدت گاز بعضی شهرها قطع شد و چندنفر از سرما مردن حالا فکر کنین در اون سالها سوخت یک کشور قطع شده به نظر شما مسئول مرگ افراد که دچار سرمازدگی انفولانزا قحطی و … شدن کیا هستن؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +13 (from 15 votes)
  18. با سلام
   با اینکه خیلی قبولتون دارم ولی در مورد این مطالب ایراداتی می بینم که براتون می نویسم
   کاری به امار غیر قابل استناد ندارم
   ولی اسناد کاملی از قتل عام اهالی ارومیه توسط ارامنه جیلو همکنون در همین شهر مدفون می باشد . نه کسی به زبان می اره و نه کسی براش ادائی می اره
   تمام عکسها رو منسوب به قتل ام ارامنه توسط دولت عثمانی نکنید .
   اگاهانه مطلب بنویسید .

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 16 votes)
   • تصاویر رو با دقت ببینید، اصلا شباهتی به ارامنه دارن؟ این عکس ها جعلی هستن. حتی ارامنه تصاویری رنگی ارائه دادن که تاریخش متعلق به سالها قبل از زمانی هست که عکاسی به شیوه رنگی رواج پیدا کنه! باز جای شکرش باقیه تصاویر این سایت سیاه و سفید هستن تا باورپذیر باشن.
    فراموش نکنید ارامنه ادعا دارن که کشته شدن. پس کی عکس گرفته و برده داده به اون هایی که اونجا نبودن (و طبیعتا کشته نشدن؟)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -2 (from 10 votes)
  19. نماینده وقت انگلستان در غرب آسیا به این موضوع اشاره میکنه که “در ایران نفت استخراج شده است و دیر یا زود به منابع خود مسلط خواهند شد و این موضوع سبب بالا رفتن سطح رفاه عمومی و رشد جمعیت ایران و بالا رفتن قدرت تاثیر گذاری ایران در معادلات خواهد شد بنابراین توصیه میکنم از ابزارهایی برای کنترل رشد جمعیت ایران استفاده شود که با توجه به وابستگی عمیق ایران به نان گندم و اینکه عمده گندم ایران از هند و پاکستان و افغانستان و عراق تامین میشود دولت بریتانیا با خرید و جمع آوری گندم از بازار این کشور ها زمینه بروز قحطی در این کشور را فراهم کند.” و اکنون افرادی از برنامه ریزی شده نبودن این قحطی و بی مسما بودن هولوکاست سخن میگویند.عجیب است عده ای بجای پرسیدن این سوال که چطور در جامعه چهار میلیونی یهود اروپایی در هولوکاست شش میلیون یهودی سوزانده شده اند ؟ ناجوانمردانه سعی در پایمال کردن خون ۱۱ میلیون ایرانی دارند؟ تاسف من برای وطن فروشان پایانی نخواهد داشت .

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 20 votes)
   • اقا محمد، تحقیقات تاریخی جای شعار و ایدئولوژی زدگی و … نیست. بررسی بیطرفانه اسناد تاریخی است. اینکه المان نازی دقیقا چند میلیون یهودی را کشته در اصل قضیه که هدف نازی ها نسل کشی بوده تفاوتی ایجاد نمی کند. مدتهاست که آشکار شده شش میلیون انسان در اردوگاههای مرگ هیتلر مرده اند که شامل یهودیان، کولی ها، اسلاوها و حتی مخالفان آلمانی نازی ها بودند. مشخص شده یک میلیون و نیم یهودی بودند. این را با سند شناسنامه و فهرست اسامی قربانیان تعیین کرده اند نه تخمین های آماری غیرقابل پذیرش سفیر آمریکا در ایران ۱۲۹۶ ش.
    ادعای نسل کشی در مورد جمعیت ایران در جنگ جهانی اول مزخرف ترین حرف تاریخی است که گفته شده و هیچ پایه و اساسی ندارد. مثل ادعای اینکه اسکندر هرگز به ایران حمله نکرده.
    نقل قولتان از نماینده انگلستان لابد در وزارت امورخارجه قابل تامل است اما سند این نقل قول چیست؟ مکاتبات وزارت امورخارجه انگلستان بخصوص نوشته های لرد کرزن سالهاست که در دسترس عموم است. متحیرم این را دقیقا از کجا آورده اید که محققی مثل کاتوزیان که سالها این اسناد را زیر و رو کرده پیدا نکرده است. البته از نظر شما لابد ایشان هم وطن فروش است؟

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +10 (from 26 votes)
    • این مطلبی هم که فاطمه گفت چندین ساله زیر سوال رفته، میتونید تحقیق کنید

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -5 (from 15 votes)
    • الان بشینید در مورد این حرفا و گذشته هایی که دروغ و راستش ممعلوم نیست بحث میکنید و فرضا هم که حرفتون اثبات شد حالا که چی؟انگا نمیدونید فرهنگ این مملکت رو به تاراج بردن و فرهنگ اروپایی رو واردش کردن و دارن کارای دیگه میکنن.غافل از اونایی که از داخل دارن مملکت رو میدوشن و میبرن.برین بحث سر اینده ی خودتون بکنید که احتمالا وجود نداره.حالا این داستان ها یا دورغه یا راسته.مطرح کردن این بحث ها صرفا به خاطر برهم زدن اتحاد بین مردمه شما اینحا هم دیگه رو تیکه پاره کنید از اونور جبهه ی چپ و راست از اونورشیعه وسنی.حواستون نیست همه جا تو هر ضمینه ای دارن تفرقه ایجاد میکنن و جووونایی امثال شما هم چهار روزه رفتن دانشگاه و عشق بحث کردن و قافل از اینکه این شدام واسه همه ی ماست.یه عدهپرچم رائفی پور دستشون گرفتن یه عده همیه پرچم دیگه.خواهشا یکم از بیرون به ثضیه نگاه کنین

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 4 votes)
  20. با محمود کاملا موافقم هلوکاست تعریف دیگه داره قحطی در دنیا ربطی به اشغالگران نداره الان بیشتر سودجو های خودمان بودند حالا که انگلیس را مقصر میدانید یادتان نرود کشف آنتی بیوتیک که انقراض نسله ما نشود همین غربیها بودند چرا عادت داریم همیشه بگیم مظلوم بودیم ظلم کردند و…بعد این همه اسم بچه های خودمونو چنگیز اسکندر تیمور و……میگذریم ؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 13 votes)
  21. سلام بسیار ممنون از زحمات شما
   فقط خواهش میکنم بی طرفی خود را نگه دارید میدانیم و بسیار مشهود است که در ایران یک اپیدمی نژاد پرستی بخصوص از طرف ملت حاکم(فارس زبانها) در میان جمعیت این قشر هست.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -14 (from 16 votes)
  22. به نظرم اکثریت مطالبی که انتخاب میکنید بیشتر به نفع جمهوری اسلامی نیست و بسیار جهت دار هستند در بعضی مواقع.
   البته این به معنی زیر سوال بردن همه مطالبتون نیست،بلکه مطلب خوب هم در این وبسایت کم نیست

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 13 votes)
   • دوست عزیز این بسیار کار ناپسندی است که هرگاه برای حرفی جواب نداشتیم به گوینده برچسب بزنیم. البته ما به شما حق می دهیم. در کل دوستان دیگری هم هستند که آن مطالبی که شما خوب می خوانید را نشانه وابستگی ما می دانند.یا دوستان دیگری که مطالب دیگری را عامل پان ترک بودن یا حتی پان عرب بودن ما می دانند.
    ما فارغ از این برچسب ها به کارمان ادامه می دهیم و به بررسی ادعاها و شایعات غیرواقعی می پردازیم.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +4 (from 18 votes)
   • من هم از مدیریت واسه شفاف سازی خیلی از مطالب برایهمه ممنونم ولی من هم نظر شما رو دارم. یک جورایی شفاف سازهاتون جهت داره ودر صدد زیر سوال بردن اسلام و نظام اسلامی و مخصوصا شیعیانه.وتمام این بحث ها باعث ایجاد تفرقه بین خیلی از بچه ها شده چیزی که همه میدونم برای ازبین بردن یه جامعه و هر رابطه ای نیاز اول هر کسیه

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +4 (from 6 votes)
    • دقیقا
     تقریبا تمام مطالب این سایت رو میشه در دو دسته کلی جا داد، مطالبی که به صورت آشکار یا پنهان با نظام جمهوری اسلامی و … معارضه می کنن و مطالبی که نظام جمهوری اسلامی رو تایید نمی کنن!

     در ضورتی که در دسته اول اشکالات متعددی وجود داره + چرندیات بسیاری هستند که با رد یا اثبات اونا عملا مواضع و سیاست های به حق جمهوری اسلامی تایید میشه ولی هیچ اثری از اونا نیست!!!
     امیدوارم گردانندگان این سایت که می تونن خیلی بهتر عمل کنن، در این نبرد امروز جهان جبهشونو درست انتخاب کنن …

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -3 (from 5 votes)
     • واقعا اگر نوشتن و بحث در این موارد قرار است معارض با منافع نظام باشد جای تاسف زیادی وجود دارد. در حقیقت منظور شما از نظام، یک اندیشه کوچک و خاص در میان عده ای از رسانه ها و نشریات است که صرف نوشتن مطلب بر علیه مخالفین را حمایت از نظام می پندارند. ما در همه زمینه ها همین گونه عمل کرده ایم و اگر در جایی به مخالفت با ایران باستان با دشمنی با تاریخ پیش از انقلاب شده ایم نیز محکوم شده ایم از همین منظر کوته بینانه بوده است.

      “هیچ مصلحتی بالاتر از حقیقت نیست. حق اگر با دروغ و شایعه قرار است تکثیر و تحسین شود همان بهتر که ما به انواع دشنامها و تهمت ها آلوده باشیم.”

      VN:F [1.9.22_1171]
      Rating: +3 (from 5 votes)
   • به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
    به نفع جمهوری اسلامی نیست ؟ یعنی چیش به نفع جمهوری اسلامی نیست ؟
    انکار هولوکاست نیست که به نفع اسرائیل نباشه!
    اتفاقا جمهوری اسلامی اگر پی این موضوع رو بگیره هم حقیقت معلوم می‌شه و هم کلی رسوایی برای این جنایتکاران به بار میاره و هم حق این مظلومان گرفته می‌شه و هم کلی خسارت می‌گیریم
    این به نفع ما ملت ایران نیست !!؟

    جمهوری اسلامی رو شما چی فرض کردید ؟
    بیچاره‌ها هر کاری می‌کنند برای مردم هست!
    اگر هم اشتباهی می‌کنند از روی یا نادانی هست یا سوء تفاهم و هیچگاه از روی خباثت و پلیدی کاری رو نمی‌کنند!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -1 (from 13 votes)
  23. -گرچه موضوع بسایر مهمی است اما چرا همه ما بخودمان اجازه رد یا تایید مطلب را می دهیم. دراین باره و یا تاریخ کشور عزیزمان چند کتاب – نه جستجوی چند دقیقه ای در اینترنت با سندیت ویکی پدیا !!- خوانده ایم ؟
   -کتاب دکتر مجد ترجمه شده و در نمایشگاه امسال به فروش می رسید. با همین نام. نگاهی به آن به خواننده می شناساند که مطلب ناقص ترجمه شده. مضافا این که نمی دانیم خود دکتر مجد نیز چند درصد اسناد وزارت خارجه آمریکا را در این ارتباط دیده است.
   -در کشور عزیزمان مورخین زیادی روی موضوع کار نکرده اند ولی نویسنده زرسالاران روی موضوع کمابیش کار کرده.
   -آن انگلیسی فرمانده وقت قوای متجاوز بریتانیا دنسترویل نامی است که به فاصله اندکی از سال های جنگ اول خاطرات خود را نوشته و در سال ۱۳۰۸ هم به فارسی و با عنوان خاطرات ژنرال دنستر ویل ترجمه شده و از معدود اسناد متقن به زبان فارسی (و اصل کتاب به انگلیسی ) است که در این خصوص یافته می شود.در آنجا فارغ از شمار دقیق هموطنان عزیزم که در شمال و جنوب از قحطی و نداری جان به جان آفرین سپرده اند نویسنده به صحنه هایی آنچنان دلخراش از مرگ میر ایرانیان که خود با چشم خود دیده اشاره می کند که الان نیز خواندنش مو را بر تن سیخ می کند.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
   • خدا خیرت بده، گوشه ای از حرف دل ما رو زدی
    به این دوستانی بگو که با برخی جملات که غلط یا درست بودنشون هیچ تاثیری بر اصل قضیه نداره می خوان کل داستان رو انکار کنن!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
  24. نوشته اید در تاریخ شفاهی ما به این فاجعه اشاره نشده .مطابق شنیده های بنده از بزرگترهای فامیل و … حدافل در حافظه شفاهی مردم آذربایجان این قحطی و فاجعه مرگ و میر ناشی از آن وجود دارد .بعنوان مثال بنده چند سال پیش در کارگاه محل کارم در قره چمن قصبه ای نزدیک نزدیک میانه از یک پیرمرد کارگر روستایی به نقل از پدرش توصیفات زیادی از شدت قحطی و مرگ میر حتی تمام اهالی بعضی روستاها شنیدم . میگفت دزدی و نا امنی بیداد میکرده . مردم اوایل اسبها و خرها و سگها و گربه ها را خوردند بعد تر جنازه تلفات قحطی . به نقل از پدرش میگفت روزی مردی از ده مجاور برای گدایی به ده ما که وضعیت بهتری داشت آمد چون چیزی ندادیم دست بریده کوچکی از جیبش درآود و گفت باقیمانده جنازه پسر دو ساله اش است که برای زنده ماندن مجبور شدیم بخوریمش !

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 8 votes)
  25. با سلام.
   لطفا گزارش آقای راسل در ژوئن سال ۱۹۱۴ انتخابات مجلس ایران را در نظر می گیرد. ویا خاطرات آقای داناهو بعنوان خبرنگار و افسر اطلاعات گروه دانستر که در ایران بسر می برد مطالعه شود.
   ظاهرا دوستان از لحاظ اطلاعات در سطح عالیییییییییییییییی بسر می برند. یه زحمت به خودتون بدین و منابع انگلیسی را هم مطالعه بفرمائئد.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 5 votes)
  26. به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
   اما در مورد مطلبتون
   این قدر یه عده چرت و پرت می‌گن که اعصاب آدم می‌ریزه به هم
   اما در این مورد می‌شه گفت که «هولوکاست ایران نباید هم که مستندات کافی نداشته باشد»
   چون قضیه مال سال‌های بسیار دوره و می‌شه افراد به خواست خودشون دروغ‌هایی رو به عنوان حقیقت در کتب تاریخ‌شون مطالب بنویسند
   در حالی که باید هم کتاب‌های مخالف و هم موافق رو با هم خوند
   منتهی همونطور که می‌دونیم در مورد هولوکاست یهودی چه قدر مانور داده می‌شه
   من حتی یک کتابی رو دیدم که Encyclopedia of Holocaust نام داشت که نشون می‌ده که قضیه خیلی جدیه!
   همچنین اگر تو اینترنت در مورد رد هولوکاست یهودی سرچ کنید ببینید چی پیدا می‌کنم (من که یک بار سرچ کردم یک سایتش بسته شده بود و نتایج دیگری پیدا نکردم- ضمن اینکه بنا بردلایلی عموفیلترچی‌ها بعضی سایتها رو فیلتر کردن و نفهمیدی که چی به چیه اصلا!)
   منظورم اینه که اینها چیزهای تاریخیه و شاهد هم در دسترس نیست و هیچ بعید نیست که دروغ باشن (هم هولوکاست ایرانی و هم یهودی) و هم راست
   نمی‌شه نظر قطعی داد
   ولی از اینکه کشورهایی بخواهند از اونها سوء‌استفاده سیاسی (و البته اقتصادی!) بکنند این قضیه رو نمی‌شه انکار کرد
   مثلا اسراپیلی‌ها از هولوکاست برای ترساندن و کوچاندن یهودیان به آمریکا (سرزمین موعود ان موقع!) و نیز مظلوم‌نمایی خودشان استفاده کرده‌اند
   یا مثلا تصور کنید که اگر این قضیه درست باشد پس دولت فخیمه بریتانیای کبیر باید غرامت بزرگی به ایران بدهد!
   این که می‌گویم نباید که مستندات کافی داشته باشد هم برای همین موضوع هست که امکان دارد مستندات کافی نابود شده یا دست من و شما نباشد
   چه اینکه این همه کتاب که و رفرنس که معرفی کردید همه انکار هولوکاست ایرانی بود ولی کتابی که آقای رائفی پور معرفی کرده کجاست (البته این نظر پخمه‌ها دلیلی بر دروغ‌گو بودن ایشان است نه ماله کشی حضرت دولت فخیمه بریتانیای کهیر!) ؟
   تو این دور و زمانه که اخبار و مسائل روز تحریف می‌شه چه انتظاری داریم که تاریخ صد سال پیش که هیچ شاهد زنده‌ای ازش به جا نمونده صحیح و سالم باشه ؟
   پس دقت کنید و یک چشمی (مثل سایکلوپس و دجال) یک بعدی به قضای نگاه نکنید چون ما در جهان چندبعدی هستیم!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 10 votes)
  27. محمد علی جمال زاده در کتاب “قلتشن دیوان” که در سال ۱۳۲۲ نوشته به شکل بسیار دقیق ابعاد اون فاجعه رو بررسی کرده به طوری که در صفحه ۱۴۲ کتابش مینویسه
   “از پیر و جوان مانند برگ خزان از چپ و راست به خاک می افتادند.روز وانفسا بود و مردم از گرسنگی و مردم از زور گرسنگی ازجاندار و بی جان آنچه به دستشان می افتاد همین قدر که جویدنی بود می خوردند.کار به جایی کشید که در تمام شهر یک دانه کلاغ و موش و سگ و گربه باقی نماند……..”این یک کتاب تاریخ نیست یکی از داستان های واقعی زندگی جمال زاده قبل از مهاجرتش به انگلیس و بعد سوییسه.چرا فکر میکنید همه دارن اشتباه میکنن و شما درست میگید . جمعش کنید این بساط تحریف حقایق رو. بسه دیگه. احتمالا فردا میگید جمال زاده وابسته به جمهوری اسلامی بوده ولی بهتره قبل از اون یه نگاه به تاریخ نگارشش بندازین

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
  28. در مورد پنی سیلین چینی هم نوشتید چون اطلاعات موثقی نیست دروغ است. در حالی که فقط از یک پزشک بابت مرگ ۴ نفر ، تزریق پنی سیلین چینی (یک نفر پسری نه ساله در نظام پزشکی شکایت شده است)به نظام پزشکی شکایت شده است. بعد هم که منابع حکومتی ایران تایید کردند. فقدان مدارک مستند به تایید اشخاص معین، به معنای عدم وقوع این حادثه نیست. پدربزرگم تعریف می کرد از ۴ روستای متعلق به پدرش، سه روستا بکلی خالی از جمعیت شد… میزان فوت ایرانیان بقدری بالا بود که برای دفن گرسنگان فوتی، کسی باقی نمانده بود…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 4 votes)
   • مطلب پنی سیلین های چینی متعلق به ما نبود. نتایج تحقیق یک تیم پزشکی بود. هنوز هم حرفشان درست است و تنها موارد مرگ مربوط به حساسیت به پنی سیلین بوده. می توانید با خودشان تماس بگیرید چند مطلب دیگر نیز در همین زمینه کار کرده اند. (دیده بانان شبکه در فیسبوک)
    در مورد قسمت دوم حرفهایتان نیز توصیه می کنیم لینک انتهای متن را یک بار مطالعه کنید.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: -1 (from 3 votes)
  29. هولوکاست ایرانی به دست بریتانیا با سند معتبر http://www.youtube.com/watch?v=D3Zo-x5wazo

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 2 votes)
  30. از شما بعیده که چنین مطلبی رو بدون تحقیق و تفحص کامل بنویسین ….
   قابل توجه مخالفین نادان استاد رائفی پور : http://www.aparat.com/v/کق۶جب

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 13 votes)
  31. با سلام و عرض خسته نباشید
   اول لینک خود کتاب رو میذارم:
   http://www.amazon.com/Great-Famine-Genocide-Persia-1917-1919/dp/0761826335
   http://www.tower.com/great-famine-genocide-in-persia-1917-1919-mohammad-gholi-majd-paperback/wapi/100869428
   http://www.ebay.com/itm/The-Great-Famine-and-Genocide-in-Persia-1917-1919-NEW-/180742676997?pt=US_Nonfiction_Book&hash=item2a151a6205

   اینم لینک دانلود ترجمه کتاب از سایت مطالعات تاریخ معاصر:
   http://www.iichs.org/PDF_files/A_GhahtiyeBozorg.pdf

   نظر جناب آقای عبدالله شهبازی (مورخ):
   http://www.shahbazi.org/pages/majd.htm
   http://www.shahbazi.org/pages/majd2.htm

   این هم یک منبع:
   http://www.pbs.org/wgbh/globalconnections/mideast/timeline/text/qresource.html

   منبع ویکی پدیا (هرچند مقالات این سایت، اعتبار زیادی ندارد):
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_famines#cite_ref-69

   مقاله مرکز اسناد انقلاب اسلامی:
   http://www.irdc.ir/fa/content/11975/default.aspx

   به نظرم باید به جای استناد به سخنان افراد مسئله دار مانند عباس میلانی (سوابق وی موجود است) به دنبال موسسات و افراد قابل اطمینان بروید. بعضی از کسانی که محمدقلی مجد را زیر سوال برده اند، دارای گرایشاتی به نظام سلطنتی هستند که اظهارنظر خودشان را زیر سوال می برد.
   من فصد توهین ندارم اما فکر میکنم مقاله شما بیطرفانه نوشته نشده. به هر حال پیشنهاد میکنم یک بار دیگه ترجمه کتاب رو ملاحظه کنید تا استنادات کتاب درباره یکی از ظلم های بزرگ کشور انگلیس به مردم ایران رو ببینید. با تشکر از سایت خوب شما و هدف بزرگ شما برای افسانه زدایی از دروغ ها

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 11 votes)
   • دوست عزیز ما چنین کتابی را انکار نکردیم. بله این ادعای آقای مجد است و در کتابشان این ادعا ذکر شده است و البته در سوی دیگر نیز نقد شده است. ما این ادعای خاص و استناد آن به کتب یهودی و منابع آن را بررسی کردیم و اختلافات آن را ذکر کرده ایم

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 7 votes)
  32. راجع به کامنت قبلی خودم بگم که منظور من از جهتدار بودن این مقاله اینه که در ابتدا اسم رجانیوز اومده و از همون اول یک جهت از پیش تعیین شده ای به افکار خواننده میده در حالی که میتونستین به لینک دیگه ای اشاره کنین.
   درضمن بعضی از دوستان، ارجاعات خوبی توی کامنت ها دادن که بررسی اونا ضرری نداره.
   اگر کامنت های درج شده توسطط دوستان زیر این مقاله، شما را قانع کرد که تیتر مقاله، درست نیست، لطفا اصلاحش کنید یا لااقل اصلاحیه ای به متن اضافه کنید. با تشکر

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 5 votes)
   • این نشان از جهتگیری شماست و نه ما!
    این که شما به صرف ذکر منبع یک ادعا ما را جهت دار می خوانید چه معنی می تواند داشته باشد؟
    اگر این مطلب طبق ادعای شما درست است پس ذکر منبع آن بیشتر باعث اعتبار آن می شود
    اگر هم در نهان خودتان می دانید که این داستان چقدر بی اعتبار است پس ذکر مراجع ترویج دهنده آن کار اشتباهی نیست!
    در هر صورت اگر گمان می کنید در این خصوص عدالت رعایت نشده است سایر سایتها و منابعی که این داستان را تکثیر کرده اند را نیز شما بیفزایید ما به متن اضافه می کنیم.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +4 (from 10 votes)
  33. چیزی که مشخصه اینه که قحطی اتفاق افتاده ولی ممکنه صدها نفر مُرده باشن و نه میلیون ها نفر یک کلاغ هزار کلاغ شده یادم نمی ره این ضرب المثل پارسی را که می گه دروغ که حناق نیست وگرنه همان دم طرف را می گرفت و خفه می کرد اینه که هرجوری بخوان دروغ می گن

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)
  34. درود بر شرفت ادمین ۹۹ اینکه هدف سایت را رواج حقیقت می دانی و از بین بردن جهل
   به آگاتون عزیز بگوئید سقراط را می توانی انکار کنی ؛ ولی حقیقت را نه !!
   سقراط

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 2 votes)
  35. برای اون دوستی که ازرائفی پورگفته : ” دوست عزیز ! رائفی پور ، سولاخ دعا ( پول ) روپیداکرده ، ( میدونی برای این جلسات چاپلوسی وپاچه خوارمآبانه ، چقدربهش میدن ) ؟ !

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 15 votes)
  36. سلام
   فکر میکنید با این همه منابع خبری اگر ده سال بعد در مورد ماجراهای الآن سوریه قضاوت کنید، چقدر گیج خواهید خورد!
   حالا سایتهای ماهواره هم به هر قیمتی میخواهند رضاخان را ثابت کنند! بالاخره پول کنگره آمریکا باید هزینه شود!
   من یکبارصحبت آقای رائفی پور را شرکت کردم بدون هیچ پیش داوری، پر مطالعه است، بدون مدارک رسمی، کمی شومن ولی با کلی مطالب مفید. ولی احتیاج به برخورد نقادانه دارد.
   دنبال حقایق امور باشید، فکورانه و با تقوی و امر سختی است.
   صدرای

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -5 (from 9 votes)
  37. دوستان چطور میتونید به این راحتی یکی رو محکوم به دروغگویی بکنید
   اقای رائفی چیزی رو درمورد قحطی ها دروغ نگفته چرا که پدر من بارها داستان اون روزهای سخت رو برای من تعریف کرده

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 8 votes)
  38. آقا غلو بسیار زیاد صورت می گیرد در گفتار تاریخی به خصوص اگر کتابی و یا اسناد خوبی هم نداشته باشه ، به هر روی انگلیس با هم کاری شوروی با قطع آذوقه سبب کشته شدن بسیاری از هم میهنان ما شده اند ، حتی یک نفر هم که بوده باشه ما هنوز خون بهایی و خسارت از این کشورها نگرفتیم ؟!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 5 votes)
  39. با سلام
   من فکر میکنم این سایت متعلق به بی بی سی باشه
   چون انگار دوست نداره واقعیت رو ببینه
   راستی شما با این همه عشق به انگلیس در مورد کودتا هایی که بر علیه مشروطیت راه انداختن هم حتما یه دلیل بساز موجه باشه فقط
   خاک برسرت که نوکر انگلیس شدی

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 10 votes)
  40. وافعا تعجب میکنم از شما آیا شما ایرانی هستید آیا شیعه علی هستید آیا منتظرید…..
   آیا به کسی که با سند حرف میزنه دروغگو میگویید
   آقا نجاتمون بده انشالله
   الهم عجل الولیک الفرج
   یا مهدی (عج)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 15 votes)
  41. شمایی که میگی همه میدونن استاد برای کی کار مکنه بگو ببینم رو کن اگه نمی دونی دهنت رو ببند ایشان یکی از سربازان امام زمان هست اگر شماها بفهمید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 10 votes)
  42. چوب تو چشم آدم دروغگو.
   حتما هلوکاست این جهودا راسته. نه!؟؟؟؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 10 votes)
  43. سلام
   از ادمین(و یا ادمین های) محترم این سایت عاجزانه تقاضا میکنم
   درصورتی که میخواهید سایت همچنان بی طرف باقی بماند
   کامنتهایی که توهین به شخصیتهای حقوقی را در بر دارند
   تایید نکنید و یا آنها را ویرایش کنید.
   با تشکر

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
   • ما ترجیح می دهیم در کامنت ها دست نبریم و اگر توهینی انجام شده است بفرمایید که کامنت مورد نظر را بررسی کنیم و حذف کنیم. از دوستان نیز تقاضا داریم رعایت کنند تا کامنت آنها قابل انتشار در سایت باشد.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 2 votes)
  44. ولی اینطور که من از پدربزرگم پرسیدم این طور دستگیرم شد که قحطی در استان سرسبز و حاصلخیز مازندران اتفاق افتاده بوده، حالا چه برسه به بقیه ی مناطق ایران که اکثرا کویری هستن و مستعد قحطی.
   پدربزرگم به اون سال در لفظ طبری میگه “بختیاری سال” ( در طبری مضاف الیه قبل از مضاف میاد) یعنی “سالِ بختیاری”.
   دلیلش هم این بود که ایل بختیاری به علت قحطی مهاجرت کرده بودن مازندران و کلی دردسر و درگیری داشتن مازنی ها با بختیاری ها به علت اختلاف فرهنگ.

   گفتم شاید بتونم به تحقیقاتتون تو این زمینه کمکی کرده باشم.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 3 votes)
  45. کامنت ها را که نگاه می کنم تعجب می کنم که بیشتر افراد نکته اصلی را نگرفتند: کسی قحطی را انکار نکرده، قحطی زمان جنگ جهانی اول وجود داشته و مسلما صدها هزار ایرانی به دلیل گرسنگی و بیماری مردند. این قضیه از نظر تاریخی مسلمه و لازم نیست به خاطرات مادربزرگ و پدربزرگ استناد بشه.
   انچه که آقای مجد به دروغ ادعا کرده این است که انگلیسی ها عمدا این قحطی را به وجود آوردند و نسل کشی محسوب میشه و در این قحطی نه ملیون نفر از بیست میلیون جمعیت ایران مردند. این دروغ احمقانه ای است چون جمعیت ایران در دوره قاجار هرگز بیشتر از ۱۲ میلیون نبود و در سال ۱۲۸۸ ه.ق بدترین قحطی عصر قاجار در دوره ناصرالدین شاه رخ داد که هیچ عامل خارجی هم مسئولش نبود و تلفات آن به دو میلیون نفر هم نرسید. ادعاهای آماری مجد بی پایه است نه ادعای وجود قحطی.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +7 (from 11 votes)
  46. خانم فاطمه م بسیار سپاس گزارم استفاده کردیم ولی متاسفانه از تعصب پیروی می کنند نه حقیقت ؛ بسیار عالی بود . سپاس

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 3 votes)
  47. پس چی؟ نکنه هولوکاست صهیونیستها واقعیت داره؟!
   من به آمار و ارقام کاری ندارم چون همش تخمینیه.
   ولی اونچه که مسلمه اینه که عمق فاجعه زیاد بوده
   و بعضی از ما میخوایم سر به برف فرو ببریم و بیخود از انگلیس دفاع کنیم!
   انگلستان فقط به ایران ظلم نکرده.
   آیا این هنره که نفت و الماس کشورهای غنی رو غارت کنی و باهاش به یه نون و نوایی برسی بعد اسمشو بذاری انقلاب صنعتی؟ مگه خود انگلستان به جز ذغال سنگ تو کشورش منابع دیگه ای داره؟
   آیا وقتی قاره امریکا کشف شد، مردم بومی اونجا آدم نبودن که یا قتل عام شدن و یا به بردگی گرفته شدن؟ به چه جرمی؟ چون رنگ پوست یا زبانشون با اونا فرق داشت؟
   تاریخ گواه همه چیزه و هیچ توجیهی برای دفاع ازجنایات انگلستان و امثالهم وجود نداره

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 9 votes)
  48. سلام
   مادر مادربزرگ من(خدا رفتگان شمارو هم بیامرزه) علاوه بر همه‌ی چیزایی که بچه ها گفته بودن یک مطالبی هم از همون موقع تعریف میکرد که گویای مشکوک و عمدی بودن قضیه بود( البته خودشون چندان متوجه نبودن که چه موضوعات مهمی رو میدونن!)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 6 votes)
  49. شما که ادعا دارید چزندیات رو بر ملا میکنید چرا دنبال هولوکاست نمیرید ؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 8 votes)
  50. اونی که سند درستی نداره کشتار بیس سی نفر داهاتی توی خوجالی هست اما برای کشتار ارامنه تا دلت بخاد سند هست

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 4 votes)
  51. شمایی که این مطلب رو نوشتی ایرانی هستی یا یک وطن فروش. رائفی دروغ گفته باشه، مادربزگ ها چی ، اونا که خودش بودن اونا هم دورغ می گن………..
   الا تعنت الله علی القوم الظالمین

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 8 votes)
   • آقای باهوش، کسی نمیگه قحطی نبوده، هم قحطی بوده هم بیماری های واگیردار. اما انگلیسی ها تعمدا و برای نسل کشی آن را به وجود نیاوردند و کمتر از ده درصد جمعیت ایران (نه چهل درصد ادعایی مجد) را تلف کرد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 8 votes)
  52. مرگ برانگلیس
   انگلیس اولین جرم وجنایتش باشغال دراوردن ایران است
   پس ازخروج روسها ویکه تاذی بانقشه های شوم باعث قحطی ونابسامانی هدفمند که زمینه را برای حکومت دست نشانده رضا قلی نمود.این زمینه سازی نیازبه چند میلیون کشته داشت.فرشته نجات پس ازمصیبت های بزرگ بهتر نمود خواهدکرد
   سوم شاه مملکت رومثل گوسفند بردن جزیره مریس تاخوراک مارمولک وسوسماربشه بهمین دلیل هم اگرانگلیس روجربدی دمت گرم
   چهارم درمقابل پایمال کردن خون۹تاکمتریابیشتراگرمبلغ مناسبی گرفتی بازهم دمت گرم وگرنه باروسیاهی بزودی درمحضرشان شرمنده خواهیم بود
   تجزیه ایران عزیز آرزوی دیرینه امریکاوانگلیس وال سعود.دوست عزیزباهمه اختلافات وجروبحث ها میخومته.وِل بَکَ بابا.هیچوقت اونا فدای تونخواهندشد.مافدای همیم.بخنند نفس عمیق بکش…بای

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 5 votes)
  53. از اون بریتانیای کبیر گفتنت معلومه به کجا بندی
   برو قحطی بزرگ محمد قلی مجد رو بخون
   برو کتاب فرزندان استر هما رافائیل زاده رو بخون
   اونی که سند نداره هولوکاست یهودیه

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 9 votes)
  54. میلاد عابدی ورمزیار

   ای حروم زاده پسر حروم زاده! ای بهائی نجس!
   از حرفات فهمیدم که این هلوکاستو می خوای برای اینکه به هلوکاست دروغین یهودی آسیبی نرسوند به قحطی تشبی کنی .
   از ارجیفت پیداست که داری هدف مشخصی پیش می بری و به جناهی از کافران پیوند داری.
   به هر حال هر حیوانی که هستی حق نداری این حرف هارو بزنی .
   به اُمد خدا! روزی تمام این کافران صهیونیست را به دریا می ریزیم تا مرهمی باشد برزخم های این جنایات اعم از کشتار پوریم که این ستم گران جشن می گیرند در آن روز و معبد شیخ بهائی را با خاک یکسان کنیم و در آن محل مکانی برای حیوانات تدارک ببینیم. انشا الله!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  دیدگاهتان را ثبت کنید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

  *


  به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

  theme
  ?>