خانه » آموزش و توضیحات » از هر ۲۰۰ نفر یکی نوه چنگیز مغول است

از هر ۲۰۰ نفر یکی نوه چنگیز مغول است

آیا می‌دانستید از هر ۲۰۰ انسان کره خاکی یکی به شکل مستقیم فرزند یا نوه چنگیزخان است؟ آیا می دانستید از هر ۲۰ نفر یکی ژن مغول دارد؟

چنگیزخان که با نام “تموچین” متولد شد و بین سالهای ۱۱۶۲ تا ۱۲۲۷ میلادی زیست. او با کشورگشایی‌اش بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر از آلمان امروزی تا چین (شامل ایران) را پایه گذاری کرد. فرزندان و نوادگان او سالهای متمادی بر این کشورها حکومت کردند.

 

چنگیزخان معتقد بود: 

“بزرگترین لذت مرد آن است که دشمنانش را شکست دهد، تمام آنچه دارند بگیرد، اسب‌هایشان را براند و زنان و دخترانشان را در میان بازوان داشته باشد”

طبق تحقیق ژنتیکی که سال ۲۰۰۳ انجام و در سال ۲۰۰۷ تایید شده و در ژورنال تخصصی ژنتیک و نشریه مرکز سلامت امریکا منتشر شد؛ مشخص گردید که حدود نیم درصد کل جمعیت جهان به شکل مستقیم حامل ژن شخص چنگیزخان هستند. به عبارت دیگر سی و پنج میلیون نفر از کل بشر امروزی نوادگان مستقیم چنگیزخان هستند، مشروح این تحقیقات در نشریه “دیسکاور” و وبسایت مشهور “وراثت ژنتیکی” منتشر شد:

ژورنال آمریکایی ژنتیک بشر

مجله دیسکاور

شجره ژنتیک

مقاله ای از کتابخانه ملی علوم پزشکی ایالات متحده

 

Race

تحقیق دیگر منتشر شده در وبسایت “اگزامینر” نشان می‌دهد که هشت درصد جمعیت امروز آسیا مستقیماً از نژاد چنگیز و حدود ۳۵۰ میلیون نفر از مردم جهان دارای ژن مغولی‌اند. در این تحقیقات مشخص شد که افراد مختلف در کشورهای متفاوت بین نیم تا چهل و سه درصد حامل ژن مغولی هستند. به عبارت دیگر اگر به شکل مستقیم نوه چنگیزخان نباشید، شاید نوه یکی دیگر از خان‌های مغول هستید.

این تحقیقات و مقالات مشابه نشان می‌دهد که پس از قرن‌ها اختلاط جمعیتی و کشورگشایی‌های عظیم از چنگیز و تیمور تا حملات امپراتوری پرشیا، اعراب مسلمان، اسکندر مقدونی و دیگران؛ باید ماجرای خلوص خون و ژن را فراموش کنیم. بشر امروزی ترکیبی گونه‌گون از نژادهای متفاوت است.

Be Sociable, Share!

۷۲ دیدگاه

 1. بسیار عالی و درود بر شما
  متاسفانه هنوز هم برای عده ای “نژاد” اهمیت داره و گوش ما رو کر کردن از بس نژاد آریایی نژاد آریایی گفتن. و متاسفانه عده ای هم که اخیرا در سایتهای اجتماعی تعدادشون زیاد شده و قدرت گرفتن صرفا به این دلیل که آلمانی ها هم نژاد ما بودن (البته درش بحثه)، از هیتلر حمایت میکنن.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +26 (from 60 votes)
  • اه دیگه حالم از این بحثای نژادی به هم میخوره یکی نیست بگه خب که چی اصلا شما اریایی اصیل ،حالا میگی چیکار کنیم؟؟! واقعا یه عده مغزشون تو یه محیط بسته مونده از دنیا خبر ندارن همه دارن تو اقتصاد و صنعت و فرهنگ از هم دیگه سبقت میگیرن یه عده ی بی سواد بدون مطالعه که حتی یه کتاب تاریخی نخوندن و اطلاعاتشون از چند تا صفحه ی فیس بوک به دست میاد، میان و این بحثارو میکنن! ول کنید تو رو خدا یه خرده به امروز فکر کنید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +19 (from 49 votes)
   • پ.ن: سوتفاهم نشه منظورم فقط فارس ها نیستن همه ی اون اقوامی که ایران ساکن هستن رو منظورم هست بین ترک ها و کردها و… هم این مسایل هست، ولی نباید باشه

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +12 (from 28 votes)
  • اونایی که صحبت نژاد اصیل هرچی( آریایی ، ترکی ، عربی و یهودی ….) می کنند و نژاد پرست هستند ،ارزش انسان را اندازه سگ میارن پایین، ارزش خودشون رو هم اندازه دوبرمن می برند بالا.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +25 (from 41 votes)
   • ارزش سگ ها رو پایین نیار برادر من، موجودی به اسم سگ از خیلی از آدم های انسان نمای امروزی ارزشمندتره!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +13 (from 15 votes)
  • نظر منم نمایض بزار ۴ تا نظر دادم الان نیست که

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 3 votes)
 2. بسیار مفید و جالب
  خصوصا عباراتی که استفاده شده..
  خلوص نژاد! برای انسان…
  حتی استفاده آن هم برای انسانها چندش آور است
  انسانها با هم برابرند…از هر قومیت

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +21 (from 27 votes)
 3. ایکاش پان ترکها این مطلب رو بخونند و دیگه ادعا نکنند از شمال چین تا دریای مدیترانه همه ترک هستند یا مردم آذربایجان از اول ترک بودند. امیدوارم از توهماتشان دست بردارند و بفهمند نژاد خالصی وجود ندارد. نژاد ترکی هم وجود ندارد و سعی بیخود نکنند که مفاخر ایران را برای نژاد ترکی که دیگر وجودی ندارد مصادره کنند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 55 votes)
  • امیدوارم پان فارس ها هم دست بردارن به نظر بنده پان ترکیسم تو ایران بیشتر در مقابل پان فارسیسم ایجاد شده کاملا مشخصه که پان فارسیسم در ایران شدیدتره البته هر دو کاملا بیهوده و غلطه و بیشتر افراد کم معلومات دنبال اینجور مسایل هستن وگرنه مساله ای مثل قومیت که انسان روش انتخابی نداره نباید مایه ی تاسف یا افتخار کسی باشه
   +
   یعنی شما میگید مردم اذربایجان از چه زمانی ترک شدن؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +21 (from 51 votes)
   • پان ترکیسم پس از تشکیل کشور ترکیه بوجود آمد و پان فارسیسم ساخته و پرداخته ذهن پان ترکهاست. آنچه در ایران هر از چند گاهی شاهد آن هستیم پان ایرانیسم است نه پان فارسیسم.
    مردم آذربایجان هیچوقت ترک نشدند بلکه زبانشان در دوره صفویه بتدریج به ترکی تغییر کرد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 52 votes)
    • Whatever

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -1 (from 13 votes)
     • جناب محمد یا همون فرمانده در پی حق و حقیقت شمایی که انقدر توهین به ایران و ایرانی میکنی در اون رسانه مزخرف حقایق تاریخ کشک حالا برای ما تریپ روشن فکری برداشتی انقدر از ما و کشور ما بدت میاد در یه سایت ایرانی چه میکنی؟بفرما برو در کشور امیال و آرزوهات ترکیه زندگی کن.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -3 (from 37 votes)
      • کومپئننت کلمه آزربایجان بشرح ذیل می باشد و دوستان نا اطلاع از روی حساس و عصبیت باستانی نظر ندهند: چنانکه در منابع چینی، ژاپنی سنگ نگاشته های تالاس و اورخون قید گردیده (–آز ) یکی از طوایف بزرگ ملت تورک می باشد که در سیر تاریخی خود از هزاران سال پیش به قفقاز و اروپا مهاجرت کرده اند و قسمت اعظمی نیز از طریق تنگه و بوغاز برینگ به آمئریکا مهاجرت کرده اند که اویماقهای (- آزتک، مایا، آبا، آپاچی و غیره) به این طایفه منسوب هستند. پسوند (-ار) پی افزوده ای است به معنای جوانمرد، قهرمان که بعد اسم اغلب طوایف تورک ذکر میشده است مثل: تاتار، هون ار، قجر، خزر، مجار و غیره. جز سوم ایم کلمه ی ترکیبی (بای) است که به معنای قوی و ثروتمند می باشد. و باز در ترکیب اسامی طوایف تورکی موجوداس چون: آل بای، قولون بای، قوجان بای و غیره… و جز آخر کلمه قان است که در اثر تاثیر زبان عربی به جان تبدیل شده است و این پی افزوده معنای اسم مکان را افاده می کند. و در آزربایجان در آخر کلمات به وفور دیده می شود. مثل: ممه قان، توفارقان، بئیلقان، امنقان، کؤمه قان، ورزقان، سایین قان و غیره

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: 0 (from 4 votes)
    • مردم آذربایجان ترک زبان هستند نه ترک نژاد.
     بعد از حمله چنگیز و هجوم ترکان از اسیای شرقی و اسکان طولانی مدت انها در آذربایجان و قفقاز و اناتولی باعث نرک زبان شدن مردم ان منطقه شده است

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 28 votes)
     • خوب جناب پس چرا الان کل ایران تورک نیست؟چنگیز که همه جارو گرفته بود صددر صد نژاد و زبان بالاو برترپارسی آریایی نذاشته شما تورک بشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -4 (from 18 votes)
    • نوشتهٔ تارخ‌نویسان سده‌های چهارم و پتجم هجری مانند ابوالفضل بیهقی و ابن اثیر نشان می‌دهد که ترکان غز در اواخر سدهٔ چهارم هجری در آذربایجان بوده‌اند در حالی که صفویه در قرن نهم یا دهم سر و کله اش پیدا شده!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +2 (from 8 votes)
     • در قرنهای ۴و۵ شماری از ترکان در آذربایجان بودند ولی در اقلیت بودند. پس از تشکیل صفویه این مهاجرتها بیشتر شد. حکومت در آذربایجان در دست قبایل ترک بود.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +6 (from 12 votes)
   • مردم آذربایجان ترک زبان هستند نه ترک نژاد.
    بهد از حمله چنگیز و هجوم ترکان از اسیای شرقی و اسکان طولانی مدت انها در آذربایجان و قفقاز و اناتولی باعث نرک زبان شدن مردم ان منطقه شده است.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -4 (from 20 votes)
    • چرا این قدر ترک ستیزیید خوب حالا ترک بودن چه ننگیست که شما می خواهید از پیشانی نزدیک ۴۰ درصد مردم پاکش کنید!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +6 (from 16 votes)
     • ترک بودن ننگ نیست ولی خود را به تیمور و چنگیز چسباندن ننگ است. جعل تاریخ ننگ است. واقعیت این است که زبان ترکی در ایران یک زبان خارجی است. بین ترک زبان بودن و ترک بودن فرق است. مردم آذربایجان ترک زبان هستند نه ترک. آن ۴۰ درصد را هم که معلوم نیست از کجا درآوردید. چه سازمان یا نهادی این آمار را داده؟

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +5 (from 19 votes)
      • بین زبان ترکی و مغولی تفاوت فاحشی وجود داره اگر چنگیز و تیمور قصد تغییر زبان ملت رو داشتند زبان خود را ترویج می کردند نه زبان ترکی رو بعدش حکومت های غزنوی و سلجوقی و خوارزمشاهی قبل از حمله مغول حکومت کردند با اینحال خود ترک بودند بعدش از نسل تیمور و چنگیز بودن می تونه ننگ نباشه حسین بایقرا و سلطان محمد خدابنده که در ترویج علم دانش کوشیدند و در عمران کشور تلاش کردند همه از نسل چنگیز بودند! درباره ی آمار هم بگم این رو من از علی اکبر صالحی وزیر سابق امور خارجه شنیدم و بعید هم نیستکه درست باشد چون اشخاصی هم که ترک را تحقیر می کنند بسیاریشان خود ترکند!

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: +4 (from 8 votes)
       • ۱-بیشتر سربازان چنگیز ترک بودند. چنگیز قبایل ترک آسیای میانه را هم پیمان خود کرده بود. این قبایل ترک بعد از اشغال ایران، آذربایجان را تخت گاه خود کردند و طبیعی بود که زبان خودشان را ترویج کنند نه مغولی را. تیمور که خود ترک بود ولی امپراتوریش را ادامه ادامه امپراتوری چنگیز میدانست.
        ۲-حکومتهای غزنوی و سلجوقی و خوارزمشاهی ترک بودند ولی فقط حکومتها ترک بودند و ربطی به مردم نداشت. و ترکها در ایران و البته آذربایجان از نظر جمعیت در اقلیت محض بودند.
        ۳-چنگیز و تیمور خودشان خونخوار بودند نه لزوما تمام اقوامشان. شما هم خودتان را به سلطان محمدخدابنده بچسبانید نه چنگیز. محمد خدابنده شیعه و ایرانی شد یعنی از خوی مغولیش برگشت.
        ۴- علی اکبر صالحی آن حرف را در ترکیه زد. ایران مایل بود مذاکراتش با گروه ۵+۱ در استانبول برگزار شود و صالحی برای جلب رضایت ترکیه آن حرف را زد. این حرفها سیاسی است جنبی علمی ندارد. اسفندیار رحیم مشایی هم در سنندج گفته بود: “آذربایجان غربی سرزمین کردهاست” (سخنرانی رحیم مشایی در تاریخ ۱۳/۳/۸۷ در سنندج در جمع سفرای خارجی مقیم ایران) . پس کردها هم با استناد به این حرف میتوانند بگویند آذربایجان غربی مال کردهاست. صالحی و رحیم مشایی سیاستمدار هستند سخنانشان ارزش علمی و تاریخی ندارد.
        یک منبع معتبر علمی مثل این سایت است:
        http://www.ethnologue.com/country/IR/languages
        یک سایت وابسته به سازمان ملل که جمعیت ترکان زبانان ایران(آذربایجانی- خلجی- خراسانی – ترکمنی) را مجموعا ۱۸ میلیون نفر و جمعیت ایران را ۷۵ میلیون نفر برآورد کرده یعنی مجموعا ۲۴ درصد ترک زبان در ایران هست.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Rating: +2 (from 6 votes)
        • ۱- درست است ترک ها به مغول ها نزدیک ترند نسبت به فارسی زبان ها ولی حضورشان از در ایران به حمله ی مقدم تقدم دارد. اسکان ترک ها در آذربایجان و ترکیه بعد از شکست امپراتور روم بدست آلپ ارسلان صورت گرفت .
         ۲- به نظر من حکومت ترک ها وقتی میسر است که بخش قابل توجهی از مردم آنها را پذیرفته باشند همانطور که حکومت یونانیان را بعد از سقوط هخامنشیان نپذیرفتند فردوسی در یکی از اشعارش که به حضور ترکان در بسیاری از مناطق ایران اشاره می کند همینطور در تاریخ داریم که علت قتل مرداویج بدرفتاری با غلامان ترک بوده است و یا در سریال مسافر ری شخص عربی می گوید که عرب حمال ترک شده است! و یا علامه قزوینی می گوید که ابونصر فارابی ترک تبار بوده است همه ی اینها قرن ها قبل حمله ی خان مغول به وقوع پیوسته است در پایان منظور از خوی مغولی چیست؟ مگر با اسلام آوردن ژن هایی که انسان والدینش به ارث برده تغییر می کند؟

         VA:F [1.9.22_1171]
         Rating: -1 (from 5 votes)
         • ۱- تعداد ترکان در دوران سلجوقیان در آذربایجان بسیار اندک بوده و هیچ تاثیری در زبان مردم آنجا نداشته. غلبه عنصر ترک بر فارس در آذربایجان بعد از صفویه بوده است. در پیش ازصفویه حتی یک جمله یا یک بیت به ترکی در آذربایجان وجود ندارد در حالیکه از زبان کهن آذربایجان یعنی «آذری» نمونه های فراوانی وجود دارد.
          ۲- ایرانیان هیچگاه حکومت ترکان را نپذیرفتند. حتی حضور ترکان هم برایشان قابل قبول نبود. کافی است نگاهی به اشعار شعرای آذربایجان مثل قطران تبریزی، خاقانی و بدر شروانی بیندازید تاببینید چه دیدگاهی نسبت به ترکان داشته اند. مثلا قطران میگوید:
          اگر چه داد ایران را بلای ترک ویرانی // شود از عدلش آبادان چون یزدانش کند یاری
          والبته نمونه های فراوان دیگر.
          ۳- از کدام شعر فردوسی صحبت می کنید؟
          ابن ابی عصیبه و شهر زوری و ابن ندیم نوشته‌اند که ابونصر فارابی از نژاد ایرانی(فارسی) بوده‌است.فارابی در حاشیه بسیاری از کارهایش به زبان پارسی و سغدی منابعی را معرفی کرده (حتی به زبان یونانی، اما به ترکی نه) محمد جواد مشکور ایرانی زبان بودن اصالت آسیای میانه را استدلال کرده‌است. بهر حال در مورد تبار فارابی اختلاف نظر هست و اتفاقا بیشتر منابع بر اصالت ایرانی او تاکید دارند.
          ۴- خوی مغولی یعنی وحشیگری و خونریزی یعنی تاراج و قتل عام و هیچ ربطی به ژن ندارد. سلطان محمد خدابنده بعد از شیعه و ایرانی شدن خوی وحشیگری مغولی را کنار گذاشت یعنی راه و روش مغولان را کنار گذاشت و غرق در فرهنگ ایرانی شد. فرهنگش تغییر کرد طرز تفکرش تغییر کرد روش زندگیش تغییر کرد نه ژنش.

          VA:F [1.9.22_1171]
          Rating: -1 (from 3 votes)
          • در کامنت های قبلی ترک سازی آذربایجان را به سپاهیان چنگیز نسبت دادید ولی الان از صفویه سخن می گویید بعدش اگه حکومت ترکان مورد قبول مردم نبود چطور ترکان توانستند قرن های متمادی حکومت کنند باید یک رضایت حداقلی از سوی مردم می بود بعدش در تاریخ از بسیاری پادشاهان ترک به نیکی یاد شده که مشابهش را در برخی پادشاهان فارس نمی بینیم بعدش دلیلی نداره یک دانشمند حتما به زبان مادری اثری از خود بر جای گذاشته باشه می گویند دکتر علی جوان مخترع لیزر فارسی بلد نیست! شاید ترکی بلد باشه و در پایان کشور ترکیه هم با استدلالی جنابعالی ارایه نمودید نیاید ترک باشند چون ترکان ریشه در آسیای مرکزی دارند حالا سوال من از شما اینه کدام خدانشناس مردم ترکیه رو به این روز در آورد و آنان را از هویت اصلی و واقعی خود دور ساخت؟

           VA:F [1.9.22_1171]
           Rating: +1 (from 3 votes)
     • جناب مرتضی احمدی!
      ۱-فرایند ترک زبان شدن مردم آذربایجان چند قرن طول کشیده.از زمان حمله مغول و هجوم قبایل ترک به آذربایجان آغاز شد و در دوره صفویه به پایان رسید.
      ۲-مردم آذربایجان از حکومت های ترک بیزار بودند. کافی است نگاهی به اشعار قطران تبریزی، خاقانی و بدر شروانی بیندازید تاببینید که مردم آذربایجان چگونه از ترکان بیزار بودند. یک نمونه از این اشعار را در کامنت قبلی برایتان مثال زدم. دوام حکومت ترکان در ابتدا با زور و شمشیر بوده و وبعد با درایت وزیران ایرانیشان چون خواجه نظام الملک طوسی و خواجه نصیر الدین طوسی و امیر کبیر و قاتم مقام فراهانی و … .
      ۳- دکتر علی جوان در دبیرستان البرز تهران تحصیل کردند و بعد وارد دانشگاه تهران شدند و بعدا به امریکا مهاجرت کردند. چگونه ادعا می کنید که ایشان فارسی بلد نیست؟ لابد در آن زمان زبان رایج در دبیرستان البرز و دانشگاه تهران ترکی بوده نه فارسی!
      ۴- البته که مردم ترکیه ترک تبار نیستند. بلکه زبانشان ترکی است. اتفاقا چند سالی هست که در ترکیه سر موضوع هویت ترکی مردم بحث هست.
      چندی پیش «عایشه حر» مورخ و نویسنده و «یوسف خلج اُغلو» مورخ و نماینده حزب حرکت ملی در مجلس در شبکه «خبر ترک» به بحث و مناظره پرداختند.
      در این مناظره که بحث پیرامون مفهوم نژاد آغاز گردید عایشه ضمن اشاره به برساخته بودن این مفهوم در قرن نوزدهم از سوی دانشمندان اروپایی گفت: نژاد مفهومی است ناظر به آنتروپولوژی ولی امروز چنین چیزی موضوعیت ندارد. نمی توان بدرستی گونه های انسانی را به نژاد تقسیم کرد. در نهایت شاید بتوان از مفهوم قومیت صحبت به میان آورد که مفهومی فرهنگی- جامعه شناختی است.

      لفظ ترکیه نخستین بار در ۱۹۲۱ در مجلس مورد استفاده قرار گرفت

      اما از دیگر سو خلیج اُغلو مورخ نزدیک به گرگ های خاکستری و نماینده مجلس در دفاع از مفهوم نژاد گفت، چیزی به اسم نژاد وجود دارد و ویژگی های اخلاقی انسان ها محصول نژاد آن ها است. وی در ادامه اظهار داشت برای نمونه ویژگی اخلاقی- نژادی ترک ها صاف و ساده بودن آن ها است. و این محصول نژاد است. وی ترک ها نسبت به سایر ملت ها متمایز هستند و این تمایز و ویژگی های به یقین ناشی از نژاد است.
      عایشه حر با انتقاد از این رویکرد گفت نمی توان خصلت های جمعی برای انسان ها در نظر گرفت و این مسئله با علم و حقیقت در تضاد است. وی گفت ملی گراهای ترکیه از این ادعاها زیاد دارند. مثلا می گویند ترک ها ملت جنگاوری هستند. اما در ترکیه امروز یک میلیون و سیصد هزار سرباز فراری داریم. در جنگ جهانی نخست هم حدود یک میلیون سرباز فراری داشتیم.
      حر در ادامه با خواندن یک متن تاریخی مربوط به دوران سلطان مراد سوم عثمانی و به نقل از منظومه حافظ حمدی چلبی، گفت خلج اغلو به ما بگوید که این روایت تاریخی دوران عثمانی به کدام یک از ویژگی های ترک ها اشاره می کند؟
      «حضرت سلطان، از بدو آفرینش تا به امروز گیتی از شرارت تُرک ها در امان نبوده است. خداوند به ترکان قوه فاهمه نداده است. ترک حتی اگر عاقل باشد بی ادب است. حدیث شریف پیامبر آن معدن خوبی ها است که می گوید: ترک را بکش حتی اگر پدرت باشد. خون ترک ها حلال است».

      عایشه حُر به اشاره به مفقود بودن هویت ترکی در طول تاریخ و عدم آگاهی ملی در دوران عثمانی اظهار داشت اصولا لفظ ترکیه در قرن نوزدهم اختراع شده است.
      عایشه حر ادامه در دوران عثمانی بر اساس روابط مرکز- پیرامون گاهی صفات بسیار زشتی برای ترک ها برشمرده می شد که اکنون در آثار آن دوران می توانیم به وضوح بینیم. برای نمونه صفاتی زشتی مانند نادان،راهزن،پست،بی نماز،اهل هوی و هوس،ترک بد لقاء و… صفاتی بود که برای ترک ها در دوران عثمانی ثبت شده است.

      خلج اوغلو مورخ پان ترکیست و نماینده حزب حرکت ملی در مجلس با اصرار پیاپی عایشه حر به برشمردن برخی ویژگی های نژادی ترک ها پرداخت و گفت ویژگی های ظاهری ترک ها را چنین برشمرد:
      «ترک ها نژادی هستند که استخوان گونه شان برجسته است و چشم های تنگی دارند».

      عایشه حر در ادامه بحث خود اظهار داشت لفظ ترکیه برای نخستین بار در فوریه ۱۹۲۱ در مجلس ترکیه به صورت رسمی استفاده شد و نام «ملت ترک» برای نخستین بار در سپتامبر ۱۹۲۲ مورد استفاده قرار گرفت.
      وی با طرح روایتی مربوط به خاطرات یک بازرس جوان دوران عثمانی(در دوران اتحاد و ترقی) گفت پیش از ۱۹۲۰ چیزی به اسم ترک و ترکیه و ملت ترکیه وجود خارجی نداشت. یکی از بازرسان در خاطرات خود می نویسد به هنگام گفتگو با سربازانی که از آناتولی آورده شده بودند از آنها سوالاتی در خصوص دین، پیامبر و کلیات سیاسی می پرسیده است. این بازرس از سربازان می پرسد ما متعلق به کدام «ملت» هستیم؟ و سربازان هر یک پاسخ های مختلفی می دهد. بازرس از سربازان عثمانی می پرسد آیا ما ترک نیستیم؟ حمله سربازان پاسخ می دهند: استغفرالله
      حر در ادامه گفت در میان سربازان عثمانی ترک تعبیر منفی بود. آن ها خود را مسلمان و تابعین عثمانی می دانستند.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: 0 (from 10 votes)
      • یعنی عثمانی ها خود را ترک نمی دانستند ؟ در کتاب های تاریخی همواره از لفظ ترکان عثمانی استفاده شده. فرضا همه ی این حرفا درست باشد الان چه باید کرد ؟

       VA:F [1.9.22_1171]
       Rating: -1 (from 5 votes)
  • اینهمه مطلب دیدی و لی باز هم بحث نژادی میکنن ای برادر موضوع اینه که ما نژاد خاص نداریم چه اریایی باشد چه تورک بس اگر تورکی نبوده می میگم نژاد اریایی نبوده حالا خوب شد؟؟؟؟؟؟ اون بحثی که میگه فلان جا سرزمین ترکها ست منظور اینه مکان اولیه انها اینجا بوده و بیشترین حضور را اینجا دارند اگر از اول مردم اذربایجان تورک نبودن حتما مردم ایران فلات مرکزی فارس و اریایی بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 22 votes)
 4. با سلام.
  صحه گذاری بر مطالب ارائه شده در این پست، یک پیش نیاز جدی و بنیانی می طلبد و آن اینکه ابتداعاً باید وجود تاریخی قومی بنام مغول و سرکرده ای بنام چنگیز خان به اثبات رسد! حقیقت این است که غیر از یک سری مدارک های غیر قابل اعتماد و اسناد خدشه پذیر، اسناد و شواهد کافی برای اثبات تاریخیِِ وجود قوم مغول و کشورگشایی هایی او و از جمله حمله به ایران، در دست نیست و آنچه در باب این قوم و سرکرده آن بیان می شود، قابل رد می باشد. اگر دوستان علاقمند باشند، می توانیم بحث خوبی را در اینجا داشته باشیم. به یقین بنده برای اثبات ادعای خود دلایلی دارم که در صورت علاقمندی عزیزان می توانم تقدیم نمایم. با سپاس فراوان.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 13 votes)
 5. فرزند که نمیشه شاید نوه یا نتیجه یا … باشن ! چون مگه میشه پسرش تا الان زنده باشه :)))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 6. با سلام
  در تأیید و تکمیل مطلب این پست که نژاد خالصی در دنیا وجود ندارد ؛ با بررسی و دقت در حوادث تاریخی، بخوبی می توان دلایل این عدم خلوص نژادی را درک کرد. در عین حال، غلبه نژادی را نمیتوان انکار نمود. برای درک بهتر مطلب میتوان به لینک ذیل و لینکهای مرتبط در این پست، مراجعه نمود:
  http://bilitopari.blogfa.com/post/38/%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d8%a7%d9%88%d8%ba%d9%88%d8%b2-O%c4%9fuz-T%c3%bcrk-Soyu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 15 votes)
  • هه هه چه جالب:) در این نیمچه وبلاگ که لابد برای شما مرجع هم محسوب میشه تمام نژاد ها ناخالصند.همه مخلوط شدند و اصالت ندارند و نسب خود را از دست دادند غیر از تورک ها:) خدایا شکرت که دشمنان مارا از احمق ها قزاز دادی:)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -7 (from 29 votes)
   • با سلام
    عاقل! در کجای این مطلب گفته شده که “همه مخلوط شدند و اصالت ندارند و نسب خود را از دست دادند غیر از تورک ها”!!!!!
    واقعاً ماهیت خودت رو به نمایش گذاشتی.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +4 (from 18 votes)
    • برای شما پان ترکها یک وبلاگ شده منبع؟ نویسنده اون وبلاگ میگه در زمان حمدالله مستوفی مردم تبریز و شهرهای بزرگ آذربایجان ترک بودند و حمدالله مستوفی هم تو کتابش مردم آذربایجان را ترک نامیده. دروغ گفتن برای پان ترکها مثل آب خوردنه. حالا خوبه کتاب حمدالله مستوفی دردسترس هست که داره اینجوری دروغ میگه.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +2 (from 24 votes)
     • تا کِی میخواهید با این حرفهای قلمبه-سلمبه و حجمه‌های تبلیغاتی و پروپاگاندای، واقعیتها را لاپوشانی کنید؟!!
      شاید توانسته باشید افراد کم‌اطلاع و ساده‌لوح را در کوتاه‌مدت بفریبید؛ اما با کمی مطالعه، حقیقت مسئله چون اظهر من الشمس خواهدشد.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +2 (from 18 votes)
     • جناب آریا!
      شما نمیتونی با این حرفهای بی ربط، دروغ بودن ادعای وجود نژادی موهوم و خیالی بنام آریایی و وارداتی بودن زبان دری به ایران را پنهان و تحت الشعاع این حرفها قرار بدی.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -3 (from 23 votes)
     • جناب تهرانی!
      شما که هنوز املای واژه (هجمه) را نمیدانی و آنرا به غلط (حجمه) مینویسی دیگر چرا بحث از مطالعه میکنی. بهتر نیست اول مطالعه خودت را زیاد کنی بعد به فکر مطالعه کردن دیگران باشی؟

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: -3 (from 17 votes)
     • جناب م.م!
      به استناد کدام منبع معتبر می گویید نژاد آریایی موهوم است و زبان فارسی یا بقول شما دری وارداتی است؟ اتفاقا این زبان ترکی است که وارداتی است.آیا پیش از صفویه یک بیت یا یک جمله از شاعران و نویسندگان آذربایجان به ترکی موجود است؟ آیا شما اشعار قطران تبریزی را خوانده اید؟

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +5 (from 25 votes)
    • مردم آذربایجان ترک زبان هستند نه ترک نژاد.
     بعد از حمله چنگیز و هجوم ترکان از اسیای شرقی و اسکان طولانی مدت انها در آذربایجان و قفقاز و اناتولی باعث نرک زبان شدن مردم ان منطقه شده است

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 18 votes)
 7. درود بر شما
  به نظر من دیگه وقتش رسیده که باستان پرستی و کورش بزرگ و کوچک رو فراموش کنیم و انسان ها را با معیار انسانیت بسنجیم نه به میزان کشورگشایی ها و وابستگی های نژادیشون

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +18 (from 30 votes)
  • چه ربطی دارد؟ کی گفته چون نژادپرستی بد است ، پس باید ملیت و تاریخ و همه چیز را دور ریخت؟ یعنی هر کس از تاریخ کشورش حرف بزند نژادپرست است؟ چرا این نوع از اداهای به خیال خودتان روشنفکرانه فقط در ایران دیده می شود؟ همه چیز را با هم اشتباه می گیرید.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 8. با سلام
  به دلیل تایپ با گوشی بابت خطاهای املایی عذر خواهی میکنم.
  بنده به عنوان یک زیست شناس لازن دیدم چند مورد رو خدمت شما عزیزان عرض کنم.
  ابتدا باید عرض کنم از انجایی که کار شما عزیزان به نوعی نقد و خرافه زدایی میباشد پس بیشتر از هر جایی خطاهای احتمالی به صورت جو زدگی علمی روی مخاطب تاثیر گذار میباشد.پس شما باید نهایت وسواس رو به خرج بگید که متاسفانه این کارو الان انجام ندادید و به نحوی باید از خود شما خرافه زدایی شود.
  ۱- اگر چیزی که عرض کردید واقعا درست باشد باید بدانید بیش از نیمی از جمعیت جهان در اسیا میباشد و از هر ۲۰۰ نفر یکی . مربوط به جامعه. اماری اسیا شرقی هست
  ۲-در مطاله سطحی دیدم که چنگید مغول ۷۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش زندگی میکدند که حدود ۳۵ نسل بین نسل ان زمان و نسل کنونی فاصله هست و یک ژن میتواند در بهتیین حالت به صورت مخفی تا ۸ نسل منتقل شود که با توجه به ویژگی های ظاهوی جمعیت جهان میبیتیم که کمتر کسی هارج از اسیای شرقی چهره ای شبیه به مغول ها دارد.حتی اگز از یک انسان ژن خود او هم کلون شود و بخواهیم شبیه سازی بکنیم باز با احتمال جهش و جابجایی ژن های ثانوی مورد دوم کاملا شبیه اول نمیباشد.
  ۳-درمورد منابع شما باید عرض کنم دیسکاور بلاگز و … با اغراق زیادی تعریف داده شده و خود نوشته های داخل سایت بیشتر یک تئوری میباشد تا واقعیت و نتیجه و تحقیق و منبع خاصی در این متن ها به چشم نمیخورد.
  ۴- در زیست شناسی تکاملی میدانیم که تمتامی نسل ها از یک نسل سیاه پوست در داخل افریقا شروع شد و کسی منکر شباهت گونه انسان و مشترک بودن ما نمیشود ولی نه بع صورت گفته شما در حالی که میبینید نژاد ژرمن با نژاد عرب با نژاد اسیای شرقی کلا متفاوتند و در بیش از ۹۹.۹۹ درصد تمانی نژاد انسان دارای ژن یکسان هستند چون از یک گونه هستند.
  ۵-در مورد کروموزوم وای باید عوض کنم به این دلیل که از والد مذکر به فرزند میرسد به این معنی نیست که در هر بار زاد و ولد کاملا دست نخورده باقی میماند و به  ژن به صورت مستقیم انتقال میابد.
  تمام

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +20 (from 22 votes)
 9. احمدجان حتی زرتشیان ایران ۵ درصد کروموزوم پدری C یعنی مغول، ۲ درصد O یعنی چینی و ۳ درصد Q ترک دارند. حتی ۷ درصد J1 آن هم از نوع عربستان سعودی و نه بقیه ی اعراب دارند. تحقیقات آزمایشگاه های مختلف را در سایت های اروپایی نگاه کن.
  البته در بین مردم ایران به زحمت ژن مغولی به نیم درصد میرسه و مردم ایران بیشتر از نوع ۱۵ درصد گرجی، ۳۳ درصد ارمنی، ۲۰ درصد فنیقی و… هستند. در واقع بعد از سلسله‌ی صفوی پراکندگی ژنی در ایران بیشتر و اثرات مهاجمان آریایی، یونانی، عرب، ترک و مغول کمرنگ تر شد.
  البته این که این همه نفر از نسل چنگیز باشند به افسانه شبیه هست. چون چنگیز فقط ۵۰۰ زن داشته و بعد از مدتی حکومتش متلاشی شد و لاجرم ژن او از ۳ ملیون مغولستانی فعلی فراتر نرفته

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 12 votes)
  • ژن مغولی در مجموع ایرانی ها کمتر از نیم درصد ، اما در زرتشتی ها ۵ درصد است!؟؟؟آنوقت چطوری ؟ چرا زرتشتی ها نسبت به بقیه ژن مغولی بیشتری دارند؟ آن هم در حالیکه زرتشتی ها بیشتر در مناطقی هستند. که کمتر پای مغولها به آنجا رسیده است ، یعنی یزد و کرمان. حتی اگر این هم نبود باید مثل بقیه باشند. عجب!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)
 10. با سلام.
  درود بر هموطن عزیز.
  مطلب شما کاملا درست میباشد ولی باید در خود علم امار و احتمالات جامعه اماری و تعداد انرا هم درنظر داشته باشیم.
  بنده سایت یا منبع خاصی سراغ ندارم که به صورت تخصصی ژن های نژاد های مختلف را بررسی کرده باشد و مطالبی که عرض کردم از کلیات علم زیست شناسی بود.
  خوشحال میشوم ادرس سایت ها و مقالات مرجع خود را نیز ذکر کنید تا اینجانب و سایر خوانندگاننیز بهره لازن را ببرند.
  تمام

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 10 votes)
 11. این امار یک امار ژورنالیستی فریبدهنده است
  اولا این میزان از جمعیت که گفتید در همه دنیا که پراکنده نشده چون جنوب شرق اسیا یک سوم جمعیت جهان را دارد با عث شده این درصد به وجود اید طبیعی است که نه در افریقا ونه دراروپا ((هیچگونه)) شباهتی به نژاد مغولسان نمیبینیم
  در ثانی کسی از خلوص نژادی صد در صد حرف نزده مثلا برای یک اروپایی که حدود ۹۵ درصد ژنهای اروپایی دارد طبیعی است که خود را اروپایی بداند و نه یک مغول (( هرچند اگر کور نباشد تفاوت حتی ظاهری خود را با سایر مغول ها و سایر زرد پوستان میفهمد))
  و اما
  این گونه بحثها که به ظاهر برای مبارزه با نژادپرستی زده میشود خود یک رفتار فاشیست مابانه اشنا را دارد و به بهانه مبارزه با نژادپرستی نژادستیزانه برخورد کرده و فرهنگها را زیر سوال میبرد
  باید تفاوتهای فرهنگی و نژادی را قبول کرد ولی نباید به ان بها داد و مغرضانه نژاد یا نژادهایی را کلا بی ریشه فرض کرد

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +15 (from 17 votes)
 12. کاش موقع زنده بودن چنگیز من هم بودم تا ادبش میکردم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 9 votes)
 13. اول فکر میکردم این سایت متعلق به یک ایران دوست است اما با این مطلب مزخرف و دروغی که نوشتی هویتت لو رفت برای فیلتر نشدن چند تا مطلب از ایران تمجید کردی تا بعد این چرندیات را به خورد مردم بدهی
  اره شما پانتررکهای مغول زاده نوه همون چنگیز وحشی هستید اما ما نه

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 23 votes)
 14. منم از این مطلب مسخره حالم به هم خورد!. خجالت بکشید با این دروغ ها !. شاید واقعا خودتون هم ساده لوح هستید! شاید هم مغرض و…!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 15 votes)
 15. دشمن دانایم آرزوست!!!!!!!!!!! ولی کووووووووووو؟؟
  از همون مقطع ابتدایی که کتاب تاریخ جلومون گذاشتن نوشته بود آریایی(یعنی نجیب)ها ۲۵۰۰ سال پیش وارد فلات ایران شدند و تمدن آفریدند و… بعد هخامنشیان بزرگ آمدند و تمدنی بسیار بزرگ بر قامت گیتی درخشیدن گرفت و… از این جور خزعبلات.بعضی ها هم پیامبری برای خود ساختند به نام کوروش که حقوق بشر را پایه گذاشت و و و….خلاصه شدند تنها صاحبان هنر در جهان و بس!!!!!!!
  ولی چه هنری؟ چه تمدنی؟ چه حقوق بشری که همگی غرور کذایی بیش نیست
  شمایی که انقدر ادعای سواد و مطالعه تون میشه یه بار از خودتون پرسیرین قبل از آریایی ها تو این جغرافیا چی بوده؟ آیا تمدن هایی مثل اورارتوها، مانناها، کاسسی ها و… به گوشتون خورده؟ حتما خواهین گفت وحشی و بی تمدن بوده اند، ولی جالبه بدونین شهر باستانی ای کشف شده از دوران آن ها که مجهز به سیستم فاضلاب شهری بوده (باور ندارین میتونین برین تحقیق کنین اسمشم گذاشتن شهر یئری تو محدوده مشکین شهره) جالبه الان بعضی مناطق تهران فاضلاب شهری نداره!!(البته من منظورم این نیس که صاحبان این تمدن ها فلان ملته هستن، منظورم اینه که با یه سری تاریخ تحریفی گوشا رو پر کردن از ایران خارج بشین اونموقع عظمتتونو به چشم خودتون ببینین محل سگتونم نمیذارن)کل تاریخی که تو گوشتون کردن از ریشه تحریفیه منتها اینجا مجالش نیس.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 16 votes)
  • اون تاریخی که در کتابهای درسی جمهوری آذربایجان آموزش داده میشه جعلی و تحریفی است. تمدن های پیش از آریایی ها خودزنی میکردند. ایلامی ها تمدن سومری را تقریبا بطور کامل محو کردند و بعد هم خودشون توسط بابلی ها نابود شدند. هخامنشیان آزادی و صلح را به ملتهای خود هدیه دادند. آزادی و صلح را با فاضلاب شهری مقایسه میکنید؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 17 votes)
 16. نمی دونم دم خروستونو باور کنم یا قسم حضرت عباس تونو!!!
  این متن بالا رو بخونید؛
  . او با کشورگشایی‌اش بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر از آلمان امروزی تا چین (شامل ایران) را پایه گذاری کرد.
  بعد تو یه صفحه دیگه بزرگترین امپراطوری رو پارس قلمداد کردیدو حتی گفتید تو رکودهای گینس ثبت شده!!!
  چرا تو متن هاتون دو دستگی وجود داره !!!
  من از شما توضیح میخوام …
  اینم لینکش !
  http://www.gomaneh.com/2017/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d9%be%d8%b1%d8%a7%d8%b7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%da%af%db%8c%d9%86%d8%b3-%d9%88%d8%a7%d9%82%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af/

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 7 votes)
  • این لینکی که تو دادی( بزرگترین امپراتوری تاریخ با توجه به درصد جمعیت) هست. با این فرق داره.این مربوط به وسعت هست.!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
 17. آقایون در مورد نژآد آریایی بهتره یه کم مطالعه بفرمایند.
  R1a و آریان بعد بیایید حرف بزنید.۱۰ درصد هم نیست تو ایران.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 14 votes)
 18. علیرغم علاقه وافری که به آلمان ها به علت خصوصیات اخلاقی منحصر بفردشان دارم معتقدم که بین ایرانیان و آنها هیچ غرابت نژادی وجود ندارد و اگر هم باشد بسیار محدود شاید در نواحی شمال و شمال غرب کشور .در نواحی جنوبی و شرقی کشور هم اصلا صحبتش را نکنید.در مورد غرابت ترکهای آذری با مغول ها هم ،من هیچ غرابتی مشاهده نکردم به یک سایت مغولی مراجعه کرده و حتی یک کلمه از آن را نفهیدم و دریغ از یک واژه آشنا حتی در یک چت روم از یک ازبک پرسیدم ترکی بلدی و او پاسخ منفی دادبهتر است بجای مراجعه به مراجع غیر مستند به منابع موجود مراجعه شود البته در ایران ترکهای ترکمن از نژاد زرد میباشند همانطور که قسمت اعظمی از فارسهای افغان از نژاد زرد هستند در نواحی آذربایجان من افرادی با ویژگی نژاد زرد را بطور بسیار محدود دیده ام و اگر اینها از تبار مغولان باشند بعید میدانم زبان نواحی آذرباایجان را بتوانند عوض کرده باشند آنهم ملتی مانند آذری ها که ملتی مغرور و با روحیاتی مبارزه طلب می باشند .ترکی آذری یک زبان منحصر بفرد می باشد و علیرغم غرابتی که با زبان ترکهای عثمانی دارد تفاوتهای فاحشی هم با انها دارند به نظر من بهتر است این بحث های
  پوچ را فراموش کرده به فکر آبادانی کشورمان باشیم و به داشته هایمان تکیه کنیم همه ما ایرانی هستیم حالا نمیدانم که آریایی هستیم یا گرگ خاکستری فعلا همین که هست و کوهی از ادعا های ۷۰۰۰ ساله و دیگر هیج ، مایه شرمندگی است کشوری مانند آمریکا باسایقه ۲۰۰ ساله و کشوری با این سابقه طولانی و کلی ادعا و این هم اوضاع مملکت

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 9 votes)
  • سلام اقای عزیز
   فقط لازم دانستم یک نکته رو به شما یاداور بشم..که در میان افغانها نژاد پارسی زبان دو گونه ااست.یکی تاجیک ها که خود را اریایی و پارس میدانند و از نظر ظاهری به تیرانیان شبیه اند
   دوم هزاره ها. که از نظر ظاهری به مردم مغول شبیه هستند.. و بنا به اعتقاد بعضی از صاحب نظراتشان از نسل‌کنگیر هستند…
   نکته حایز اهمیتم این بود که شما گفته بودید در میان فارسهای افغان نژاد زرد دیده میشود که هزاره ها فارس نیستند و جٕزء دسته فارسها قلمداد نمیشوند.
   در ضمن بنده نیز هزاره ام و سند ازین بالاتر؟!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 3 votes)
 19. تحقیقات ژنتیکی نشون میده اصالت بیشتر مردم ایران خاورمیانه آیه و درصد کمی اصالت اروپایی دارن حالا ما فرض کنیم المانیها اریایی باشن توی هاپلوگروپ بیشتر اونا R1a وجود داره درصورتی که هاپلوگروپ بیشتر ایرانیها J2 که این هاپلوگروپ متعلق به خاورمیانست توی عراق و ترکیه هم مارکر ژنتیکی وجود داره در شبه جزیره عربستان J1 وجود داره

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)
  • ۱۰۰سال همش میگفتن ایرانیا و آلمانیا یه نژادن ولی الان صداشون بریده نمیدونن چی بگن. این فقط تبار پدری بود تبار مادری ایرانیا والمانیا یکی نیست ! مارکر میتوکندریال ایرانیا والمانیا یکی نیست!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 6 votes)
 20. چه ترک چه فارس چه کرد چه لر همه گی از سرشت شریف انسانی اند

  اما در جواب شادی جان باید بگم وحشی خودتی با اون اریایی بودن همیشه به این مینازم که یه ترکم نه یک….
  یاشاسین اذر بایجان

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 16 votes)
 21. کومپئننت کلمه آزربایجان بشرح ذیل می باشد و دوستان نا اطلاع از روی حساس و عصبیت باستانی نظر ندهند: چنانکه در منابع چینی، ژاپنی سنگ نگاشته های تالاس و اورخون قید گردیده (–آز ) یکی از طوایف بزرگ ملت تورک می باشد که در سیر تاریخی خود از هزاران سال پیش به قفقاز و اروپا مهاجرت کرده اند و قسمت اعظمی نیز از طریق تنگه و بوغاز برینگ به آمئریکا مهاجرت کرده اند که اویماقهای (- آزتک، مایا، آبا، آپاچی و غیره) به این طایفه منسوب هستند. پسوند (-ار) پی افزوده ای است به معنای جوانمرد، قهرمان که بعد اسم اغلب طوایف تورک ذکر میشده است مثل: تاتار، هون ار، قجر، خزر، مجار و غیره. جز سوم ایم کلمه ی ترکیبی (بای) است که به معنای قوی و ثروتمند می باشد. و باز در ترکیب اسامی طوایف تورکی موجوداس چون: آل بای، قولون بای، قوجان بای و غیره… و جز آخر کلمه قان است که در اثر تاثیر زبان عربی به جان تبدیل شده است و این پی افزوده معنای اسم مکان را افاده می کند. و در آزربایجان در آخر کلمات به وفور دیده می شود. مثل: ممه قان، توفارقان، بئیلقان، امنقان، کؤمه قان، ورزقان، سایین قان و غیره

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 22. با سلام خدمت هموطنان گل .من نیز مانند شما از نژاد پرستی متنفر هستم و قصد توهین به کسی را ندارم و از گفتن این حرف شرمنده ام. اما این حرفی که در این جا زده شد باعث شد یاد حرف نخست وزیر اسراعیل نتانیاهو بیافتم ، که می گفت: (ایرانی ها حرامزاده هستن) چون اسکندر ، اعراب ، مغول ها ، افغان ها و… به ایرانی ها تجاوز کردن و ما از نصل ان درندگان هستیم البته شرمند ه ام ها ولی اینطور ی اکثر شیعیان نیز حرامزاده اند و از نصل انسان های شیطانی اند. البته خیلی متاسفم از نوشتن این کلمات و به کسی هم نمی خواهم توهین کنم ولی با گفته های شما فکر کنم فقط فقط (کرد ها نژادی اصیلند و از نژاد (ماد ها) هستند).با عرض پوزش،نظر این بنده حقیر اینه که نباید به حرف های امریکا یی ها اعتماد کرد وگرنه فیلم ۳۰۰ هم واقعی میشود و این حرف ها فقط برای تحقیر ملت ایران است تا بگویند شما نباید به گذشته خود افتخار کنید و اینده ای هم ندارید چون شما از نصل درندگان هستید و حرامزاده اید . بخاطر وقتی که گذاشتید ممنونم فقط امیدوارم این را بخوانید.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 23. سلام و خسته نباشید 🙂
  البته عنوان به نظر من زیاد دقیق نیست 🙂 چون اگه قرار باشه از هر ۲۰۰ نفر یکی نوه‌ی چنگیز مغول باشه اون موقع اگر جمعیت کل رو M فرض کنیم حداقل M-199 نفر باید نوه‌ی چنگیز خان باشند:)

  البته منظور جمله رو درک می کنم ولی عقیده دارم خوب بود شما که به دقت علمی بها میدین دقیق تر بیانش می کردین
  با احترام و سپاس

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. اقا من اول در جواب نیما بگم که اگه قصد توهین نداری اینقد فحش نده که هرچی میگی خودتی دومم بله نژاد اصلی ایرانیها کرده و از همه مهم تر اینه که مهم نیس کلمه ی اذربایجان از چه زبونیه مهم اینه که همه ی ترکای ایرین واقعا ترکن چون که من تجربه های زیادی دارم درمورد تفاوت نژاد ها ایا از خودتون سوال کردید چرا توی ایران همه ی وزنه بردار ها بدنسازها کشتی گیرها یا بیشتر بوکسورها ترکن چرا یه کشتی گیره فارس یا کرد نیس این به خاطر علاقه هاییه که مردم ترک به جنگ و رقابت دارن علاقه همیشه از راه وراثت میاد من تو زندگیم قدرت بدنی ترکارو با بقیه ادمای نژادای دیگه مقایسه کردم خودمونی بگم یه دونه ترک سه تا فارس یا کرد یا لرو میزنه حالا با اینا کاری ندارم همه ی ترکا چه مغول چه تاتار چه ازبک تو حرف زدن کلمه ی غ یا خ یا ک رو نمیتونن درست بگن اینم به خاطر نژادمون سوم اینکه اگه ترک های ازربایجان نژاد ترکی ندارند چرا زمان قاجار یا صفوی نود درصد یا بیشتر ترک بودن خودتونم میدونید یا قزلباش به معنی سر قرمز بودن یا اق قویونلو اینم به خاطر جنگجو بودن و داشتن زور زیاد ترکهاست مطلب بعدی اینه که من خودم ترک اردبیلم من واقعا ترک اصیلم اصیل بودن به این معنیه که کل ایل و تبارت ترک باشن من بابام اردبیلی مادرم اردبیلی دوتا پدربزرگمم و دوتا مادربزرگمم ترک اردبیل بقیه اجدادم همه ترک اردبیل به جز یکی که باکوییه مطلب بعدی تفاوت ظاهری میان ترکها با نژاد دیگست همه ی ترکها رنگ پوست زرد دارند کساییم که سیاهن به خاطر نور افتابه وگرنه زردن من خودم قیافم خیلی چیزلش مثل مغول هاس مثل رنگ پوست یا چشم یا سیاهی و براق بودن مو لپ مطلبم اینه که ترکها اریایی ضعیف نیستن ترکها واقعا ترکن و اونایی که ترک نیستن در مورد نژاد من نظر ندن که عصبیم میکنن

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 25. چقدر این مطلب بد و چندش آور بود, حالا دیگه به همه آدم های دور برم شک دارم که نکنه از نژاد پست چنگیز مغول باشن, شاید واقعا این پست واقعیت رو گفته باشه, چون زمان حمله مغول در ایران هفتاد هزار کودک بی پدر یعنی حرام زاده به دنیا اومد,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 26. این مطلب شوخی بود یا جدی ؟!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. سلام وعرض ادب.هرچندمیخوام بی ادب باشم.ودرجواب علیرضابگم باباترک گردن کلفت اماگردن کلفت یعنی چی.یعنی…بابابیخیال آشتونوبخوریدآش دوغ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

لطفا این معادله را حل کنید! *

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

theme
?>