خانه » آموزش و توضیحات » بررسی و نقد ارزش علمی مدارک محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه

بررسی و نقد ارزش علمی مدارک محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه

بارها زوایای عرفان کیهانی یا عرفان حلقه را کاویده‌ام و بدان از جهات گوناگون نگریسته‌ام اما هیچگاه نتوانسته‌ام با آن ارتباط برقرار کنم و آن را همواره نوعی عوام‌فریبی عمدی/سهوی دانسته‌ام. سعی خواهم کرد به شکلی مختصر آنچه مرا از این باور به دور می‌دارد شرح دهم:

 • “عرفان” همانگونه که از نامش پیداست علم گریز است. هیچ اثبات علمی ندارد و با بازیگوشی میان علم و شبه‌علم در نوسان است. عرفان‌های نوظهور، هرجا صحبت از علم می‌شود خود را به متافیزیک و خارج از دنیای علم متصل می‌دانند و هرجا به عوام برمی‌خورند مدعی پایه‌های مستحکم علمی می‌شوند. بیاید به شکل مشروح غیرعلمی بودن این ادعا را بنا به مقاله فوربس بررسی کنیم:
  1. ادعای مدعیان هیچ منبعی غیر از خودشان ندارد. به بیان دیگر هیچ سیستم و ارگان دیگری توان اثبات آنچه آنان ادعا میکنند ندارد. علم همانگونه که گفته شده عرصه آزمایش‌های قابل تکرار است.(به عنوان مثال جاذبه زمین علم است و شما می‌تواند مطمئن باشید که وقتی یک کتاب را از ارتفاع رها کنید بر زمین خواهد افتاد. هرکس دیگری هم می‌تواند این آزمایش را تکرار کند و نتیجه مشابه بگیرد) اما ادعای آنها قابل تکرار نیست. حتی در مورد درمان نیز هیچ توفیق علمی نداشته‌اند و از دعا و دخیل جلوتر نرفته‌اند.(مثلاً اگر آنها توان درمان دارند باید ۵۰۰ بیمار را در حضور شاهدان علمی انتخاب و ۹۰درصد آنها را درمان کنند تا روش آنها قابل بررسی علمی باشد) عده ای از آنها مدعی هستند که به توفیقات علمی در ایران دست یافته اند که با دستگیری آقای طاهری نابود شده است. اما بیمارانی که بهبود یافته اند و آن همه پروسه درمان کجاست؟ امروز پرچمداران این عرفان ساکن امریکا و اروپا هستند، چرا تاکنون موفق نشده اند یک گروه چند ده نفری را قانع کنند که تن به این درمان سپرده و نتایج تبدیل به مقالاتی شود که پزشکی را متحول کند و نوبل پزشکی را در دستان محمدعلی طاهری قرار دهد؟ چرا یک پزشک یا روانپزشک در جهان پهناوری که هر روز به دنبال نوآوری جدید است، حاضر نیست روی موضوعی با این همه ادعای درمان کار کند و مشهور و ثروتمند شود؟ جواب ساده است، این فقط یک ادعای مضحک است که هیچ آکادمیستی را گول نمی زند و قانع نمی کند.
  2. همه آنچه مدعیان و باورمندان به این روش می‌گویند ناشی از شهادت دوست و آشنا و فامیل یا خودشان است و منبع دیگری آن را تایید نمی‌کند. درمان شدن با این روش‌ها چون هیچگاه در عرصه علم تایید نشده، می‌تواند فقط اثرات تلقینی یا درمان توسط عوامل دیگر باشد.
  3. در باورهای این افراد همیشه ذکری از توطئه و مخالفت های مخوف سیستماتیک به میان می‌آید. اینکه سیستم دینی کشور جلوی باور بسیار خوب آنها را گرفته و یا گروهی مخوف از غول‌های درمانی و دارویی برای سود بیشتر جلوی آنها را سد کرده‌اند. این ادعا بیشتر در توهم توطئه طبقه بندی می‌شود.
  4. پشت این ادعا و عرفان همیشه به شکل غریبی اهداف مالی یا سودای قدرت و شهرت دیده می‌شود. کلاس‌های این عرفان بسیار هزینه‌بر و موفقیت در آن بدون ضمانت است. افراد فراوانی از این دکان به سود سرشار و قدرت و شهرت رسیده‌اند. همیشه می‌توان به کسی که پول فراوان داده و از عرفان به جایی نرسیده گفت که حضور قلب کافی نداشته، قسمتش این بوده، خواسته شعور جمعی کیهان چیز دیگری بوده، مشیت او بر این قرار نگرفته یا مجموعه شعور منفی و مضر پیروز شده.
  5. در مدعیان آنها از کلمات پیچیده و نامانوس و گاه من‌درآوردی استفاده شده تا عوام را تحت تاثیر آن قرار دهند. هیچکدام از مدعیات در برابر علم روز قابل دفاع نیست.
  6. نوعی سفسطه و مغالطه در ارائه اطلاعات: در این عرفان سعی شده که برخی واقعیات علمی با شبه علم و دروغ به شکلی ظریف مخلوط و به مخاطب دیکته شود. به بیان دیگر با استفاده از اصولی که مخاطب غیرمتخصص به شکل بدیهی پذیرفته (نیکی و بدی در جهان و اندکی از اصول ابتدایی فیزیک و ریاضی) ملقمه‌ای نامربوط به او خورانده می‌شود و برای اثبات درستی به همان واقعیات علمی اشاره می‌شود. (مثال با فرض اطلاع اندک مخاطب از ریاضی: دودوتا برابر با چهار است، پس بیست ضرب در بیست برابر است با چهل) نوع دیگر سفسطه و عوامفریبی استفاده از واژه‌ها و علومی‌ست که برای مخاطب معمول ناشناخته و دشوار است. کلماتی از جمله انرژی و کیهان و کوانتوم و غیره که عموم با تعریف درست و دقیق آن آشنایی ندارند، گاه بازیچه عوامفریبان می‌شود.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه:

با این ۱۰ پرسش ادعاهای دروغین علمی را تشخیص دهید

 

 • طاهری به عنوان سرشاخه این عرفان برای ایجاد وجهه علمی از آنچه مدعی شده است، بارها تلاش کرده تا نام خود را با علم پیوند بزند اما هیچگاه موفق نبوده است. تمام مدارک منسوب به او به لحاظ علمی و آکادمیک بی ارزش و در مواردی مشکوک به جعلی است. می‌توانید مدارکی که منسوب به اوست با کلیلک در اینجا ببینید. بیایید به تفصیل ادعاهای اورا بررسی کنیم:
  1. دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه طب سنتی ارمنستان و اکوانرژی آذربایجان: دانشگاه‌های فوق به لحاظ ارزش مدرک و رتبه علمی عملاً هیچ جایگاه و ارزشی در مجامع آکادمیک دنیا ندارند. دانشگاه طب سنتی ارمنستان یک موسسه گمنام و بی‌اعتبار است که حتی وبسایت دانشگاهی از آن یافت نمی‌شود. تنها در وبسایت تحصیل در ارمنستان توضیحات اندکی در مورد آن آمده است. دانشگاه اکوانرژی آذربایجان اصولاً راجع به انرژی کیهانی و این موارد نیست. بلکه دانشگاه نفت، گاز، انرژیهای آبی، برق و اقتصاد است و مشخص نیست جناب طاهری چطور از چنین دانشگاه نامربوطی مدرک درمانی گرفته‌اند. هیچکدام از دپارتمان‌های این دانشگاه حتی تعریفی نزدیک به تعریف درمانی ندارند. مدارک افتخاری دیگر مراکز نیز ارزش علمی نداشته و گاه به پاس تلاش فردی در زمینه خاص به او اهدا می‌شود و نشان از تحصیل یا سواد معادل دکترا ندارد.180339_679
  2.  مدال طلای اداره ثبت اختراعات و نوآوری های پژوهشی فدراسیون روسیه در نمایشگاه بین اللملی INNOVA بروکسل: نماشگاه فوق با ثبت نام و ارائه مدارک و پرداخت هزینه به هرکس غرفه ای ارائه می‌دهد تا اختراعش را به نمایش بگذارد. در پایان از مخترعین تجلیل شده و به هرکدام نشانی اهدا می‌گردد. این نمایشگاه نیز به لحاظ علمی و ارزش فنی جایگاهی ندارد و مدرک آن نیز قابل ارائه به هیچ ارگان علمی نیست. شما هم می‌توانید با پرداخت هزینه در این نمایشگاه شرکت کرده و مدرک بگیرید! ostadd
  3.  نشان لیاقت علمی و پژوهشی و درجه آفیسر OFFICERاز کاخ سلطنتی پایتخت اروپا (بروکسل، بلژیک)منبع این ادعا معلوم نیست. ارگان/سازمان/مقری بنام “کاخ سلطنتی پایتخت اروپا” وجود ندارد. این ادعا هم در راستای شرکت در نمایشگاه بلژیک است که در مورد قبل(۲) به آن اشاره شد. نشان آفیسر از نشان‌های فرانسوی است که تنها از جانب رئیس جمهور فرانسه اهدا می‍شود نه هیچ شخص دیگری ، بنابراین نشان فوق یا جعلی است و یا ارزش نشان آفیسر واقعی را ندارد (به عنوان مثال فرض کنید که شخصی در مسابقات داخلی مدرسه مدال بگیرد و در وبسایتش ادعا کند مدال طلای المپیک دارد!) شایان ذکر است که برعکس ادعای وبسایت عرفان حلقه نشان شوالیه بالاتر از آفیسر است. این نشان همانگونه که گفته شد از جانب دولت فرانسه داده نشده و وجاهت قانونی ندارد، لذا قابل پیگرد قضایی از طرف دولت فرانسه است.
  4.  مدرک تائیدیه رسمی “International Medical Forum” مسکو: مشخص نیست این مکان نامعلوم چه چیزی و چه مدرکی را تایید کرده است. اما این مرکز کجاست؟ این مرکز طبق وبسایت خودش تنها یک گروه ساده است که نمایشگاه‌هایی در زمینه های مختلف (سیمان/زنان باردار/سفر و ..) برگزار میکند و حضور شما را در نمایشگاه تایید می‌نماید.
   شما هم با ثبت نام و پرداخت مبلغ مورد نیاز می‌توانید چند مدرک از این شرکت گمنام روسی بگیرید.
  5. محقق برتر نمایشگاه نوآوری های اروپا : این ادعا هم از ضعف بنیادین رنج می‌برد. مدرک اهدایی را اینجا می توانید ببینید (پی دی اف)نمایشگاهی با این همه ادعا از ایمیل یاهو استفاده می‌کند؟؟؟ چگونه ممکن است یک نمایشگاه تخصصی در همه زمینه‌ها شامل “طبیعت و کنترل آلودگی های زیست محیطی، انرژی، کشاورزی و محصولات غذایی، پزشکی، مراقبت های درمانی، مهندسی مکانیک و غیره” فعالیت کند؟؟؟ وبسایت این نمایشگاه تنها به زبان لهستانی است و امکان بررسی بیشتری موجود نیست. این نمایشگاه‌های بی‌ارزش تنها در ایران توسط بازاریاب‌ها به افراد گمنام معرفی می‌شود تا با دریافت مدرک آنها، مدعیان فردا باشند.
  6. ثبت اختراع (PATENT) و تئوری علمی استاد محمدعلی طاهری در زمینۀ مهندسی نرم افزاری مولکول در جوامع علمی بین المللی: برای این ادعا هیچ مدرکی ارائه نشده، تنها به آدرس چند وبسایت ثبت اختراع اشاره شده که فاقد وجاهت قانونی و ارزش است. اما اگر مدرکی هم ارائه شده بود فاقد ارزش بود. ثبت ایده یا اختراع کار دشواری نیست و ثبت شدن آن نشان از ارزشمند بودن آن نخواهد بود. روزانه هزاران اختراع بی ارزش در جهان ثبت می‌شود و شما هم می‌توانید با یک ایده چرند اما تازه را با پرداخت هزینه و ارسال مدارک ثبت کنید.
  7. مدال طلای ۲۰۱۰ مسابقات بین اللملی مخترعین و مبتکرین نابغه کشور کره به استاد محمد علی طاهری برای بنیانگذاری طب مکمل ایرانی «فرادرمانی»: همانگونه که در عکس این مدرک  مشاهده می‌شود، عنوان مسابقات یا نمایشگاه فوق «مسابقات آزاد مخترعین بین‌المللی سایبری» یا korea cyber international genius inventor fair است و به شکل منطقی باید به نرم افزار، کامپیوتر و نوآوری های سایبری مربوط باشد و مشخص نیست چگونه و چرا باید به یک روش درمانی یا عرفانی که هیچ ارتباطی به این مسابقات ندارد، جایزه بدهد. از این مسابقات هم وبسایتی وجود ندارد. البته دیگرانی هستند که در رشته های مربوط جوایزی را گرفته اند که همین موضوع را اندکی مشکوک می‌کند. اگر به یکی از این مدارک در همان سال دقت کنید، فونتی که «نام» با آن نوشته شده با فونتی که «دلیل گرفتن جایزه» است، یکسان است. اما در همان سال و مدرک آقای طاهری این فونت نه با دیگر مدارک برابر است و نه در همان مدرک نوع فونت نام و دلیل جایزه یکسان است. عجیب تر اینکه مدارک آقای طاهری در همه وبسایت ها به قدری کوچک و ناخوانا هستند که امکان بررسی آن وجود نداشته باشد.

 

این ادعا و دیگر ادعاهای ایشان تنها نشان از شرکت کردن او در چند نمایشگاه بی‌ارزش و گمنام است و هیچ کدام ارزش علمی ندارد. حتی عده‌ای تلاش کرده‌اند مقالاتی شبه‌علمی بنویسند تا ادعای آکادمیک بودن این روش را بکنند. نمونه این مقالات را می‌توانید اینجا و اینجا ببینید. لازم است در این مورد هم توضیحاتی داده شود. انتشار مقاله‌ای در وبسایت الزویر یا ساینس‌دایرکت لزوماً به آن ارزش علمی نمی دهد، این وبسایت‌ها تنها مقالاتی که در قالب و شیوه نگارش مقاله آکادمیک باشند را در اختیار عموم قرار می‌دهند که ممکن است دارای ازرش علمی نباشند. این مقالات در برخی موارد توسط داوران کنفرانس‌های گمنام داوری می‌شوند که برای کسب اعتبار کنفرانس ممکن است هر مقاله‌ای را تایید کنند. ارزش مقالات از میزان ارجاعات (citing)، ژورنال چاپ کننده مقالات، و ارزشی که خوانندگان آکادمیک به این مقاله می‌دهند مشخص میگردد که در مورد این مقالات صفر است.همانطور که در بخشه FAQ این ژورنال میتونید خودتون ببینید در مورد این فاکتور نوشته شده :

?Does the Procedia – Social and Behavioral Sciences have an Impact Factor

The Procedia – Social and Behavioral Sciences does not have, and is not eligible for, an Impact Factor as it does not publish primary research, full length, peer reviewed articles. Each volume is submitted for assessment on its own merit for inclusion in the Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index (http://thomsonreuters.com/conference-proceedings-citation-index/). There is no guarantee before publication that a volume will be accepted for inclusion but all are sent for evaluation when published.

این ژورنال و ژورنال‌های مشابه هیچگونه ارزش علمی ندارند و تقریباً هر مقاله‌ای که دریافت کنند، چاپ می‌‍کنند. همچنین در همان مقالات اشاره شده رفرنس‌ها یا منابع به شکل مضحکی کتب آقای طاهری یا مقاله‌های دیگرِ همین نویسنده در همین مورد است، به بیان ساده تر برای اثبات چیزی به خودش استناد کرده‌اند. اغلب دانشگاهیان می دانند که مجله Procedia مجله‌ای پولی است که مقالاتی از حوزه مدیدریت، بورس اوراق بهادار، اقتصاد گرفته تا روانشناسی را چاپ می‌کند. یعنی هر چند در ساینس دایرکت نمایه شده و حتی Impact Factor هم دارد اما ارزش علمی ندارد و تقریبا هر مقاله ای را چاپ می‌کند. فقط کافی است که مقاله فرم نوشتاری تقریباً درست و به زبان انگلیسی داشته باشد و هزینه حدود ۲۰۰ دلاری حق انتشار را بدهد و مقاله‌اش منتشر شود.

 • اما چرا عرفان حلقه همچنان می‌تازد و بر طرفدارانش افزوده می‌شود؟
  1. ادعاهای واهی مدعیان شامل مدارک جعلی وبی‌ارزش و استفاده از اصطلاحات خودساخته که به این ماجرا وجهه علمی می‌بخشد.
  2.  دین نوین: این یکی هم مثل خیلی از اعتقادات نوین تنها اعتقادات قبلی را با کمی دستمالی و زیباتر کردن به مشتری ارائه میکند. وقتی بشر به چیزی برای باور نیاز دارد می‌توان به او چیزی داد که به نظرش زیباتر و جذاب‌تر باشد. اعتقادی که شاید هیچ ارزشی نداشته باشد اما در نگاه عوام جذاب باشد. سایمنتولوژی نیز کپی‌برداری مضحکی از عرفان‌های هندی یا ادعاهای واهی گروهی از راهبان ساینتولوژی است.
  3. امید: آنها با قرار دادن دو نیروی خیر و شر در برابر یکدیگر به مردم امید می‌دهند. امید اینکه شعور کیهان به آنها کمک خواهد کرد وشکست‌ها را می‌توان به گردن شر یا غیرارگانیک‌ها (موجودات شرور در باور این عرفان) انداخت. همچنین باورمند کردن فرد به این مقوله که برای بهبود یا پیروزی نیازمند کمک دیگر باورندان است؛ این روحیه را ایجاد میکند تا به تحمیق جمعی بپردازند. در واقع آنها با تلقین و باد کردن یکدیگر به باور گروهی کمک میکنند.
  4. فرار از واقعیات علمی: وقتی فردی در برابر واقعیات علمی شکست می‌خورد یا راه تجربی و علمی را سخت می‌یابد نیازمند راهی دیگر است. یک بیمار ام‌اس یا سرطانی گاه چاره‌ای جز پذیرش این ادعاها نمی‌بیند. او یا بایستی خود را به علم پزشکی بسپارد (که تاکنون نتوانسته جواب مشخصی به او بدهد) و یا به دامن عرفان و دین و عقیده‌های نوظهور پناه ببرد که پر از امید (هرچند واهی) است؛ مسلماً انسان ضعیف یا غیرعلمی راه دوم را انتخاب خواهد کرد.
  5. عده‌ای از باورمندان این روش در ضمن مناظره مدعی شدند که به علت بیخبری و کوردلی ما نمی‌توانند عقیده درستشان را به کرسی بنشانند. جالب است بدانید که یک استاد دانشگاه هارواد در تحقیقی جالب از مدعیانی خواست تا برای درمان یک بیمار که تحت مداوای قلب بود دعا کنند و ثابت کرد که این دعا هیچ تاثیری نداشته است.
  6. روش‌های عوامفریبی پیچیده که گاه شبیه معجزه به نظر می‌رسد. در اینباره میتوانید فیلم و مقاله “معجزه برای فروش” را ببینید

 

 • طبق منشور جهانی حقوق بشر هر فردی حق دارد به دین یا عقیده شخصی پایبند باشد. به یقین اگر آقای طاهری زندانی نشده و در چند برنامه زنده توسط چند آکادمیست و متخصص به چالش کشیده می‌شدند، خیلی زودتر بساط ادعای علمی آن برچیده شده و امروز شاهد این حجم از ادعاهای بی اساس در مورد این عرفان نوظهور نبودیم. متاسفانه گروه‌هایی که امروز سکاندار این مجموعه هستند نیز چنان به شیادی و بیسوادی تنه می‌زنند که هرگونه امید به بحث علمی را ناممکن کرده اند. در نوشته ای دیگر به بررسی ادعاهای خانم نیرومنش در صدای امریکا پرداخته ایم. این مقاله نیز قصد مقابله با باور فردی اشخاص را نداشته و تنها تلاش شده که جنبه علمی آن به چالش کشیده شود و ادعای علمی و فنی بودن آن زدوده و زوایای تاریک آن روشن گردد. می‌توان این نوشته را بسط و گسترش داده و از ابعاد دیگری به این ادعا پرداخت. کمک خوانندگان می‌تواند بسیار مفید و در بهبود این نوشتار موثر باشد.

   

بررسی و نقد ارزش علمی مدارک محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه, ۳.۱ out of ۵ based on ۷۷ ratings
Be Sociable, Share!

۷۷ دیدگاه

 1. از روشنگری و تلاش شما سپاسگزارم. این نوشتار به خوبی دلایل دروغ بودن ادعاهای این مغازه امید و معجزه فروشی را بیان می کند. مصداقهای دروغ و بی اعتباری مغازه دار ارشد را رو می کند و در نهایت دلایل اصلی پذیرش این ادعاها در میان عوام را فهرست می کند
  این نوشتار آشکارا از روشی سیستماتیک بهره گرفته است که نشان از روحیه و تربیت علمی و پرسشگر نویسنده آن دارد
  باور من این است که هرچند همیشه افرادی هستند که همچنان به دروغ و موهومات خود دل بسته می مانند و به شما ناسزار می گویند اما نسل آنها روزبه روز منقرض تر می شود و این یکی از دستاوردهای بزرگ برای شما و گروههای همسوی دیگر است که بدون هیچ بودجه و پشتیبانی با دیو نادانی و دروغ به جنگ برخاسته اید

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 52 votes)
  • اگر انقدر مطمئن هستید که این عرفان جعلی است چرا اینقدر وحشت زده هستید . چرا مبدع آن را به مدت ۳ سال در زندان انفرادی با انواع شکنجه ها قرار دادید. چرا اجازه نمی دهید که در جلسه ای خودش توضیح بدهد که چه می گوید و حرف حسابش چیست و شما هم دلایل خودتان را مستقیما مطرح کنید و اجازه دفاع بدهید. آیا در اسلام دروغین و جعلی شما که فقط برای سوء استفاده شخصی خودتان و گول زدن به قول شما، عوام، و به قول ما، انسان های آزادی که حق الهی انتخاب و اختیار با شنیدن سخنان مختلف را دارند به شما اجازه سانسور و شکنجه و فشار و تهدید و ارعاب را داده . خدای بزرگ به کدام بنده و گروه این مجوز را صادر کرده که شما آنرا گرفته اید و با زور و تجاوز به انواع حقوق انسانی انسانهائی که در بند شما و تحت سیطره شما قرار گرفته اند از آن به بدترین نحوی استفاده می کنید و طبییعی است که هیچگونه شرم و حیا در وجود شما نمی تواند راهی داشته باشد. نفرین خدا بر شما باد.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 42 votes)
   • آدم شیاد و دزد رو میندازن زندان دیگه، واقعا چه انتظاری داری. مثل اینه که بگی یه کسی که آدم کشته رو چرا میندازید زندان؟ بذارید حرفاشو زنه، شاید دلیل منظقی ای برای قتل داشت

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +8 (from 38 votes)
    • این یه مورد و واقعا اشتباه می کنید حداقل تو مملکت ما صادق نیست. اتفاقا دزدا صاف صاف می گردن حالش و می برن!
     هر چی دزدتر باشه طرف کارش بیشتر راه می افته :))))
     کافیه یه بار پاتون به دادگاه و این جور جاها باز شه 😀

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +6 (from 24 votes)
 2. فقط همین دو تا ویدئو کافیه که بفهمیم این مردک شیاده:
  http://www.youtube.com/watch?v=RFPU933ehZY
  http://www.youtube.com/watch?v=KbqmAe2uI-I

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 30 votes)
  • با سلام دوست من
   همان طور که هر کسی که کمی در مباحث رسانه ای …دقت کن کمی و فقط کمی در مباحث رسانه ای دقیق شود به غرض ورزی این رسانه خصوصا شبکه های درون مرزی اطمینان پیدا می کند
   زمانی که ملاک و معیار شما برایر سنجش جمعی عده ای کثیر و یا کله هر دیدگاهی شبک های سیمای خودمان باشد که دیگر خوب جای بحث نمی ماند

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 17 votes)
   • چون اون بالا آرم شبکه دو رو زده این کار استاد استادان شما منطقی نمیشه. معلومه طرف داره چیکار میکنه و اون جن زده ه هم چه فیلمی بازی میکنه. حالا این مال رسانه های درون مرزی که البته فیلم تبلیغاتی خود این شیاده که بعد از آپلود شدن رو ییوتوب از صدا و سیما هم پخش شده، اون یکی لینک چی؟

    جمهوری اسلامی با گرفتن این دلقک ها فقط بهشون فرصت میده که مظلوم نمایی کنن و بگن اگه اینا ما رو گرفتن حتما ما خوبیم. کافی بود این دلقک بازی ها رو به مناظره میکشیدن تا مردم به عمق حماقت این دکون دارا پی ببرن. همون طوری که تو صدای آمریکا هم به اندازه کافی آبروشون رفت، هر چند صدای آمریکا خیلی هواداریشون رو کرد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +5 (from 23 votes)
    • شیما ، می تونم بپرسم این چیه ؟؟؟

     http://www.youtube.com/watch?v=mDUrRoauFFU

     می تونی بهم بگی اینجا کجاست ؟
     جمعیت این همایش می دونی چند نفر هست ؟ می دونی در این همایش چه کسانی حضور دارند ؟

     نگو که این فیلم ها را ندیدی !!!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -4 (from 14 votes)
     • همه ی این آدمایی که اومدن اینجا این چرندیات رو تایید میکنن؟ اگه تو زندگیت دوتا کنفرانس درست و درمون رفته بودی اولا فکر نمیکردی هرکسی که اونجا نشسته مرید این مردک شیاد و به قول خودش جنگیره، دوما اصلا از اول دور و بر این کلاه بردارا که با استفاه از بی عقلی و بی سوادی مردم دکون باز کردن نمیگشتی

      VA:F [1.9.22_1171]
      Rating: +9 (from 19 votes)

 3. کل شو و از راه کل خود را شناس
  یار بینش شو نه فرزند قیاس

  در باب مطلب حضرت عالی بحثی ندارم چون مهم نیست.
  بشوی اوراق اگر همدرس مایی
  که درس عشق در دفتر نباشد

  علم مدلی ناقص از واقعیت است نه توصیف حقیقت.

  کامنت جناب نیچه از بیخ و بن غلط است.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 45 votes)
  • غلط زیاد واژه جالبی نبود. معذرت می خواهم و تصحیح می کنم که: ناقص است

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -7 (from 15 votes)
   • کل مشو و از راه کل خود نی شناس
    بینش ات ول کن بیا سوی قیاس
    (این از شعر)

    اگر شستی تو دفتر، نی ز مایی
    برو اوراق خود از علم پر کن.
    (در جواب اون یکی شعر)

    چیزایی که خودت نوشتی هم مهم نیست.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +24 (from 36 votes)
  • اینکه علم مدلی ناقص از واقعیت است دلیل مناسبی برای کنار گذاشتن تجربیات علمی و روی آوردن به روشهای مبتنی بر تحمیق و تلقین و تخیل و توهم مدارانه و سوء استفاده از نیاز پزشکی افراد مستأصل نیست.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +19 (from 29 votes)
  • علم که مدل ناقصی از حقیقت هسته و آخه و بده پس چرا شما به این آیینتون اسم علم می زارید و ادعای کار علمی دارید و با هزار درماندگی می خواهید از این در و اون در مدارک علمی برای خودتون جمع کنید؟

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +18 (from 28 votes)
 4. در حقیقت این مورد (عرفان حلقه) یک بحث سوخته اس چرا که ۳..۴ سال پیش اینارو جمع کردن ..
  اما دوستان اساس بروز و ظهور این عرفان ها فعالیت های یهودیان مارانوسی هستش چرا که این شق از یهود کارش تولید فرقه و بجان هم انداختن فرقه هاست…
  اینها این فرقه هارو تولید میکنن بعد یه مشت جفنگیات کابالا و تلمود داخلش میزنن و خلاصه یه مشت دیوانه و خل و چل با این ساخته ها کلنجار میرن..
  اساسا یهودیان منحرف کارشون تولید یک مشت استفراغات متعفن و متوهم هستش مث اون هالیوود با “سوپرمن” و “بت من” و “اسپایدرمن” و “یوفوها” و بعدشم جالب اینجاست که اینا به ما میگن خرافاتی!!!!!!؟؟؟؟
  ما ایرانی هایی که امامزاده رفتنمونم حقیقی هستش چراکه بالاخره اونجا یه آدم حقیقی و حقوقی دفنه که در زمانه ای زیسته و نه مث “هالک” و از این مدل دری وری ها …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -33 (from 51 votes)
  • نوشته شما پر از تئوری توطئه و اتهام‌زنی بی‌اساس است. به فرض اشتباه بودن این عرفان شما باید برای اتهامات خودتان دلیل ارائه کنید.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +43 (from 55 votes)
 5. این اراجیف رو شما از کجا شنیدید جناب نیچه؟!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +13 (from 25 votes)
  • یکی دیگر از نکات جالب این موضوع همین است که هرگاه به آن انتقادی میشود گفته میشود که آن مستر درست انتقال نداده و فلان و فلان ، به نظرم اول هماهنگی در آموزش پیدا کنید سپس عرفان خود را بی عیب بدانید ! من به شخصه در هنگام شرکت در کلاس ها فقط افراد بی سواد و عامی و بدون اطلاع و ساده دل و یا خرافاتی را دیده ام که متقاعد شده و خارج شده اند ، جواب امثال بنده همیشه جواب خنده داری بوده در مایه های بعدا متوجه خواهید شد !!!!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 11 votes)
 6. علاوه بر مطالب فوق در اغلب کشورهای دنیا از جمله کشور خودمان دخالت ناروا در علوم پزشکی جرم محسوب میشود.یک مقاله تحقیقی در این مورد میتواند مکمل خوبی برای یکی دو مقاله اخیر ارائه شده در سایت باشد.
  به خاطر کار پرزحمت و بی منتی که ارائه میکنید صمیمانه متشکرم.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 15 votes)
 7. بزرگوار این کلمه ی “تئوری توطئه” یا “توهم توطئه” اولین بار سال ۲۰۰۱ از زبان جورج بوش پسر تو کنگره ی آمریکا اومد بیرون که گفت هرکسی جار بزنه اقدام ۱۱ سپتامبر خود زنی بوده “توهم توطئه” داره……
  خب شکر خدا اون مایکل مان مستند سازشون پته ی اینارو ریخت رو آب که : برج اگه با دوتا بوئینگ بهش ضربه بخوره باید به سمت دیگه بیافته با توجه به قوانین فیزیکی ۲. تمام کارکنان یهودی دو برج پیچیده بودن به بازی ۳.جز آرشیو سی ان ان و فاکس نیوز و سی بی اس کس دیگه ای فیلم از برخورد هواپیماها نداره (بماند..دلیل و برهان عقلی بسیاره)
  حالا……
  اینکه شما میگی صحبت های من توهم توطئه هستش اینکه نشد حرف…!!!! من بر مبنای کتاب زرسالاران یهود و ده ها کتاب دیگه که از عهد عتیق حرکت یهود رو و دکترینش رو بررسی کرده دارم این حرف رو میزنم..
  نکنه شما میخوای به ما بگی هالیوود از زیر بته به عمل اومده … هالیوود صبح علی الطلوع بوجود اومدنش با فحش دادن به اهالی خاورمیانه شروع بکار کرده با اون فیلم “علی بابا و چهل دزد بغداد”…
  ۸۰ درصد ساخته های هالیوود دری وری گفتن و مزخرف بستن به مسلموناس.. در صورتی که چه کسی واقعا وحشیه!!!!!!!؟؟؟؟
  ایالات متحده با کشتن ۱۲۰ میلیون سرخپوست طی دو قرن(اسناد دانشگاه ایل میگه)
  بعد جنگ های داخلی..
  بعد جنگ های جهانی..
  بعد ۸۰ جنگ کوچک و بزرگ طی ۶۰ سال جنگ سرد..
  جنگ کره .. جنگ بسیار وحشتناک ویتنام.. جنگ ایران و عراق که ۳۵ کشور از عراق حمایت میکردن طبق نوشته ی کنت الکساندر دومارانژ در کتاب جنگ جهانی چهارم….
  نه!!!!!!!! واقعا چی توهمه!!!!!؟؟؟؟؟
  اون پروتکل های صهیون…….. شما پروتکل ها رو بخون و بگو کجاش اتفاق نیافتاده!!؟؟
  شما وقتی میگی بنده متوهمم باید مث یه پزشک آزمایشات و اسنادی ارائه بدی و طبق اون بگی بنده متوهمم..
  یهودیان شقه ی ساسون ها” دولت عثمانی زد تو سر اینا چون داشتن هرج مرج بوجود میاوردن پرتشون کرد بیرون .. اینا یمدت تو یکی از این روستاهای عراق بودن .. تو همون مدت کوتاه کلی صوفی علی اللهی دیوانه از اونجا زد بیرون که الان عده ی زیادی از اینا تو گنابادن..
  همین خانواده ی ساسون ها پاشدن رفتن شیراز بابیت و بهائیت از شیراز زد بیرون(یه مشت خل و چل دیوانه ی بی سواد پشم و پیلی که بخش بی بی سی فارسی و این شبکه ی من وتو الان دست ایناست ) که خدا بابای امیر کبیر رو بیامرزه زد خدای این بهائی هارو اعدام کرد که بعدشم تو حمام فین ترتیبشو دادن بنده خدارو..
  اما دری وری های این عرفان حلقه و ربطش به یهود:
  آقا شما آموزهای کابالا و این درخت زندگی و این مزخرفات رو خالصن مخلصن مطالعه کن بی برو برگرد انگار ورداشتن کپی کردن بعد……….. از اونور بردار باز تلمود رو مطالعه کن: …. مو نمیزنه با دروری های بهائیها و وهابی ها که خب جفتشون معلومه مادرشون کیه..!!؟؟
  توهمی درکار نیس..
  توهم یعنی “هالک” یعنی “سوپرمن” ی که چند وقت پیش ۷۵ امین سالگردش رو در آمریکا جشن گرفتن و خالق این اثر دو نفر یهودی هستن ….
  توهم و اصل و ریشه ی توهم و خرافات و خرافه افکنی غربه..یهوده..راسشون صهیونیزم..
  شما میگی نیس با مدرک بنده ی حقیر رو روشن کن..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -21 (from 37 votes)
  • یه کامنت پر از غلط و مطالب دروغ و اشتباه
   تئوری توطئه اولین بار از زبان جورج بوش بیرون نیومد! تئوری توطئه از دهها سال پیش مطرح بود. یکی از اولین تئوری های توطئه علیه دولت آمریکا در جریان حمله ی ژاپنی ها به پرل هاربر مطرح شد. بعدیش سر جریان مردن مرلین مونرو مطرح شد، بعدیش سر جریان ترور جان اف کندی مطرح شد و بعدیش در مورد فتح ماه توسط آپولو ۱۱ بود و یکی از آخری هاش هم تئوری های توطئه ی پیرامون ۱۱ سپتامبر بود. پس این عبارت چیز جدیدی نیست که آقای بوش اولین بار مطرحش کرده باشه.
   عبارت توهم توطئه هم توسط روان شناسها مطرح میشه. به عقیده ی اکثریت روان شناسها
   مطرح کنندگان تئوری های توطئه افکار پارانویایی در سر دارن و دائما در ذهن “توهم” توطئه دارن. پس این هم یه موضوع روان شناسی هست و بوش اولین بار مطرحش نکرده.
   مایکل مور هم خودش یکی از اون پارانویایی های خرفته که فکر کنم یه قالپاق کج یا ترک دیوار نشونش بدی ازش تئوری توطئه در میاره! و مستندش “فارنهایت ۹۱۱ ” پر بود از افکار پارانویایی و غلطهای عجیب و غریب ، دقیقا همین دو موردی که شما اشاره کردی!
   تو مستندش ادعا کرد در روز ۱۱ سپتامبر هیچ یهودی ای در دو برج نبوده. ادعا کرد ۴۰۰۰ نفر از ساکنان دو برج یهودی بودن که هیچ کدومشون روز حادثه نبودن. که خب به یک سال نرسید که وقتی لیست قربانیان اومد بیرون معلوم شد بین ۱۱ تا ۱۵ درصد قربانیان یهودی بودن و این ادعای مایکل مور از همون موقع به “شایعه ی ۴۰۰۰ نفر” معروف شد. این عبارت رو میتونین سرچ کنین تو اینترنت : ۴۰۰۰ person rumor . من خودم لیست یهودی های کشته شده ی اون روز رو خوندم. اتفاقا چیزی حدود ۴۰ نفر از یهودی های کشته شده ی اون روز از پیمانکاران و سرمایه دارهای معروف منهتن بودن.
   در مورد نحوه فروپاشی دو برج هم تئوری های توطئه ی زیادی مطرح شد ولی بعدا در ژورنال civil engineer که یه ژورنال ISI هست دینامیک فروپاشی دو برج با قوانین فیزیک توضیح داده شد.
   در مورد آرشیو هم که چیزی نگم بهتره … تمام خبرنگارهای داخلی و خارجی در محل حضور داشتن و فیلم تهیه کردن.
   توی یک پاراگراف این همه غلط و مطالب نادرست بود. بقیه پاراگرافها در مورد کابالا و این جور چیزا رو دیگه بماند … ملت خودشون قضاوت کنن

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +23 (from 31 votes)
  • این رو هم یادم رفت بنویسم. در پاسخ به تئوری پردازان توطئه یه تیم مهندسی از دانشگاه MIT با ساختن ماکتهای مشابه دو برج دینامیک سقوط رو توضیح دادن و نشنال جیوگرافی هم مستندی در مورد دلیل فروپاشی برج ها ساخت و سقوطشونو در محدوده قوانین فیزیک توضیح داد. علاوه بر اون دو تا مقاله هم در civil engineer چاپ شد که یکیش فروپاشی ساختمان ۱ و۲ رو توضیح میداد و یکیش فروپاشی ساختمان شماره ۷ رو. چیزی که بین تقریبا همه اینا مشترک بود این بود که ساختمان شماره ۱ و۲ به دلیل اثر پن کیک “pancake effect ” سقوط کرد و ساختمان شماره ۷ به دلیل از بین رفتن مقاومت و تغییر شکل اسکلت ساختمان در اثر ۸ ساعت آتش سوزی فرو ریخت.
   پس اینکه میفرمایید فروپاشی بر اساس قوانین فیزیک نمیتونسته اون طور باشه هرگز صحت نداره، و اتفاقا در سال ۲۰۰۸ هم برج معماری دانشگاه دلف هلند هم در اثر آتش سوزی فروریخت. ویدئوی فروپاشی اون برج نشون میده که شکل فروپاشی کاملا و دوباره تکرار میکنم “کاملا” شبیه فروپاشی دو برج تجارت جهانی هست.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +19 (from 23 votes)
 8. و خب بزرگوار شما توجه داشته باش که حسین بن علی و خود علی(ع) نعوذوبالله چفت و چول بودن بعد اینا با شعور کیهانی………………
  این شعور کیهانی که در عرفان حلقه یدالله معرفی شده است، در کابالا نیز همچون دست آفرینشگر خداوند، مامور خلق و رساندن فیض ان‌‌‌‌سوف بر عوالم چهارگانه است. از آنجا که کابالیست‌‌‌‌ها معتقدند ان‌‌‌‌سوف به دلیل لایتناهی بودنش نباید به خلق موجودات متناهی بپردازد، مامورانی را موظف به امر آفرینش کرده است که سِفیروت نام دارند.
  شبکه‌‌‌‌ سفیروت که شامل ده سفیره(مفرد سفیروت) است، در حقیقت عناصری مذکر و مونث می‌‌‌‌باشند که از ان‌‌‌‌سوف صادر شده‌‌‌‌اند و مامور انتقال رحمت عام او به سوی کائنات هستند. سه صورت اولیه‌‌‌‌ این شبکه به اعتقاد تابعان کابالا، خارج از فهم انسان است، اما هفت حلقه یا سفیره‌‌‌‌ دیگر که به نام شبکه شعور کیهانی شناخته می‌‌‌‌شود، دارای اهمیت بسیاری است که عارفان کابالایی برای وحدت با خدا(ان‌‌‌‌سوف) چاره ای جز شناخت و وحدت با این شبکه ندارند.
  بنابر باور‌‌‌‌ کابالیست‌‌‌‌های یهودی این شبکه به طور آگاهانه به اداره جهان می‌‌‌‌پردازد و از طریق این نیروها و انرژی‌‌‌‌ها که هوشمند و موثر بر زندگی روزمره‌‌‌‌ انسان‌‌‌‌ها هستند، می‌‌‌‌توان به امر فرا درمانی پرداخت، همچنان که طاهری هم به آن اشاره دارد و مدعی است از طریق اتصال به این شبکه به درمان افراد می‌‌‌‌پردازند.
  امروزه کابالیست‌‌‌‌ها در مرکز تحقیقات کابالا در اسرائیل برای شفای بیماران، دست به فرا درمانی می‌‌‌‌زنند، تا از طریق تمرکز و مدیتاسیون، انرژی لازم را جهت بهبود حال بیماران از شبکه شعور کیهانی دریافت کنند و سپس آن انرژی را به سوی بیماران هدایت نمایند تا باعث شفای آنان شوند. این نیروها در کابالا همانند عرفان حلقه جنبه‌‌‌‌های مثبت و منفی دارند و گاهی انسان ها تحت تاثیر جنبه های منفی این شبکه قرار می‌‌‌‌گیرند.
  عرفان حلقه، اتصال به این شبکه‌‌‌‌ شعور کیهانی را تنها شرط سیر و سلوک اعلام کرده و کابالیست‌‌‌‌ها هم معتقدند انسان‌‌‌‌ها با اتصال به این شبکه و دستیابی به نیروی کیهانیِ آن می‌‌‌‌توانند سرنوشت خود را تغییر دهند و قادر به انجام هر کاری شوند، که درمانگری جزیی از آن است. این شبکه در عرفان یهود منشاء پرداختن به امور جادوگری و ترویج سحر و جادو شده است.
  از آنجا که کابالیست‌‌‌‌‌‌‌‌های معاصر معتقدند علم آخرالزمانی همان تعالیم کابالا است، با تمام قوا در حال انتشار عقاید خود در بین فرهنگ کشور‌‌‌‌های مختلف هستند. از این رهگذر با چاپ کتب فراوان و ترجمه‌‌‌‌ آن به زبان‌‌‌‌های گوناگون و نیز در اختیار گرفتن نویسندگانِ توانا که بتوانند آموزه های کابالایی را از طریق تالیفات و رمان‌‌‌‌های خویش، برتفکر انسان‌‌‌‌ها حاکم کنند، درصدد برپایی یک دین نوین جهانی بر پایه‌‌‌‌ عقاید و اندیشه‌‌‌‌های خویش هستند. از این رو همچنان که طاهری در اصل اول از اساسنامه‌‌‌‌ عرفان حلقه معترف است، همه‌‌‌‌ تلاش‌‌‌‌ها برای نزدیکی انسان‌‌‌‌ها به یکدیگر است و شبکه‌‌‌‌ شعور کیهانی همان زیربنای بخش اشتراکات فکری انسان‌‌‌‌ها است.
  برای برپایی دینِ نوینِ جهانی و تلاش برای نزدیکی انسان ها، بخش رو بنای فکری آنها که به اعتقاد عرفان حلقه، اعتقادات، مراسم و مناسکِ مختلف ادیان است، دیگر اهمیت نداشته و تنها اعتقاد به قدرتی همچون نیروها و انرژی‌‌‌‌های شعور کیهانی کافی است. این‌‌‌‌گونه اختلافات بر سر اصول ادیان نیز کم رنگ‌‌‌‌تر شده و تحقق دین نوین جهانی با رهبری فراماسون های یهودی هموارتر می‌‌‌‌گردد.
  یعنی من حیص المجموع یه چیزی باشه که نگن طرف لامذهبه اما هر غلطی دلمون خواست بکنیم..
  کلا که توهمی در کار نیس عزیز مهربون”

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -8 (from 18 votes)
 9. دوستان باید اینا رو بتونیم از هم تمییز بدیم که اگه میگند یه فرقه ای شیطانی یا باطله دلیل بر این نیست که هیچ حرف حقی هم توش نیست. بلکه یکی از راهکارهای شیطان اینه که حق رو با باطل آمیخته میکنه.
  فقط یه نگاه به لفظ عرفان حلقه بندازید ببینید منظور از حلقه یعنی چی؟ اینا میگن ما برای انجام هر کاری حلقه اون کار رو داریم. این حلقه ادمو یاد حلقه حضرت سلیمان میندازه که با اون جن ها و شیاطین رو در بند کرد. بعدها قوم یهود و صهیونیست ها ادعا کردند که ما در معبد سلیمان همچین چیزی پیدا کردیم که می تونیم باهاش بر دنیا حکومت کنیم. در حالیکه این یه چرت محضه چرا؟ چون فرض بگیریم اگه هر کسی صاحب ذوالفقار علی (ع) باشه باید مثل علی (ع) همشجاع و دلیر بشه یعنی شمشیر این نیرو رو به علی (ع) داده! در حالیکه اینطور نیست. در مورد حضرت سلیمان هم اینگنه است. در مورد این حلقه باز آدم یاد فیلم ارباب حلقه ها میفته. ببینید چقدر نمود خارجی داره؟ من توهم توطئه ندارم ولی این گزاره ها رو بذارید کنار هم و مقایسه کنید.
  این فرقه اعتقاد به این داره که ما ها باز دوباره در وجود شخص دیگری متولد خواهیم شد. اصلا حلقه های ناسوت دارند. یه سرچی تو گوگل بکنید ببینید وقتی میگم اعتقاد به شرعیات اسلام هم ندارند دورغ نگفتم. اینها اصلا اعتقاد به حجاب ندارند. میگن خودتو و روحتو مجبور به انجام کاری نکن! حتی شراب رو هم خدا آفریده و اگه ما به چیزی رسیدیم و کشف کردیم یعنی اون چیز قبلا بوده و ما فقط تونستیم عیانش بکنیم.
  حالا کلی دلیل بیارید که ال نیست و بل ه.
  کسی هم کسی رو مجبور نمی کنه که به عقیده ای گرایش پیدا بکنه یا نکنه. به نظر میاد این فرقه خیلی مشکوک تر از این حر%

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 23 votes)
 10. واقعا که چرت بود ۱-اگه الان شما بگی استاد طاهری تا کلاس ۱ دبستان هم درس خونده باز هم ما قبولش داریم۲-اینکه شمایی که خودت این متنو نوشتی بی سواد تر از همه یی چون که نمیدونی وقتی اتهام میزنی باید دلیل و مدرک هم داشته باشی

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -13 (from 35 votes)
 11. در پاسخ به نظر جناب یحیی اینکه بله من یک اشتباه داشتم و اون اینکه مایکل مور رو مایکل مان نوشتم و همیشه هم این نوع اشتباه رو در تایپ کردن های سریع دارم مثلا در جایی به اشتباه عبدالکریم سروش و عبدالحسین زرینکوب رو باهم جابجا اسمشون رو تایپ کردم و البته هردو هم مولوی شناس هستند…
  اما…
  نمیخوام سر مباحثی که ایالات متحده بوضوح کثافتکاری کرده و بعد همه رو دارای پارانویا دونسته بحث کنم چون اینجا جاش نیست که من چند ده کتاب برای شما انواع سندهارو رو کنم پس کار رو ساده میکنم و برای اثبات کلیت خودم و شما برای دیگران و صحبتهام چندتا لینک ارائه میکنم از دقیقترین تحلیل واقعه ی ۱۱ سپتامبر…
  ۱. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/182/7a5af4d2e15b02a206e10921ff8c0642544862.مپ۴
  ۲. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/182/f37592ea6d44fef9ca51de4d418679c1544871.مپ۴
  ۳. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/182/eee8dc47ab75300dea5d4d313e58d28f544883.مپ۴
  ۴. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/182/9761d2cc1813d6cef26c94cf60fe9a86544896.مپ۴
  ۵. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/182/4767fbe176c8670d9647429faf7e31b2544922.مپ۴
  لینک هایی که دربالا ارائه شد بصورت دقیق وقایع و شانتاژهایی از قبیل اونچه شما بیان کردید در صحبت هاتون رو در ارتباط با وقایع ۱۱ سپتامبر و دخالت مستقیم اسرائیل با آل سعود رو توضیح و در این مستندات تصویری نشون میده..
  و در لینکی که در زیر ارائه میشه قتل مشکوک شاهدان ۱۱ سپتامبر نشون داده میشه و توضیح میده برای چه منظوری این افراد به قتل رسیدن
  +. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/12/6b72b336f3b704bf09040e76c23c8fb335309.مپ۴
  و اما در پایان در یک سری سخنرانی ها مطالبی از حادثه ۱۱ سپتامبر مطرح میشه که جالبه… در لینک های زیر ببینید 🙂
  +. http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/107/909c3c2f4f512cb6efb4ba67fe32eb58319752.مپ۴
  .
  http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/71/08de61f34cca53bc11ef138c0e405c44212270.مپ۴
  .
  http://host15.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/29/c467b03da03f8fd27fc0a40c6482bc5f86708.مپ۴
  به نظر من اگه حرف ها و صحبت ها با اسناد تصویری ارائه بشن خیلی بهتره… منم یمقدار سطحی صحبت کردم چون میخواستم عمق صحبت هام برای قابل لمس باشه اما شما فاز رو تغییر دادی..
  برای اینکه بفهمه یک ایرانی(منظور تنها موجودی که روی زمین کیاست داره و هوش آزاد داره) که واقعا ماجرای ۱۱ سپتامبر و کلا نظام لیبرال چی هستش نیازی به مستندات نیس چون ذهن “اسپایدرمن” اندود شده ی انسان لیبرال رو باید مستند بارون کرد و الا ملت ما کف خیابون هم شعورشون همون ساعات اول به عمق ماجرا رسید که طرف خود زنی کرده برای نفت و پروژه ی خاورمیانه ی بزرگ…
  اما بحث فرقه سازی های اینها که تناسخ” رو تا دسته کردن تو خرخره ی هندی های بدبخت و بعد با بابیت و بهائیت و طلوعی ها و صوفی ها اومدن سراغ ایران و ربط تمام اینها به عرفان یهود و کابالا رو هم در کامنت ماقبل این کامنت شرح دادم و چیزی نیست که عقل سالم اون رو رد کنه..
  موئید باشید دوستان””

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 13 votes)
  • متاسفانه با کامنتی که گذاشتی بحث رو از عرفان حلقه شدیدا به انحراف کشوندی.
   اما من مدت بسیار زیادی روی تئوری های توطئه ی پیرامون ۱۱ سپتامبر تحقیق کردم و هر وقت بحثش پیش میاد نمیتونم ساکت بشینم. نه کشته مرده ی آمریکام و نه متنفرم ازش. ایراد اصلی افرادی که طرفدار تئوری های توطئه هستن رو اکثرا یه چیز میدونم اونم اینکه این افراد اکثرا به هر دلیلی با ایالات متحده مشکل دارن (برای مثال تئوری های توطئه اکثرا توسط چپی ها مطرح شد)، و دیگری اینکه اکثریت غریب به اتفاق فقط و فقط ادعاهای طرفداران تئوری های توطئه رو خوندن و حتی یک بار نشده که ببینن چه پاسخهایی به این ادعاها داده شده.
   و مشکل اصلی از تلویزیون ملی ایرانه … تو خود CNN بارها طرفداران و مخالفان تئوری های توطئه رو دعوت کردن و بینشون مناظره گذاشتن ولی تلویزیون ایران هر سال سر سالگرد ۱۱ سپتامبر مستند پخش میکنه و فقط تئوری های توطئه رو روشون مانور میده بدون اینکه حتی کوچکترین اشاره ای به پاسخ های مخالفینش بده.
   این لینک تمام تئوری های توطئه ی ۱۱ سپتامبر رو با دلایل علمی رد میکنه:
   http://www.youtube.com/playlist?list=PLDD5BD81A636031A5&feature=viewall

   در این لینک ۲۳۵ دلیل علمی میاره که حوادث اون روز از دید علمی کاملا طبیعی بود.
   فکر میکنم برای یه آدم بی تعصب، مدل سازی های مهندسین دانشگاه MIT و مستند نشنال جیوگرافی و مقالات نمایه ی ISI که دینامیک سقوط رو در محدوده قوانین فیزیک توضیح میدن بسیار معتبر تر از گفته های یه مستند ساز باشه که مستنداتش همواره به شکل یک طرفه ای حمله به دولت ایالات متحده هست.
   به دنبال حقیقت هستی مناظرات طرفین رو نگاه کن و پاسخهای منتقدین تئوری های توطئه رو هم بخون. نه اینکه فقط پای مستندات صدا و سیما و رسانه های داخلی و سخنرانیهای آدمایی مثل رائفی پور بشینی و حرفای اونا رو بی چون و چرا بپذیری.
   من مناظرات طرفین رو نگاه کردم و دلایل مخالفان رو بسیار بسیار معتبر تر و منطقی تر از دلایل پارانویا گونه ی طرفداران تئوری های توطئه دیدم

   علاوه بر اون این دو وبسایت هم دلایل مطرح شده از سوی معتقدان به توطئه رو رد میکنن که در مدتی که روی این موضوع تحقیق میکردم ازشون استفاده کردم:
   http://www.debunking911.com/

   http://www.jod911.com/

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +9 (from 13 votes)
 12. ۱- آنها به تسلسل اعتقاد دارند و اتفاقاً به تناسخ اعتقاد ندارند.
  ۲- به وجود جن اعتقاد دارند ولی به شدت با احضار روح و استفاده از جن مخالفند و معتقدند که نباید سراغ این مسایل رفت
  ۳- آنها هیچ کاری به حجاب ندارند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 13 votes)
 13. دلیل مخالفت و انکار شما را نمیدانم که چیست ، ولی مافیای دارو و سیاست بخاطر منافع خودش همیشه سعی داشته استاد مربوط به اینگونه حقایق را تحریف یا نابود کند .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 16 votes)
 14. با کلیت مقاله موافقم ولی تائیدعلمی بودن یک نظریه صرفا در صورت ارائه آثار قطعی آن را قبول ندارم . البته در علومی مثل ریاضی و فیزیک وشیمی و…. این موضوع قابل قبول است و به عنوان مثال از ترکیب کلر و سدیم نمک در یک شرائط خاص نمک طعام تولید میشود و اگر این آزمایش در هرکجای دنیا هم انجام گیرد همین نتیجه را خواهد داشت . اما در مورد علوم انسانی و زیستی این مورد بصورت صد درصد اتفاق نمیافتد .بطور مثال دانشمندان به این نتیجه میرسند که مصرف فلان مواد غذائی در مادران باردار از ابتلای نوزاد شان به فلان مریضی جلوگیری میکند ولی این اثر در همه مادران قابل مشاهده نیست و بصورت یکسان اتفاق نمی افتد و برای این اتفاق نیز ده ها دلیل علمی از جمله ژنتیک ، تغذیه ، آرامش عصبی و ………میتوان ذکر کرد .
  خلاصه اینکه ضمن اعتقاد به وقوع بعضی اتفاقات در نتیجه سلوک عرفانی ( نه دینی و مذهبی) نظیر بهبودی بیمار لاعلاج در نتیجه آن سلوک ، رسیدن به آن را با رفتن سر کلاس این یا آن آقا میسر نمیدانم ولی بگیر و ببند این افراد نیز چاره ساز نبوده و ایجاد محدودیتهای حکومتی برای مروجین این ایده ، تمایل مردم را به آنها افزایش میدهد .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 9 votes)
 15. به نظر من دو گروهی که اینجا در کامنت‌ها دارن تو سر و کله هم می‌زنن یعنی طرف‌داران متوهم عرفان(!) حلقه و بچه مذهبی‌های متوهم پامنبری که هی از قرآن و مایکل مور فکت میارن و تمام حوادث دنیا از جنگ جهانی گرفته تا پرواز به ماه و سونامی و گرمایش جهانی رو کار یهودی‌ها و بهایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌دونن قشنگ مصداق سر و ته یه کرباس هستند و هیچ فرقی با هم ندارند. دو گروه متوهم که هر کدوم سعی دارن بگن توهم من درست‌تره و هیچ بتی از بت من قوی‌تر نیست و لا الاه به جز لاه من!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +31 (from 41 votes)
 16. متاسفم که فقط به گفتن سخنانی بی پایه و مدرک بسنده کرده اید. عرفان ریشه در تاریخ چند هزار ساله این خاک و بوم دارد . در کتب بزرگان عرفان ریز ترین نکات علمی از فیزیک کوانتوم تا پزشکی اشاره شده . بروید بخوانید . چگونه وقتی از الفبای دانش هم بی خبرید اقدام به تخطئه عرفان می کنید ؟ چگونه به خور اجازه دروغ گویی درباره کسی میدهید که حتی یکبار سخنان اورا نشنیده اید ؟ چگونه عرفان که حوزه عشق است را با ترازوی دانش می سنجید که حوزه عقل است ؟ ایا شما دانشمندید ؟ که به خود اجازه داده اید درباره دانش سخن بگویید ؟ متاسفم که در مسیری ناپاک قدم گذاشته اید تا بازیچه دست شیطان وجودتان و طاغوت شوید. طلب استغفار کنید از این سخنان و از این پس پس از مطالعه کافی و بررسی دقیق مطالب اقدام به اظهار نظر کنید ان هم با احتیاط … بعیید می دانم جسارت انتشار پاسخ مرا داشته باشید چون اشیانه شما از تار عنکبوت است با بادی خراب خواهد شد. طلب استغفار کنید و به خدا پناه ببرید البته اگر شیطان پرست نیستید

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -11 (from 23 votes)
 17. احتمالا نیچه رو هم همین اندازه فهمیدین که این یکی رو
  اون مستری هم که شما می فرمائین احتمالا فقط یه اسم مستری رو با خودشون یدک می کشن
  خیلی وقت ها تو این سایت مطالب خوبی می بینیم ولی خیلی وقت ها هم می بینیم که یک طرفه قاضی میشین و از دید خودتون شروع می کنین به استدلال کردن برای رد یه موضوع اینطوری آدم به مطالب دیگتون هم شک می کنه به هر حال هر کسی تو یه زمینه آشنایی داره وقتی استدلالتون در مورد مطالبی که آشنایی دارم اینقدر ناشیانه و دور از واقعیت و بدون تحقیق کامله میشه نتیجه گرفت که به هیچ کدوم از مطالبتون باور نکرد چون احتمالا در مورد اون مطالب دیگرتون هم یه جایی با استدلالهای ذهنیتون سازگار نبوده و شروع کردین به مقابله باهاش و آروم کردن ذهنتون !
  حداقل شماها اگه می خواین نقد کنین لااقل به خودتون زحمت بدین درست حسابی تحقیق کنین و یه نقدی پیدا کنین که خودتون هم بهش باور داشته باشین و بگردین مطمئن شین که جوابش لااقل پیش خودتون نیست .
  چه بخواهین چه نخواهین عرفان حلقه یه واقعیته با تعداد زیادی پیرو که این طور مطالب خوشبختانه یه جورایی کمک به شناسوندن اون می کنه

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 19 votes)
 18. یکی از دوستانم که در کلاس‌های مربوط به این در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ شرکت می‌کرد چند مورد را به من گفت:
  ۱- یکی از همکلاسی‌ها خانمی بوده که در ابتدای تشکیل کلاس ۲۸ تا قرص در روز می‌خورد و در پایانِ آن از دارو بی‌نیاز شده بود.
  * ضعفِ استدلال را ببینید، آن هم از یک تحصیلکرده عالی رشته مهندسی الکترونیک. من با طنز و کنایه به او گفتم: من هم می‌توانم به یک آشنای خودم بگویم در کلاس ۲۸ تا اسمارتیس را با یک لیوان آب بخورد و در پایان دوره دیگر آن ها را نخورد! در ادامه هم گفتم: شاید پزشکی که آن ۲۸ تا دارو را تجویز کرده اشتباه می‌کرده. شاید آن شخص خوددرمانی می‌کرده. این ها که دلیل نمی‌شود فرادرمانی درست باشد.
  ۲- یک عکس از کالبد اختری که در مرکز تصویر برداری بیمارستان میلاد گرفته شده بود در کلاس نمایش داده بودند.
  وقتی من نامِ شخص، نامِ پزشک و … رو پرسیدم بلافاصله گفت فراموش کرده است. یکمقدار به خاطر تند صحبت کردنِ من موضع گرفت و نخواست به اشتباه و ضعفِ بینشِ علمی اعتراف کند. بماند که استدلال‌های مانند این که «هر چیزی را با علم و عقل نمی‌شود فهمید» (که ریشه مذهنبی دارد) مطرح کرد.
  من در ادامه این بحث با روابط عمومی بیمارستان میلاد و در نهایت با رئیس بخش تصویربرداری پزشکی بیمارستان میلاد تلفنی پیگیری کردم و همه از این ادعا تعجب کردند.
  این ادعا ها در کلاس‌های یک مربی به نام «خانم دادبه» مطرح شده بود. (اگر اسم خودش را درست گفته باشد)
  البته بحثِ من در سال ۱۳۹۱ با دوستم مفصل بود و من یکی یکی تناقض‌های ابتدایی را از آن درآوردم و در نهایت به مشاجره کشید. همین دو نکته که عنوان کرده‌ام به راحتی و وضوح می‌تواند علامت سؤال ایجاد کند. یعنی در برابر خیلی مطالبِ گفته‌شده نیازی به علم پزشکی هم نیست.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +11 (from 17 votes)
 19. یکی دیگر از شواهد (به اصطلاح) علمی ارایه شده توسط دوستم این ویدئو بود:
  http://www.youtube.com/watch?v=vuLb5_qPjIM
  دانشمندی لهستانی به نام کوروتکف یک نوع دوربین خاص به نام GDV Camera اختراع کرده که می‌تواند از میدان‌های انرژی اطراف انسان تصویر برداری کند. (البته عبارت میدان‌های انرژی دقیق نیست و ممکن است عبارتی مشابه به آن اطلاق شود)
  ویدئو را ببینید متوجه می‌شوید که تبلیغاتی هست و علمی نیست.
  در واقع کوروتکف به این موضوع ادعا دارد:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Kirlian_photography

  پاراگراف Parapsychology research اشاره می کنه به توقف و تعطیلی فراروانشناسی در دانشگاه یو سی ال ای آمریکا

  خیلی‌ها به چنین مواردی به عنوان سند اعتبار اشاره می‌کنند و البته سرانجامِ آن (در این مورد تعطیلی فراروانشناسی در یک دانشگاه معتبر) اشاره نمی‌کنند.

  در پاراگراف Qi همین نوشتار نیز به ردِ علمی فرضیات کوروتکف اشاره شده است.
  این یک نمونه از مواردِ بی‌پایه‌ای است که در بخض‌های از کلاس‌های فرادرمانی به آن اشاره می‌شود.
  مشابه این بررسی را برای طب سوزنی هم انجام دادم که البته به طور مستقیم به این بحث مربوط نیست.
  ***
  البته امیدوارم باز در پاسخ به این نوشته‌ی من به بی‌اعتبار بودن ویکیپدیا به عنوان دست‌آویز اشاره نکنید. هر چه باشد ویکیپدیا نوشته‌هایش حساب و کتاب دارد و با نگاه به آن می‌توان استحکامِ یک نوشته را از طریق مراجعِ آن متوجه شد.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 8 votes)
  • ما کاری به این صحبت ها نداریم ، اگر می توانید بستری را فراهم کنید تا کسانی درمان شوند با فرادرمانی تا ادعای ما اثبات شود ، بسم الله ، اگر هم ندارید لطفا بدون فکر کردن و بدون سند و مدرک حرف نزنید ، شما در حدی نیستید که این عرفان را بخواهید زیر سوال ببرید.

   تمامی صحبت های این عرفان بر پایه دین اسلام هست ، اگر می خواهید دانه دانه آن را به شما اثبات کنم.

   آن چیزهایی که دارید نقضشان می کنید ، منظورم شبکه شعور الهی ، فرشته ها ، یدالله ، روح القدس و … هستند ، پس در به کار بردن الفاظ دقت کنید و بدون بی احترامی صحبت کنید.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 14 votes)
 20. با سلام
  می خواستم ازتون تشکر کنم بابت روشنگری هاتون و این که برای ارتقای فرهنگ جامعه تلاش می کنید
  در مورد این آقای طاهری یک سوال ازتون داشتم
  بعد از خوندن مقالتون یکمی توی اینترنت در مورد این آقا توی اینترنت سرچ زدم و دو تا مقاله به نام ایشون در نشریه elsevier پیدا کردم می خواستم خواهش کنم ببینید این مقالات تا چه حد معتبر هستن و آیا اصلا ارزش علمی دارند چون من خودم خیلی آدم با سوادی نیستم و از اینا سر در نیاوردم
  ممنون

  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877042813018818

  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877042813014109

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. یعنی اگه انیشتین ۲ ماه وقت میذاشت که بتونه چنین اراجیفی سرهم کنه به والله نمی تونست.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 16 votes)
 22. من نه عضو این جماعت هسنم و نه وکیل مدافع انها بیشتر اشنایی بنده از طریق نقل قول دوستانم که همگی انسانهای موجهی هم می باشند بوده است فارق از علمی بودن یا نبودن که البته اعتقاد دارم ممکن است در بعضی موارد علم هم به بن بست برسد به نظر من ،هر انسان حق دارد هر جور که دوست دارد جهت ارامش روحش معنویاتی داشته باشد .با فرض اینکه اقای طاهری مبلغ اعتقادات غیرعلمی و مبنی بر ماورالطبیعه و یا دست چندم و یا تلفیقی از همه اینها هم که باشد همین که توانسته این همه ادم اغلب تحصیل کرده را دور خودش جمع کند جای تقدیر دارد حتما این افراد دارای خلاء اعتقادی بوده اند که جامعه شان به انها نمی داده است به نظرم اجباری برای اشنایی با این ایین یا مسلک یا فرقه یا …. نبوده است عده ای دوست داشته اند تجربه کنند مثل ده ها دوره اموزشی که افراد در طول عمر می گذراند بهتر است به جای کوبیدن هر چیز جدید چیزهای خوبش اگر دارد را برداشت و ضایعاتش را دور انداخت فغلا که به این بنده خدا اجازه حرف زدن داده نشده هرچند که با زندانی کردنش باعث معروفیت بیشترش نیز شده اند .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 21 votes)
  • همان روش همیشگی.
   وقتی غیرعلمی بودن این دست ادعاها ثابت می شود به ماورا پناه می برند اندکی که جو را عامیانه دیدند دوباره با ادعاهای درمان علمی بیرون می آیند!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 21 votes)
   • خود اگر بستری بود که ادعاهایمان را ثابت می کردیم آنوقت شما به خودتان این جسارت را نمی دادید تا آن را زیر سوال ببرید ،

    اگر چنانچه کسی را می شناسید که می تواند بستری را فراهم کند تا ۵۰۰ نفر تحت درمان فرادرمانی قرار بگیرند ، آنوقت به شما می گویم که اینها دروغ است یا اینکه توهمات ذهن شما دروغ است !!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 11 votes)
 23. جواب تیتر رو میشه در قفل ذهنی و مدعی سوپردانا بودن نویسنده این سایت پیدا کرد

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
 24. ممکن است از شخص در حال درمان هزینه ای دریافت نشود ، ولی اکثریت کسانی که به این درمان علاقه دارند در کلاس های آن شرکت میکنند که هزینه هر ۶ جلسه آن ۱۰۰ هزار تومان است ( بنده ۳ ترم گذرانده و کارت هم دارم ) . غیر از آن اگر کسی کمی مطالعه در زمینه دیگر عرفان ها داشته باشد متوجه کپی برداری این به ظاهر عرفان میشود ، در مورد اینجانب که مو به موی این کلاس ها مرا به یاد کتابهای کارلوس کاستاندا و ناوالیسم با کمی اسانس مسلمانی می انداخت ، و اما مضحک ترین بخش این عرفان پرداخت پول برای شارژ حلقه است .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +7 (from 11 votes)
  • بردیای عزیز همانطور که از نام ایمیل من مشخصه من یک اکیست هستم و تنها چند بار سخنان عرفان کیهانی رو شنیدم ولی هیچ ربطی به این عرفان ندارم.
   حالا سوال من اینست: آیا شما واقعا میدانید که عرفان چیست ؟ آیا شما میدانید که مکتبهای عرفانی مختلف بعلت حق بودن سخنانشان، باید سخنانشان یکی باشند، پس لازم به سفسطه نیست دوست عزیزم.
   اگر احساس میکنید سخنان این مکتب کپی برداری است! مطمئن باشید که کپی برداری در مورد مکتبهای عرفان صادق نیست، چرا که سخن حق میتواند از دهان هر مکتب حقی بیرون بیاید.

   وب سایت گمانه پیشتر بسیار محتاط مطلب مینوشت ولی جالب است بدانید در همین مقاله، برای اثبات حرفش، به مرجعی استناد کرده که قبلا شایعه بودن اخبارش را خودش تائید کرده بود.
   چندی پیش شاهد شایعه ی کوه پردیس بودیم که در سایت تابناک نیز این شایعه چاپ شده بود و وب سایت محترم گمانه هم نام سایت تابناک را بعنوان یکی از ناشران این شایعه درج کرده بود ولی امروز برای اثبات ادعای خود، به همان وب سایت شایعه پراکن استناد کرده است. تابناکی که نمیتواند در مورد کوه پردیس که داخل ایران خودمان است، تحقیقی بعمل آورد، چگونه پایش را به آنسوی مرزها باز کرده و تحقیقاتی در زمینه جعلی بودن یا اصلی بودن مدرک انجام میدهد؟

   این هم لینک خبر سایت گمانه که در آن تابناک متهم به بازنشر شایعه شده:
   http://www.gomaneh.com/455/%DA%A9%D9%88%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%B7%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8/

   از سوژه سایت تابناک که بگذریم، میرسیم به نحوه اثباتهای وب سایت گمانه!!!
   وب سایت گمانه وقتی ادعا میکند که فلان چیز معتبر نیست یا هست ، پیوندی(لینکی) از سایت معتبر بین المللی را در متن چاپ میکند! ولی گمانه ی عزیزم چرا برای اثبات ادعای معتبر نبودن دانشگاه طب سنتی ارمنستان و اکوانرژی آذربایجان مرجعی را ارائه نکردید؟ سنت شکنی فرمودید؟

   برای اثبات اشتباه بودن این مقاله تناقضات بسیاری وجود دارد که در حوصله جمع نیست و مبحث تخصصی نیاز به مطالعه جمع پیرامون مکتبهای مختلف عرفانیست که احتمالا میسر نباشد. ولی اینجانب با مطالعه کتب چندین مکتب و انجام تمارین معنوی و مقایسه عرفان کیهانی(حلقه) به این عرفان ارادت ویژه دارم. و اگر شما با استناد به یک مذهب که خود پیرو آن هستید، سعی دارید بگویید مکاتب عرفانی مختلف صحیح نیستند و فقط حرف و دین و آیین شما درست است باید بگویم تکلیفتان مشخص است.
   عرفان در جدل با کسی نیست عرفان عشق است و عشق همه چیز.
   بالطبع که با پیدایش عرفان کیهانی افرا سودجویی هم آمدند که از این عرفان در جهت سود جویی خود بهره ببرند، ولی این دلیل بر بد بودن و شیاد بودن اساتید این عرفان نیست.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 16 votes)
  • با سلام خدمت دوست عزیز
   مبلغ شهریه برای هر ترم که شش جلسه است و شش هفته طول میکشد ۵۰ هزار تومان می باشد. ضمنا هر جلسه حداقل ۳ ساعت طول میکشد.
   این شهریه را با شهریه هر کلاس دیگری که میروید مقایسه کنید!!
   لطف کنید مخالفت خود را مستقیم اعلام کنید از روشهای غیرانسانی استفاده نکنید.
   به امید آگاهی برای همه

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 10 votes)
  • من تمام دوره های عرفان حلقه آقای طاهری را گذرانده ام و این اولین باری است که اصطلاح شارژ حلقه را می شنوم. در کلاس هایی که من حضور داشتم حتی پرداخت شهریه کلاس ها اجباری نبود و خود آقای طاهری هم همیشه می گفتند که به دلیل تأمین هزینه اجاره سالن (که آن زمان هم یک سالن بزرگ در خیابان گاندی بود) شهریه گرفته می شود.
   در ضمن من هم هیچوقت تمام مطالب ارائه شده در جلسات را تمام و کمال نپذیرفتم ولی هیچ صحبت مخالف دین و شریعت، حجاب و سایر مواردی که در این سایت اشاره شده است را از آقای طاهری نشنیده ام.
   اتفاقأ اخیرأ در چند مقاله و نظریه های جدید فیزیک کوانتوم، با مطالب علمی مشابه نظریه های آقای طاهری مواجه شده ام. به نظر من واقعأ این برخورد تند و غیرمودبانه از کسانی که خود را مدافع علم و مخالف توهم گرایی معرفی می کنند بعید است چراکه در علم هیچ قطعیتی وجود ندارد و هیچ فرد علمی، هیچ نظریه ای را با قاطعیت قبول و یا رد نمی کند.
   در مجموع، شرکت در جلسات آقای طاهری برای من یک نقطه روشن و تحول دیدگاهی برزگ در زندگی بوده و برعکس ادعاهایی که در این سایت ارائه شده، نه تنها عامل شرک و بی دینی نبود بلکه سبب بازگشت و تقویت ایمان به خدا، آفرینش و آرامش شد. البته، شاید اشاره به این نکته جالب توجه باشد که بعضی افراد شرکت کننده در جلسات، از سخنان آقای طاهری چیزهای دیگری برداشت می کردند و یا به صورت اردای می خواستند که برخی دیدگاه های خود را از این طریق موجه جلوه دهند. مسلمأ این جریانات با نظریات آقای طاهری ارتباطی نداشت و نمی توان تمام تقصیرها را بر گردن ایشان گذاشت. این سوء برداشت ها در هر محفل علمی و غیر علمی به کررات دیده می شود.
   با تشکر

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 11 votes)
   • اول. ادعای اینکه پولی اگر گرفته میشد برای اجاره یا موارد مشابه بوده تغییری در ماجرا نمیده، امروز شرکت کنندگان در این دوره ها دارن مبالغی می پردازن که دیگر برایش سالنی هم اجاره نشده.

    دوم.اینکه شما همه موارد رو نپذیرفتید نوعی گول زدن خودتونه که ریشه روانی داره. اصولاً یکی از خصلت‌های انسانی اینه که با همه اشتباهاتش کنار میاد و به خودش می قبولونه که گول نخورده.

    سوم. بزرگترین دانشکندان فیزیک هم در خوانش و فهم کوانتوم گنگ هستن. شما اول تعریفی از فیزیک کوانتوم ارائه کنید و بعد بفرمایید چطور به این عرفان مربوطه؟ متاسفانه شبه علم باعث شده هر چیزی که مردم ازش سر در نمیارن به عرفان و متافیزیک ربط پیدا کنه.

    چهارم. اگر کلاه برداری ها، شیادی ها و موارد مشابه این جریانات با همکاری و مساعدت آقای طاهری نبود، اعلام میکرد و برائت می جست قبل از دستگیری.

    پنجم. تطهیر چهره یک کلاش به اندازه خود کلاشی شنیع و اشتباه است.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +7 (from 13 votes)
 25. و اما در تناقض این مقاله باید عرض کنم:
  در ابتدای این مقاله چنین آمده است که “عرفان” همانگونه که از نامش پیداست علم گریز است.
  بسیار هم عالی
  اگر شما موافقید که عرفان علم گریز است پس چرا تماما سعی کرده اید که عرفان حلقه را با دلایل علمی سرکوب کنید؟!!! همانطور که در آخر مقاله میبینیم که نویسنده مدعی شده: … تنها تلاش شده که جنبه علمی آن به چالش کشیده شود و ادعای علمی و فنی بودن آن زدوده و زوایای تاریک آن روشن گردد.
  دردم از مردمی است که پایه و اساس و دغدغه زندگیشان عشق است، حال آنکه هیچ علمی نتوانسته وجود عشق را ثابت کند و تنها با ربط دادن نیروی عشق به احساسات ذهنی آن هم در حد نظریه سعی کرده منشایی علمی برای عشق بیابد.
  ولی دوستان من کم نیستند نیروهایی چون عشق که از وجودشان مطلع و باخبریم ولی علم هیچگاه نخواهد توانست آنها را به اثبات برساند، چون آنها حقیقتند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 12 votes)
 26. متاسفانه در دنیای کنونی مردم ما که دارای کتاب کامل و واضحی هستند خود را در گرداب توهم حلقه که بی معنا ترین و مضحک ترین کلمه در یادی گیری شکل درست ایمان است گیر اناخته اند واقعا چه کسی باید این توهم بی اساس را پاسخ دهد دو جلسه دعوت شدم در این کلاسها واقعا مضحک و به دور از عقل است .فقط فکر خوب عمل خوب وگفتار خوب میتونه به بندگی برسونه و بنده هم خلیفه خدا در دنیاست و دارای قدرت بالا خواهد شد.دست از این حلقه بازی ها بردارین .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 10 votes)
  • در کجای این عرفان چهره دیگری از دین نمایش داده شده ؟
   اگر مطالب براینات مضحک است ، پس دین برایتان مضحک است ، از گفتارتان هم معلوم است که گرایش به دیدگاه زرتشتیان را دارید.
   شما چرا بعد از این همه سال ، نتوانسته اید به آن ها دست یابید ؟
   تا به حال چند نفر را درمان کرده اید ؟ اصلا به دیگران کاری ندارم ، برای خودتان چه کاری کردید ؟

   تا به حال فکر کرده اید که خداوند متعال را که خالق همه رفتار ها ، درمان ها ، اتفاقات می دانیم ، اما چگونه این کار ها را در این دنیا انجام میدهد ؟
   تا به حال فکر کرده اید که خداوند دست خود را حضرت محمد (ص) معرفی میکند و این چه معنی دارد ؟ یا اینکه مگر ما برای گرما آتش روشن نمی کنیم ، پس چرا از خدا نمی خواهیم که گرممان کند بدون اینکه آتش روشن کنیم ؟
   خداوند قطعا خالق گرماست ، اما اگر بگوییم که آن را مستقیم خودش انجام میدهد با توحید خدا مغیر میشود زیرا آنوقت این اعمال باید ازخداوند زاییده شود که خداوند نه زاییده شده و نه زاییده می شود از او. بنابراین آتش را خلق کرده و سوزانندگی را به آن نسبت داده و ما برای گرم شدن باید آتش روشن کنیم ، من مخصر گفتم اما اگر بخواهید ایمیل خودتان را بدهید تا مفصل ثابت کنم آن را.

   حال این عرفان و حلقه های آن هم همین ها هستند ، برای درمان از خداوند می خواهیم که مارا درمان کند و برای درمان شدن در ارتباط فرا درمانی می نشینیم.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 9 votes)
 27. چرا برای اثبات راست یا دروغ این عرفان ، شرایطی را فراهم نمی کنید تا مورد بررسی قرار گیرد ؟
  تنها مشکل ما این هست که نمی توانیم کسانی را با فرادرمانی به صورت رسمی درمان کنیم و هیچ کمیته ای نیست که از این کار حمایت کند ،
  ما آمادگی خود را برای درمان ۵۰۰ بیمار صعب العلاج و کسانی که جامعه پزشکی از درمان آن ها نا امید شده اند اعلام میکنیم تا بتوانیم ادعای خود را ثابت کنیم ، بعد آن را با آمار پزشکی مقایسه کنید و بعد در مورد راست یا دروغ بودن این عرفان صحبت کنید.
  این بیماران اگر بیماری معمولی داشته باشند ، خیلی ها آن را به پای درمان های پزشکی می گذارند ، اما چنانچه بیماری باشد که دنیای پزشکی نتواند درمان کند یا اینکه دوره درمانی در دنیای پزشکی طولانی باشد ، آنگاه به راحتی ادعای ما ثابت خواهد شد.
  بیایید که با هم این را بررسی کنیم. بیماران ام اس ، سرطانی ، کسانی که مشکل نازایی دارند ، بیماری های روانی حاد مثل چند شخصیتی ، هم جنس گراها ، توهم ، هزیان ، حملات هیستریک ، صرع ، میگرن و … می توانند گزینه های خوبی برای درمان باشند.

  در آخر هم آمار بگیرید و ببینید که آیا گفته های ما مبنی بر درمان بیش از ۶۰% بیماران صحت دارد یا خیر .

  و کلا هم این رو بگم که این عرفان به هیچ عنوان دین را نقض نکرده و آن را عوض نکرده و به کسی هم پیشنهاد نمی دهد که دین خود را رها کند.

  و لطفا انقدر شهامت داشته باشید که اگر ادعای فرادرمانی به اثبات رسید ، از طریق همین سایت ، آمار و نتیجه های بدست آمده را منتشر کنید و دروغ هایی که به این عرفان نسبت داده اید را پس بگیرید.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 15 votes)
 28. نمی دونم این همه تخریب برای چی ؟ دلایل مستند هست که درمان صورت گرفته :
  http://newserfanekeihani.tk/magazines-faradarmani.html

  در هر مجله حداقل ۷ تا ۸ مورد گزارش درمان هست.

  ضمن اینکه ما بستری نداریم تا بتوانیم جامعه آماری که مد نظر شماست رو ایجاد کنیم ، شما اگر که می توانید ، لطفا این بستر را فراهم کنید تا بتوانیم با فرادرمانی ۵۰۰ نفر را درمان کنیم ، اونوقت خودتان آمار بگیرید و ببینید که واقعا درمان صورت گرفته یا خیر

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 12 votes)
 29. در خصوص تشعشع دفاعی و درمان بیماری های روانی (ذهنی) :

  ویژه نامه تخصصی سایمنتولوژی ۱ : گزارش بهبودی مراجعان مبتلا به اختلالات خلقی : http://newserfanekeihani.tk/downloads/summary/234-/932-.html

  ویژه نامه تخصصی سایمنتولوژی ۲ : گزارش مراجعین بهبود یافته از طریق سایمنتوتراپی :
  http://newserfanekeihani.tk/downloads/summary/234-/1659-2.html

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 30. جناب ۹۹ عزیز

  در مورد عرفان حلقه یا فرادرمانی هر سوالی داری بپرس ، من حتما به شما جواب میدم.
  ولی از شما دلخورم چرا که بدون اینکه تحقیق جامعی انجام دهید ، اقدام به انتشار مطالبی کرده اید که با تعالیم این عرفان در تضاد هست ، یعنی عرفان حلقه یک چیز می گه و شما چیز دیگری

  این حق شماست که درباره فرادرمانی و عرفان حلقه سوال و شبه داشته باشید و از شما می خوام تا هر سوالی که در این خصوص دارید از من بپرسید و من قول می دهم که تک تک سوالات شما را با ذکر منبع به شما جواب بدهم. یعنی از گفته های خود استاد طاهری.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 31. جدای از بحث عرفان من یه سوال از دوستانی دارم که می خوان همه چیز علمی اثبات شه.
  واقعا اگه علمی که تا الان بشر به اون دست پیدا کرده انقدر کارا و عالی هست چرا این همه بیمار مستاصل داریم؟
  چرا هنوز تو درمان بعضی بیماری ها یا علتشون موندن؟
  منظورم اینه که بعضی کارها هم تجربیه یعنی شما یه کاری و مدت ها انجام میدی شاید دلیل علمی هم براش در اون زمان نداشته باشی ولی تجرب ات نشون میده برات موثر بوده. آیا در اینگونه موارد میشه بی خیال تجربه شد و گفت تا من اثباتش نکنم انجامش نمیدم؟ یا نه انجام میدین و پی اثباتش هم هستین؟

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 32. با تشکر از فعالیت های شما ، واقعا جامعه پر شده از حرفهای چرند یک عده انسان کلاش، بعضی وقت ها میزان جهل انقدر زیاد میشه که آدم توان مبارزه تنها رو نداره. باز هم ممنون از زحمان شما .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 33. البته cite نشدن مقالات دلیلی بر عدم صحت مقالات نیست، مخصوصا مقالاتی که به تازگی پذیرفته شده اند. با این وجود این مقالات از طریق شرکت در کنفرانس و پرداخت هزینه پذیرش گرفته اند و از این جهت می توان ادعا کرد که از نظر علمی ارزش چندانی ندارد

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 34. بی شک روزی خورشید از پس ابر نمایان خواهد شد هرجند مدت ها آسمان ابری بماند
  راه کفرو دین مشخص است و انسان عاقل اندیشه دارد
  خداوند هدایت گر است به شرط اینکه بخواهی هدایت شوی و هیچ جایه بحثی نیست کشتی نوح نتوانست پسر نوح را نجات دهد چون او نیز نخواست باور کند بی شک فتح و مبین ازآن صالحان است
  قسم به زمان(والعصر) که فتح و پیروزی و روشنگری و آگاهی نزدیک است (روز بیداری)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 5 votes)
 35. سلام

  تحریف را از حرف اصل چگونه بشناسیم ؟

  اگر شما در جایی مشاهده کردید که تنها بخشی از سخنی آورده شده و گوینده به رای خودش دارد چیزی را تفسیر و تحلیل می کند ، حتما به آن موضوع ، شک کنید ، چراکه یکی از راه های تحریف ، قاطی کردن حرف واقعی با حرف غیر واقعی است ! مهم ترین و پرکاربرد ترین روش تحریف همین است که تکه ای از یک متن یا نوشته یا سخن فردی را می آورند و از ابتدا و انتهای آن کلام قدری را حذف می کنند که نوشته باقی مانده معنای دوپهلویی بدهد ، سپس گوینده که هدفش زیر سوال بردن کل متن است ، شروع می کند به نتیجه گیری کردن از این متن و زیر سوال بردن کل اندیشه.
  چیزی که در سایت نجات از حلقه و سایت های دیگر زیاد با آن روبرو می شویم !
  دوستان لطفا همان متن ، نوشته ، فایل صوتی ، فایل ویدئویی و هرچیزی که گوینده نتیجه گیری غیر واقعی از آن کرده را ، بگردید و کاملش را بخوانید و بشنوید و نگاه کنید. و به همین راحتی ، زیر بار بدعت ها و افترا ها نروید ،

  نه تنها درباره عرفان حلقه ، درباره همه مسائل این کار را بکنید.

  بذارید مثالی بزنم : مثلا فرض کنید این جمله : خدایی نیست جز خداوند یکتا. ، حال فکر میکنید چه بلایی سر مفهوم می آید اگر قسمت دوم را حذف کنم ؟ حتی در روش نقد قرآن توسط مخالفان اسلام که توسط گروه های لائیک مطرح می شود هم همین موضوع صادق است ، اگر قرار باشد که به جای رجوع به اصل سخن و اندیشه ، با تصویری که دیگران برای ما از آن اندیشه می سازند ، آن را بشناسیم ، اینگونه می شود که در کشور اسلامی ما ، از هرکس که سوال می پرسی ، راجع به دین اسلام ، نظر منفی دارد و در کشور های خارجی مسلمانان را تروریست می دانند یا به محض اینکه جوانان فرصتی پیدا می کنند ، تا می توانند برخلاف آموزه های اسلام عمل می کنند ، هیچ فکر کرده اید که چرا اینگونه شده ؟

  جواب در همین است ، در تحریف ! تحریف می تواند در اندیشه ، در متن ، در صحبت ها و سایر مطالب رخ دهد و هر آنچه که مارا از اصل دور کند و معنای اصلی اندیشه و نوشته را دستخوش تغییر نماید تحریف است.

  دوست عزیزی که اسلام رو اون چیزی شناختی که در ایران یا کشور های مثل ایران داره اجرا می شه ، یک بارم که شده به خودت لطف کن و مطلب اصلی رو از خود قرآن و احادیث بگیر و از اصل ریشه دین اسلام ، اسلام رو بشناس، دوست عزیزی که داری راجع به عرفان حلقه انقدر راحت حرف میزنی و ناخواسته حرف های شما در اندیشه ها وآموزه های عرفان حلقه و اصول عرفان حلقه تحریف ایجاد کرده، به جای اینکه راجع به عرفان حلقه از دهن این و آن اظهار نظر کنی خودت برو دنبالش و از اصل اون عرفان حلقه رو بشناس ، از کتاب ها بشناس اون رو ، از صحبت هایی که استاد طاهری کرده بشناس یا شمایی که راجع به دیگران به راحتی قضاوت می کنی ، لطفا خواهش می کنم قبل از هرگونه قضاوت این رو مد نظر داشته باش که ، کسی باید قضاوت کنه درباره موضوعی که خودش در اون کامل باشه و در ادامه اگر هم می خواد قضاوت کنه باید حرف های اون طرف رو هم بشنوه ، شمایی که نه اطلاعات کامل داری ، نه با طرف مقابلت حرف زدی ، نه حرفاشو شنیدی نه کتاب هاشو خوندی ، چطور به خودت جرات قضاوت کردن می دی ؟

  در آخر سر هم ، باید یاد آور شوم که ، منشا همه انسان ها و همه ملک و همه موجودات ، یک چیز است و آن نور خداوند متعال هست ، و در این میان ، انسان اشرف مخلوقات ، پس یادمان باشد که هرجز از اجزای هستی قابل احترام است ، حتی اگر کسی به خودش احترام نمی گذارد و به خودش اجازه این را می دهد که با گناه و سرپیچی از دستورات خداوند ، قداست خودش را زیر سوال ببرد ، شما این کار رو نکن ، شما به این انسان احترام بگذار ، و کاری کن تا این جهان مکان بهتری برای زندگی کردن باشد.
  بیاییم همه با هم دست در دست هم، دنیا را به بهشت تبدیل کنیم و از این جهنمی که برای خودمان ساخته ایم ، رهایی یابیم.

  استاد طاهری ، اگر می خواست که خود نمایی کند می توانست ، اگر می خواست که شورش کند می توانست ، اگر می خواست که غیر از صلح با دیگران راه دیگری را انتخاب کند می توانست ، این مرد بزرگ ، برای افتخار آفرینی کشورش و کسب آبرو برای کشورش ، به جای انجام تحقیقات فرادرمانی در کشور های خارج ، در کشور خودمان تمام سختی ها را به جان خرید تا برای ایران کسب آبرو کند ، نکند ما هم در دام کسانی گرفتار شویم که دشمنان این مرز و بوم هستند و همواره مانع پیشرفت این مملکت شده اند.
  یقیقنا در آینده ای نزدیک ، فرادرمانی در تمام کشور های دنیا شناخته خواهد شد ، اما به جای اینکه حرفی از ایران به میان بیاید ، تنها اسمی از یک ایرانی را یدک می کشد و بدانیم که چه را داریم از دست می دهیم .

  انقدر به حجوم فرهنگی عادت کرده ایم که زمانی که صحبت از اندیشه نو به میان می آید ، اولین بحثی که به میان می آید ، این هست که چرا در امریکا و اروپا ، همچین چیزی نیست ؟ چرا آن ها به این مسائل دست پیدا نکرده اند ؟ اگر جواب می داد که اون کشور ها از خدایشان بود که همچین چیزی عملی شود ؟ و و و ، کلی سوال دیگر ، اما دوست عزیزی که این ها را مطرح میکنی ، اول اینکه این اندیشه ایرانی است و منشا آن هم فردی ایرانی است ، پس نمی توانید این را در کشور های دیگر ، پیدا کنید ، و اگر در این کشور ها اسمی از آن به میان نیامده ، چون که استاد طاهری دقدقه اش سربلندی کشورش بوده ، اما متاسفانه ، این هم مانند همه اختراعاتی که در ایران خلق شده ، باید در کشور های دیگر دنیا ، ثبت شود ! چندین سال تلاش و کوشش در ایران ، برای ثبت این طب به عنوان طب مکمل ، تنها توسط عده ای اندک از گروهی خاص ، از بین رفت و به جای ثبت آن ، همه مدارک آن را از بین بردند.
  و حالا تنها راه ، همان راه همیشگی یعنی وارد کردن این علم ، از خارج از ایران است !
  اسم فرادرمانی و سایمنتولوژی را به خاطر بسپارید و زمانیکه از کشور های خارج دوباره وارد ایران شد ، بدانید که یک زمان بنیان گذار این علم را زندانی کردند و به او افترا و تهمت زدند ! به خاطر بیاورید تلاش های مرد آزاده ای را که با دشمنی ، جلوی سخنان حق او را گرفتند.

  همیشه پایدار باشید ، در پناه خداوندی که عشق را آفرید.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 36. Elsevier یک جورنال محسوب نمیشه بلکه میشه به نوعی یک ناشر محسوبش کرد. ژورنالی که آقای طاهری در اون مقالاتشونو چاپ کردن اسمش هست Procedia – Social and Behavioral Sciences
  ارزشه یک ژورنال اساسا به فاکتوری بستگی داره که بهش میگن impact factor
  همونطور که در بخشه FAQ این ژورنال میتونید خودتون ببینید در مورد این فاکتور نوشته شده :
  Does the Procedia – Social and Behavioral Sciences have an Impact Factor?

  The Procedia – Social and Behavioral Sciences does not have, and is not eligible for, an Impact Factor as it does not publish primary research, full length, peer reviewed articles. Each volume is submitted for assessment on its own merit for inclusion in the Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index (http://thomsonreuters.com/conference-proceedings-citation-index/). There is no guarantee before publication that a volume will be accepted for inclusion but all are sent for evaluation when published.
  این جورنال ها هیچگونه ارزش علمی ندارن و تقریبا هر مقاله ای که دریافت کنند چاپ میکنند

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 6 votes)
 37. موافق با نظر نویسنده

  آنچه در این مطلب نوشته شد،دقیقاً درد دل خود من بود که همیشه ذهنم را مشغول کرده و می کند.از سال ۱۳۸۵ با فرادرمانی توسط یکی از دوستان نزدیکم که یکی از مسترهای آن هم هست و تدریس می کند،آشنا شدم.
  با توجه به اینکه سال ها بود که دچار بیماری صعب العلاجی بودم،این مستر تلاش کرد تا با فرادرمانی مرا درمان کند؛اما چون از روند درمان پزشکی ام راضی بودم،تا امروز هم که بیماری پیشرفت کرده است،زیر بار نرفتم و همین سبب دوری ما دو دوست قدیمی شد.
  من همه نوشته شما را تآیید می کنم؛اما باید یادآوری کنم که بیماری که با مشکلی مانند سرطان دست و پنجه نرم می کند،با تمامیت پشتکار،همکاری با کادر پزشکی و امیدی که در درمانش به کار می بندد،به جایی می رسد که از مبارزه با بیماری به این شیوه ها خسته می شود و برای دوری از ناامیدی،همیشه به دنبال یک راه حل سریع تر و بی دردسرتر می گردد.بنابراین من هیچ یک از بیمارانی را که راه درمان فرادرمانی را می روند،شماتت نمی کنم.
  نکته بعدی اینکه این روزها جامعه ای داریم،سرشار از مشکل و دردسر و افراد کلافه از مشکلات بدون راه حل.بدیهی است که برای رهایی از چنین مشکلاتی دست به دامن هر چیزی بشوند.
  تنها نکته مثبت و شاید مثبت فرادرمانی این است که فرد را وادار می کند تا لحظاتی بنشیند یا دراز بکشد و در تمام مدت تعیین شده،به هیچ جز همان فرادرمانی فکر نکند.از نظر من،همین مدت کوتاه فاصله گرفتن نگرانی ها و فکر نکردن به هیچ چیز شاید بتواند در حداقلی از اضطراب و فشارهای روانی پرهیز ناپذیر روزمره وی بکاهد.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 38. سلام دوستان، امیدوارم که واقعا به طور شخصی و جمعی چیزی رو که دارین زیر سوال میبرین ، امتحان کرده باشین، و اگه نکردین انقدر راحت به خودتون اجازه ندین که ردش کنین! چرا نمیخواین حرف درست رو بشنوین این موضوع پولی نیست که کسی بخواد شیادی کنه اگه کسی درمان میکنه از کسی پول نمیگیره، می شه بدونم چه دلیلی داره تعداد زیادی از انسان ها الکی بخوان کاری رو انجام بدن؟!!! بدون هیچ نفع شخصی!! خوب معلومه تو شرایطی که رعب و وحشت هست همه راحت نمیتونن اعلام کنن نتایجی که گرفتن رو و اگه واقعا این موضوع رو ندبال کرده باشید کاملا متوجه میشید که درمان اصلا هدف عرفان حلقه نیست، درمان یک تست خیلی سادس برای متوجه شدن اینکه هوشمندی حاکم هست بر هستی و هیچکسی برای ترم های بعد اجباری نداره!! اگه اجباری نیست و مردم به خواست خودشون دوره ها رو ادامه میدن حتما یه نتیجه ای براشون داشته، اگه نداشت که وقت میذاشتن!! چرا به راحتی شعور خیلی هارو زیر سوال میبرین مگه مردم احمقن که به مدت حدود دو سال هقته ای ۳ ۴ ساعت وقتشون رو برای چیزی که واهی و پوچه طلف کنن؟!!!! توروخدا به این سوال جواب بدین!! اگه انقدر پوچ و الکیه چرا باید کسی دستگیر بشه؟!! کل کلاسا موجوده گوش کنین کجاش بر خلاف عرف و شرعه یا بر خلاف علم!؟؟؟ علم کارش پیدا کردن رابطه ی بین اتفاقات کل هستیه، اینکه یه اتفاقاتی داره میفته کاملا جدیه حالا اگه هنوز کشفش نکردین نگین نیست هزینه کنین و خودتون تحقیق کنین، اگه مجموعه ی عرفان حلقه یه مجموعه ی بیزینسی بود با درآمد بالا قطعا این کار رور به راحتی انجام میداد که خیلی کارها هم انجام شد ولی خوب به دلایل تقریبا نا مشخصی همش نابود شد! اگه واقعا اداعایی بر پوچ و غیر علمی بودن این قضیه دارین یه فرص کاملا امن ایجاد کنید که افراد بیان و نتایجی که از این حلقه گرفتند رو اعلام کنند! واقعا میتونین اینکارو بکنین؟!! انجام بدین تا چند میلیون نفر شهادت بدن که نتیجه گرفتن! بخدا واسه هیچکی هم ضرر نداره این مجموعه نه دنبال کار سیاسیه نه بر خلاف دینه و تنها راه واقعی برای آشتی مردم با دینه! جدی بگیرین این حرفارو! از شما دوستان عزیز هم که به عنوان یه مرجع بعضی ها شما رو در نظر میگیرن خواهش میکنم الکی تیشه به ریشه چیزی نزنید که نمیدونید چیه، یکم بترسین از عواقبش، خلاصه که خیلی خوشحالم که شما هم دارین تلاش میکنین و احتمالا قرار جزء ابن ملجم های زمان حال باشین، ممنون! و دوستانی که میخوان به من جواب بدن اگه واقعا مخالف هستن فقط در روز ۱۵ دقیقهبه خودشون وقت بدن و این موضوع رو شخصا امتحان کنند، کاملا مجانیه و ۱۰۰ درصد هم براتون مفیده! شاید فرجی باشه تو زندگیه هممون! 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 39. باز میگویم این گفته دردآور فراهانی را؛
  بیچاره آدمی که گرفتار عقل شد، خوشبخت آنکه گوساله آمد و گاو رفت!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 40. محمدرضا توكلى صابرى

  دوستان عزیز
  من مستندترین و مفصل ترین نقد را در مورد ادعاهاى طاهرى نوشتم. سعى کردم برایتان بفرستم نشد، چون مقدارى نمودار دارد. لطفا توضیح دهید که چگونه مى توانم فایل دارى نمودار را برایتان بفرستم. و یا یک ایمیل بدهید تا بفرستم.
  دکتر محمدرضا توکلى صابرى

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 41. سلام
  من عضو هیات علمی یک دانشگاه در رشته اقتصاد هستم. رفرنس داده شده در مورد مقاله آقای طاهری در سایت ساینس دایرکت کنجکاوم کرد. این لینک را دنبال کردم:
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/س۱۸۷۷۰۴۲۸۱۳۰۱۷۵۶۴
  بله، واقعا دو مقاله‌ی ایشان در مجله
  Procedia – Social and Behavioral Sciences
  چاپ شده است اما اغلب دانشگاهیان می دانند که مجله Procedia مجله ای پولی که مقالاتی از حوزه مدیدریت و بورس اوراق بهادار و اقتصاد گرفته تا روانشناسی را چاپ می کند. یعنی هر چند در ساینس دایرکت نمایه شده و حتی Impact Factor هم دارد اما ارزش علمی ندارد و تقریبا هر مقاله ای را چاپ می کند؛ کافی است که مقاله فرم نوشتاری اش تقریبا درست و به زبان انگلیسی باشد، به علاوه هزینه گمانم ۲۰۰ دلاری حق انتشار را که بدهد، تمام است! ما در دانشکده خوذمان پروپوزال هایی که به مقاله ای از این مجله رفرنس داده باشند را رد می کنیم!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 42. تمام مطلب درست و مستدل است اما آن بخشی که در مورد مقالات علمی است شدیدا مغشوش و نادرست است. کافی بود که فقط می نوشتید که روبروی دانشگاه تهران بعضی هستند که در بالاخانه کتابفروشی ها کارشان چاپ مقاله است و بلدند چطور هر ایده بی ارزشی را به شکل یک مقاله علمی درآورند و برای ژورنال ها و کنفرانس هایی که می شناسند ارسال کنند و پذیرش بگیرند.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 43. اگر چنین تعدادی رو از بیمارها رو میتونستند شفا بدهند چرا بعد از گذشت این همه مدت هیچ نهاد پزشکی معتبری از اون اسم نبرده؟؟

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 44. من زمانی عضو عرفان حلقه بودم و حالم خیلی بد بود و حالا که جدا شدم حالم خیلی خوبه .. می ترسم دوباره وارد شم و حالم خیلی بد بشه لطفا کمک کنین تا حالم خیلی خوب بشه . با تشکر خیلی ممنوم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 45. دنیا داره تو کثافت غرق میشه، اینا هنوز منتظرن که خدا بیاد و یه حرکتی بزنه !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

لطفا این معادله را حل کنید! *

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

theme
?>