خانه » شایعات » شایعات ایرانی » نام ایران در کدام رکوردهای گینس ثبت شده است؟

نام ایران در کدام رکوردهای گینس ثبت شده است؟

هر از چندگاهی متنی شامل آمار و لیستی از رکوردهای ایرانی ثبت شده در گینس در فضای مجازی منتشر می شود.

از بیشترین تولید پسته، خاویار، خانواده توت، زعفران، زرشک، میوه آلویی تا کهن ترین کشور دنیا.
از بالاترین دمای ثبت شده روی سطح زمین تا بیشترین تلفات انسانی در سرما و کولاک برفی
از بزرگترین واردکننده گندم تا بیشترین فرار مغزها
از بیشترین مصرف تریاک و هرویین تا بزرگترین منابع روی در جهان.
از بزرگترین سیستم بانکی اسلامی تا بیشترین آمار بیماران مبتلا به سرطان در جهان
این داستان اینقدر همه گیر شده است که علاوه بر پیج های فیس بوکی و وبلاگها حتی در خبرگزاری های ایرانی نیز کپی و پیست شده است.نمونه های زیر را ببینید:

اما این رکوردها در کدام گینس ثیت شده اند؟

اخیرا سایت خبری دویچه وله در گزارشی به ذکر تمامی مواردی که در کتاب رکوردهای گینس نامی از ایران برده شده است پرداخته است.

برای اطمینان تصمیم گرفتیم تمام رکوردهایی که در آن نامی از ایران برده شده است را در سایت رسمی رکوردهای گینس جستجو کنیم. نتیجه این بود:

تنها در ۲۷ رکورد از ایران نام برده شده است که بعضی از آنها اصلا متعلق به ایران یا ایرانی ها نیستند.

این ۲۷ رکوردی که نام ایران در آنها ذکر شده است به این شرح هستند:
۱- جوانترین برنده مسابقات بولینگ یک جوان ۱۹ ساله فیلیپینی که رکوردش را در مسابقات ۱۹۵۷ تهران ثبت کرده است.

۲- اولین تولید شراب: تاریخ تولید و مصرف اولین شراب را ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد و در عراق امروزی می‌دانند، اما اولین بار در حفاری های ۱۹۶۸ در ایران سفال هایی کشف شده که برای شراب استفاده شده و تاریخ آن به ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد. بایستی بدانید که اولین بار ۳۰۰۰ سال پیش مصریان روش تهیه شراب را مدون کردند.

۳- عروسکی که بیشترین سفر را در دنیا کرده است یک خرس عروسکی بود که ۶۳۷هزار کیلومتر در سراسر جهان سفر کرده و در این میان از ایران نیز گذشته است

۴- پیچیده ترین کرم اینترنتی که برای حمله به تاسیسات هسته ای استفاده شده استاکس نت نام دارد که برای حمله به تاسیسات هسته ای بوشهر و نطنز ساخته شد.

۵-بیشترین بازی همزمان شطرنج در دنیا اختصاص دارد به استاد بزرگ این عرصه احسان قائم مقامی که با ۶۱۴ نفر همزمان بازی کرد که ۹۷ درصد این افراد را برد.

GHAEM_MAGHAMI

 

۶-مهدی حب درویش در شهر دبی امارات متحده عربی توانست در یک دقیقه ۱۴۴ بار با توپ تنیس رکورد سرعتی روپایی را ثبت کند.
DARVISH
۷-طولانی ترین سفر با ماشین سه چرخه توسط دو آلمانی به مسافت ۳۷ هزار کیلومتر ثبت شده که از ایران نیز گذشته اند.
۸-طولانی ترین سابقه داوری به مدت ۲۷ سال مربوط به یک داور لبنانی است. او اظهار داشته که سخت ترین کار داوری اش مسابقه ایران و ترکیه در ۱۹۶۷ میان ایران و ترکیه بوده که ۸ کارت زرد و دو کارت قرمز در پی داشته.
۹-بزرگترین کشتی جهان یک نفت کش است که در میانه جنگ ایران و عراق آسیب دیده است.
۱۰-بزرگترین جمعیت شرکت کننده در تشییع جنازه که در مراسم تدفین امام خمینی از سوی مسئولین ایرانی حدود ۱۰ میلیون نفر اعلام شده است.
Imam_Funeral

 

۱۱-بزرگترین فوران چاه نفت در تاریخ مربوط به نشت چاه نفتی در نزدیکی شهر قم در سال ۱۳۳۵ است که سه ماه ادامه داشت. این فوران روزی ۱۲۵هزار بشکه بود و ارتفاع آن به ۵۲ متر می‌رسید.

 

OIL

 

۱۲-کشوری که بیشترین میزان درامد ناخالص داخلی را صرف بودجه نظامی میکند عمان است که ۱۱ درصد درآمد کشور را صرف خرید سلاح و آمادگی ارتش میکند و همسایه ایران است.
۱۳-بزرگ‌ترین فرش دستباف دنیا ایرانی است که با پنج هزار و ۶۳۴ متر مربع مساحت در مسجد شیخ زائد ابوظبی گسترانده شده است.

 

CARPET

 

۱۴-امپراطوری هخامنشیان به عنوان بزرگترین امپراطوری جهان از نظر جمعیت نام برده شده است. بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این امپراطوری زندگی می‌کردند.

 

PERSPOLIS

 

۱۵-بزرگترین کلکسیون کفش متعلق به یک هلندی با ۲۳۲۲ جفن کفش است. کفش مورد علاقه او از میان این همه کفش، پاپوش یک زن از عشایر حومه شیراز است که کفش های عروسی خود را با زینت های بیابانی به او بخشیده است.

۱۶-بیشترین میزان اعدام نوجوانان مربوط به ایران است.

۱۷-رکورد بالا بردن سنگین ترین وزنه جهان همچنان در اختیار حسین رضازاده از ایران است.

REZAZADEH

 

۱۸-گرچه هلند سرزمین آسیاب های بادی نامیده می شود اما اولین آسیاب بادی در قرن هفتم در ایران استفاده شده است.

۱۹-اولین توریست فضایی زن، انوشه انصاری یک زن امریکایی ایرانی تبار است.

ANSARI

 

۲۰-یکی از دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا سفالی در منطقه بین النهرین کشف کرد که نشان می‌دهد ۵۰۰۰ سال پیش در آن منطقه که جزو ایران بوده اولین کوکتیل (مشروبات ترکیبی) ساخته شده است.

۲۱- محمدحسین کبادی، شناگر اهل استان هرمزگان موفق شد در مدت ۸۵ روز و طی‌ مسیر یک هزار و ۱۰۰کیلومتر رکورد اولین و سریع‌ترین زمان برای شنا در خلیج فارس‌ را ثبت کند.

PERSIAN_GULF

 

۲۲- رضا پاک‌روان توانست با دوچرخه در مدت ۱۳ روز از الجزایر به سودان سفر کرده و ۱۷۳۴ کیلومتر را در این زمان طی کند. نام او به عنوان سریعترین عبور از صحرا با دوچرخه ثبت شده است.

 

PAKRAVAN

 

۲۳-رکورد طولانی ترین نقاشی متعلق به کودکان همدانی با ۴ کیلومتر از سیره پیامبر اسلام بود که سال ۲۰۱۱ توسط کودکان اریتره شکسته شد.

PAINTING

۲۴-گرانترین خاویار جهان که گرانترین غذای جهان نیز به شمار می رود خاویار ایرانی “الماس” است که به قیمت کیلویی ۳۴ هزار دلار فروحته می‌شود و از ماهی های خاویاری دریای خزر بدست می آید.

۲۵- کوچکترین گربه جهان یک گربه ایرانی-هیمالیایی است

۲۶-اولین رمزنگاری به گفته هرودت توسط ایرانیان و با خالکوبی روی سر سربازان انجام میشده است.

۲۷-بزرگترین جنگ دریایی دوران باستان میان ایران و یونان در سال ۴۸۰ پیش از میلاد روی داده است.

نام علی دایی به گفته سایت دویچه وله به صورت افتحاری به عنوان بیشترین گل زده در بازی های رسمی ثبت شده. متاسفانه تاکنون موفق به یافتن این رکورد در سایت گینس نشده ایم.

برای اطمینان از اینکه شاید رکوردهای اعلام شده در شایعه به صورت دیگری در رکوردهای گینس ثبت شده اند کلمات کلیدی بعضی از آنها را امتحان کردیم؛
مثلا کلمه saffron را در سایت گینس جستجو کردیم تنها رکورد ثبت شده در گینس که کلمه زعفران را در خود دارد رکورد یک مرد است که بدنش را به رنگ زعفرانی با لکه های تیره تتو کرده است و نامی از ایران یا کشور دیگری به عنوان بزرگترین تولید کننده آن نیست.

در مورد پسته نیز ما نتیجه ای مربوط به ایران پیدا نکردیم .

در مورد بانک اسلامی هیچ رکوردی در گینس ثبت نشده است .

شما نیز می توانید به راحتی در این سایت انواع رکوردها را جستجو کنید.

البته ذکر این نکته ضروری است که ثبت رکورد گینس باید توسط افراد ذیصلاح درخواست شود و داوران با بررسی جوانب رای به ثبت گینس بدهند؛ لذا ممکن است موارد دیگری در ایران باشند که اولین/بزرگترین/بیشترین در دنیا باشند اما هنوز درخواست ثبت یا داوری آنها انجام نشده باشد.

نام ایران در کدام رکوردهای گینس ثبت شده است؟, ۳.۴ out of ۵ based on ۹۷ ratings
اجتماعی باشید! به اشتراک بگذارید...

  ۴۲ دیدگاه

  1. عالی بود ممنون که با خود بزرگ بینی مخالفید

   VA:D [1.9.22_1171]
   Rating: +22 (from 26 votes)
  2. با سلام
   فکر نمیکنم ثبت نام یک کشور در گینس خیلی مهم باشد این که ایران زعفران یا خاویار درجه یک یا فرش برتر جهان را تولید میکند یا پر خطر ترین ماشین جهان که با پ شروع میشود در ایران تولید میشود ویا کمتر رشد اقتصادی بین کشورهای نفت خیز جهان در ۵سال اخیر مربوط به ایران بوده را شاید کسی برای ثبت به گینس نفرستاده باشد .زمانی که من مدرسه میرفتم در کتب درسی میخواندیم کشور ایران بسیار سروتمند است دومینمیادین بزرگ نفتی اولین میادین گاز جهان را داردکه قبلا متعلق شورویبود که بعد از فروپاشی به ما به ارث رسیده است ودومین معادن مس و…اما دوستی دارم که پسراش در ژاپن به مدرسه میرود وبه آنان میاموزند که ژاپنکمترین دارای طبیعیرا دارد فقط ۱۷یا۱۵%از خاک اش قابل زراعت است ملا معدن خواصی در کشور ندارد وهمه چیز را وارد میکند واگر مردم اش سخت کاری نکنند چیزی برای خوردن ندارند حال اگر نام ژاپن را در بین افتخارات جهان سرچ کنید میدانید چقدر باید مطلب بخوانید .به نظر من باید نگرش به واقعیت ها را عوض کرد .چشم ها را باز کرد وواقعیت را دید ولمس کرد .نه این که مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم و…به نسل بعدی دروغ نگیم رضا زاده چندان آدم سالمی نیست ودر این راه با پول این ملت هنوز عنوان اش حفظ شده و با دیگر جوانانی که میتوانستند رکود او را بشکنند دیدیم چه کرد .خانم انصاری از اقوام همان آقای انصاری رییس دفتر شاه میباشد که میلیون ها دلار را قبل از انقلاب به تاراج برد ومسئول برگذاری جشنهای ۲۵۰۰ساله وتاج گذاری شاه در شیراز بود وغذای گرم از بهترین رستورانهای پاریس را در تخت جمشید سرو میکرد خوب چه انتظاری میتوان از نوه ایشان داشت به غیر از به باد دادن حدود ۲۲میلیون دلار برای پرواز به جو زمین گرچه من هم به این خانوم افرین میگویم ولی ….گذشته مال گذشته گان است حال وآینده را دریابیم

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +22 (from 50 votes)
   • رضازاده رو خوب اومدی!
    چقدر برا این بشر هورا کشیدم من خودم به شخصه از امثال علی حسینی ها حلالیت میطلبم!
    بماند که خودشم با دوپینگ و بماند….
    مطلب قشنگی بود ولی نوشته ی تبریزی جان قشنگترش کرد

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +6 (from 16 votes)
   • لطفا کمی تمرین تایپ کردن بکنید تا خواننده اینقدر دچار مشکل نشه. دوم خانم انصار از آشنایان بسیار دور بنده هستند و تا جایی که من اطلاع دارم ایشون و همسرشون در امریکا از صفر شروع کردند و یک ملیونر خود ساخته هستن. این داستاهایی هم که در مورد تخت جمشید گفتید زاییده تخیل شماست

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -6 (from 22 votes)
    • چرا لج میکنی بی سواد

     آخه داداش من این آقای محترم از خودش نگفته که تو سایت رسمی گینس نوشته
     در ضمن به ما چه خانم انصاری از فامنیلای نزدیک شما هستش؟ ایشون گفتن یه زن ایرانی- آمریکایی؟ دروغ گفتن؟ ایرانی نیست یه طرفش ؟ کی گفت میلونر؟ گفت اولین فضا نورد زن لطفا لجباز نباشید

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +6 (from 18 votes)
   • خوبه که آدم کلاه برداری مثل رضازاده و هم دستانش نتونستند همه را فریب بدهند . چقدر پول و امتیاز و گاوبندی با کشور ترکیه داشتند و یه درخواست الکی و پشت سرش هیاهوی زیاد و نشان درجه یک شجاعت و همان سال یادمه نشان درجه ۳ به معلم فداکاری که سلامتی و جانش را واقعا نه با شیادی برای نجات دانش آموزانش از کلاس آتش گرفته گذاشت، داده شد واقعا جای تاسف فراوان دارد. چقدر وزنه بردار به خاطر این آدم متهم به دوپینگ شدند و از اعزام به مسابقات حذف و چقدر با تلاششان و آینده شان بازی شد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 7 votes)
   • سلام
    دوست عزیز این مطلب به بررسی یک شایعه پرداخته همین!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 3 votes)
  3. تا سال ۱۹۹۶ اولین تولید کننده پسته در جهان ایران بود بنده پایان نامه تحصلاتم در همین مورد است تولید کننده های بعدی آمریکا وترکیه اند که آمریکا قبل از آن در رتبه ۳ جای داشت اما احتمال اینکه بتواند ایران را هم پشت سر بگذارد وجود دارد نه به این زودی تولید کننده های بعدی سوریه وکشورهای دیگری نیز هستند که پسته محصولی جدید در تولیداتشان است نظیر استرالیا وتونس وبرخی کشورهای دیگر که تولیدات قابل توجهی ندارند

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 7 votes)
  4. باعث شرمساری است که رکورد های واقعی که معرفی شد و افراد دارنده انها، شناخته شده نیستند! در عوض، مطالب جعلی همه جا دست به دست که شوند – آیا عمدی در این کار است؟! الله اعلم

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 14 votes)
   • همین که عمدی بجز تعصبات مسخره می لبنید در این ماجرا یعنی در معرض این هستید که تحت شایعاتی در حوزه تئوری توطئه قرار بگیرید، برادر یه ملتی زیادی به خودش می نازه، عمدِ کی و کجا توش می تونه باشه؟ هروقت پذیرفتیم انقدر برای دنیا مهم نیستیم که عمدا برامون بشینن پشت میزهای سازمان های جاسوسی و شایعه بسازن اونوقت شاید فهمیدیم سطحمون کجاست

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 12 votes)
  5. دوست عزیز میتونید تمامی آنچه را که در این نوشتار رد کردید در دانشنامه زیر با مرجع و منبع آن ببینید…
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_top_international_rankings_by_country

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -18 (from 28 votes)
   • متن درباره ادعاهای ثبت شده در کتاب گینس است.
    پاراگراف آخر را نیز نگاهی بیندازید.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +10 (from 10 votes)
   • ویکیپدیا که مرجع نیست عمه ۹۰ ساله منم میتونه بره ویکیپدیا بنویسه دختر تزار روسیه است. یکم سطح سواد و معلوماتتو بالا ببر بعد روی تحقیقات مردم مطلب بگذار.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +10 (from 24 votes)
    • احسان جان، اعتبار هر نوشته ای به مراجع و منابعی هست که به اونها استناد می کنه. ویکیپدیا می تونه مرجع به حساب بیاد به شرطی که مراجعی که توی اون صفحه مربوطه بهشون ارجاع داده شده معتبر باشند. بنابراین اینکه بگیم ویکیپدیا منبع نمی تونه به حساب بیاد کاملا درست نیست، اگر منابعی که در صفحه ای از ویکیپدیا بهش ارجاع داده شده، معتبر باشند، اون صفحه هم مطالبش معتبر میشه. مثلا ویکیپدیای فارسی خیلی از صفحه هاش مطالبش معتبر نیست چون منابعی که استفاده کرده معتبر نیست. پس در کل باید به منابع و مراجع استفاده شده نگاه کنیم.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +9 (from 13 votes)
  6. آیا این مخالفت های سایت شما از کجا آب می خورد؟ من خودم به شخصه ۷ رکورد در گینس ثبت کرده ام از جمله آنها می توان به ثروتمند ترین فرد تاریخ جهان، زدن ۳۸۶ روپایی با توپ راگبی در ۱ دقیقه، ۱۰۳ بار گاز گرفتن گوش در یک روز و داشتن کوچکترین مغر در میان پستانداران اشاره کرد. می بینید که هیچکدام از رکردهای فوق را به حساب نیاوردید تا ایران سرفراز را کوچک و خار بشمارید. به امید اینکه روزی به ایرانی بودن خود افتخار کنید…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +25 (from 39 votes)
  7. سلام و خسته نباشید
   من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و ۲۵ ساله و ورزشکار حرفه ای هستم.و چند ماه است که دارم تمرین میکنم که بتونم یی رکورد ثبت کنم . و نمیدانم از کجا باید شروع کنم که این رکوردم به ثبت برسه
   ممنونم میشم اگه کمکم کنید.
   با تشکر

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -16 (from 22 votes)
   • دوست عزیز واقعا فکر می کنی اینجا جای خوبی برای این سواله!؟ خب توی گوگل سرچ کن، به سایت گینس سر بزن، حتما جوابت رو پیدا می کنی. احتمالا فارسی سرچ کردی ثبت رکورد که به اینجا رسیدی! چند وقت پیشم یکی نفر یه جا پای یه مطلب فیزیک کامنت گذاشته بود، “من کارشناسی مواد می خونم، به یه تئوری توی فیزیک رسیدم، می ترسم بگم ازم بدزدن! شما کمکم کنید!” شما به خودت نگیر، اما این رفتار های ایرانی ها واقعا تحلیل اجنماعی می خواد، حالا مثلا ذکر این نکته که دانشجوی ارشد هستی چه نقشی در پاسخ به سوالت ایفا می کنه؟ مثلا ما فکر کنیم کاسبی یا کشاورز نگاهمون بهت چه تغییری می کنه؟ بجز اینکه آدم تاسف بخوره یه دانشجوی ارشد این مملکت راه جستجوی توی اینترنت رو بلد نیست

    VA:D [1.9.22_1171]
    Rating: +37 (from 37 votes)
    • سلام.مشکل اصل این نیست که پسره خوب.چه ربطی داره به جستجو تو اینترنت؟چه ربطی داره به تحلیل اجتماعی؟
     متاسفم برات
     یی سوال بود فقط.
     اگه تو این زمینه اطلاعات داشتی میگفتی .اگه بلدم نبودین اصلا جواب نمیدادین
     دیدگاهای افراد متفاوته.شما یی ادم تحصیل کرده را با یی ادم بی سواد چطوری برخورد میکنی.
     نمیدونم روابط اجتماعیت یا مطالعه شما در چه حدی.
     ناراحت نشین یی وقتی.

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: -19 (from 25 votes)
     • دوست عزیز ربطش به جستجو توی اینترنت اینه که اگر کسی مهارت های پایه جستجو رو بدونه، برای جواب همچین سوالی، می ره در سایت مثلا گینس، یا مراکز معروف ثبت رکورد دیگه، و مثلا بخش FAQ و جواب همچین سوالی رو پیدا می کنه.
      معمولا سرویس هایی مثل بلاگر، بهتون نشون می دن آدم ها با سرچ چه چیزهایی به بلاگ شما رسیدن، من با تجربه ای که از اونجا داشتم می دونم که مهارت های سرچ هموطنان ما چقدر پایین، و این مهارت پایین به چه جاهای بی ربطی می کشونتشون، یه چیزی مثل این برادر که از کامنتش معلومه هدفش از رسیدن به اینجا این سوال شخصی بوده، و احتمال قوی میدم، پای چندین مطلب دیگه هم که کلمه رکورد توش اومده همین سوال رو پیست کرده، به این امید که یه نفر جواب بده، و اگر ایشون مهارت پایه رو داشت، خودش به جای درست می رسید.
      در مورد تحلیل اجتماعی هم من فکر می کنم واقعا این یه ناهنجاریه که آدم ها برای شخصیت دادن به خودشون، در اولین کلمه جملشون، میزان تحصیلشون رو عنوان کنن، عنوان تحصیلی که اصولا به نظر می آد ارتباطی با قسمت بعدی کلامشون نداشته باشه. من برام هیچ وقت عنوان آدم ها ارزشی به کلامشون نبخشیده، مگر اینکه یه ارتباطی با موضوع بحث داشته باشه. بازم به نظر من یکی بگه من جامعه شناسی خوندم تا بگه من کارشناسی ارشد جامعه شناسیم، اون دومی تاکیدش روی جامعه شناسی نیست، روی فوق لیسانسشه، من نگاه مثبتی به آدمی که خودش رو پشت مدرکش پنهان می کنه ندارم

      VA:D [1.9.22_1171]
      Rating: +26 (from 26 votes)
    • من غیب گو نیستم، اما وقتی می گم یه چیزی تحلیل می خواد، خب جدا ماجرای جالبیه، من جملات این دوستمون رو دقیق سرچ کردم، رسیدم به این لینک
     http://www.bartarinha.ir/fa/news/۲۳۶۸۸
     که دقیق همین جملات را در کامنت ها پیست کرده، نکته جالب اینه که تنها شباهت اون صفحه به این صفحه کلمه “رکورده”، و نکته جالبترش اینه که مطلب اون صفحه از اون دست مطالبیه که گمانه سعی در نشون دادن اشتباه بودنشونه، حتی مثلا ماجرای «آلیا صبور» دختر ایرانی، جوان‌ترین استاد دانشگاه در جهان!

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: +12 (from 12 votes)
    • .میشه شما که اطلاعاتت تون بالاست آدرس سایت گینس رو سرچ کنید و برای من ایمیل کنید . البته اگه راستی راستی سرچ رو بلدی ممنون .

     VA:D [1.9.22_1171]
     Rating: -2 (from 2 votes)
  8. مطلبی مرتبط با بالاترین دمای ثبت شده روی سطح زمین از وبسایت ناسا
   http://earthobservatory.nasa.gov/Features/HottestSpot/page2.php
   In five of the seven years—۲۰۰۴, ۲۰۰۵, ۲۰۰۶, ۲۰۰۷, and 2009—the highest surface temperature on Earth was found in the Lut Desert. The single highest LST recorded in any year, in any region, occurred there in 2005, when MODIS recorded a temperature of 70.7°C (159.3°F)—more than 12°C (22°F) warmer than the official air temperature record from Libya.
   But the Lut was not the hottest spot every year. In 2003, the satellites recorded a temperature of 69.3°C (156.7°F)—the second highest in the seven-year analysis—in the shrublands of Queensland. And in 2008, the Flaming Mountain got its due, with a yearly maximum temperature of 66.8°C (152.2°F) recorded in the nearby Turpan Basin.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 7 votes)
  9. ممنونم.و تشکر میکنم از راهنمایی آقا سروش.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 2 votes)
  10. پس گنبد سلطانیه زنجان چی که میگن بزرگترین گنبده دنیاست؟؟؟.غار علی صدر همدان که هنوز کامل نتونستن شناسایش کنن نیومده؟؟؟ ماهی هایی که تویه این غار هستن معروف به ماهی شیشه ای؟؟ .این میتونه ۲ تا حالت داشته باشه یا شما خوب جستجو نکردین تو کتاب یا سایت گینس یا گینس ناقصه

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 12 votes)
   • البته ذکر این نکته ضروری است که ثبت رکورد گینس باید توسط افراد ذیصلاح درخواست شود و داوران با بررسی جوانب رای به ثبت گینس بدهند؛ لذا ممکن است موارد دیگری در ایران باشند که اولین/بزرگترین/بیشترین در دنیا باشند اما هنوز درخواست ثبت یا داوری آنها انجام نشده باشد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +8 (from 8 votes)
   • گنبد سلطانیه بزرگترین کنبد “خشتی” دنیاست. کلمه خشتی رو جا انداختید :)
    اینکه این مطلب تو گینس اومده باشه رو مطمئن نیستم. تو کتابهای تاریخ هنر این مطلبو دیدم.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 3 votes)
   • عزیزم ماهی شیشه ای اصلا پدیده ی نادر و خاصی نیست… کافیه یه سر به فروشگاه ماهیان آکواریومی سر کوچه تون بزنی… خودم دوتا دارم!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +3 (from 3 votes)
  11. به نظر من مطلبتون یک ایراد اساسی داره
   اونم این موضوع هست که گینس تنها مرجع ثبت آمار و رکورد های جهانی نیست!!!! بسیاری دانشنامه ها و مراجع معتبر مهم هستند که هر کدوم در مورد زمینه تخصصی خودشون ممکنه آمار و رکورد های دنیا رو ارائه بدن
   مثال روشن و سادش ویکیپدیاست، تعداد خیلی خیلی زیادی از این اطلاعاتی رو که شما به عنوان داستان و شایعه ازش نام میبرید در حقیقت کاملا حقیقی و واقعی هست و در این مرجع مهم ذکر شده.
   (از جمله گرم ترین نقطه سطح زمین و …)
   تا اونجایی که من اطلاع دارم گینس بیشتر رکورد های مربوط به سرگرمی و چیز های عجیب و غریب رو ثبت میکنه و شاید خیلی هم مرجع علمی جالبی نباشه (مثلا رکورد بیشترین باد کردن دستکش جراحی در یک دقیقه!!!!!)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 11 votes)
   • من این صفحه رو از ویکیپدیا دیدم
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_top_international_rankings_by_country
    قسمت هایی که به سایت FOASTAT یعنی مرجع شماره ۶۴ ارجاع داده شدن که پسته و چند چیز دیگه رو شامل میشن درست نیستن. طبق سایت مذکور ایران در تولید هیچ یک از محصولات کشاورزی در جهان رتبه اول رو ندارد. در مثلا در تولید پسته که بهترین رتبه اش است کشور چهارم است. این نشان میدهد که ویکیپدیا هرچند انگلیسی باشد هرچند منبع داشته باشد باز هم قابل اعتماد نیست. مخصوصا در این لیست که ایرانی ها برای رکورد الکی ساختن دست طویلی دارند. البته من مطالب کشور های دیگر را چک نکردم شاید همه کشور ها اینگونه باشند. در کل این لیست منبع قابل اطمینانی نیست زیرا مرجع به اشتباه دارد.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -1 (from 1 vote)
  12. سلام عزیزان من میخاستم یک رکورد ثبت کنم ولی نمیدونم از کجا باید ثبت کنم و نمیدونم قبل از من کسی این رکورد رو زده یا نه
   من تو روندن عقب عقب دوچرخه محارت بسیار خاصی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -4 (from 10 votes)
  13. ببینید دوستان درسته که گینس یک مرکز ثبت رکورده، اما اینجوری نیست که خودشون دوره بیوفتن رکورد ثبت کنن، درخواست میدی هزینه میدی تا بیان بررسی کنن اگه درست بود ثبتش کنن، به صرف اینکه میگن فلان گنبد اینه یا فلان غار اونه که گینس نمیاد ثبتش کنه!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +6 (from 6 votes)
  14. اینم لینک ویکی پدیا در مورد رکرودهای ایران و جهان که خیلی هم معتبره
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_statistically_superlative_countries

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -5 (from 7 votes)
  15. من که نمیدونم دیگه به چی اعتماد کنم

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 3 votes)
  16. من که حال کردم قشنگ بود دمتون گرم ولی بعضی هاش الکی بود

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  17. سلام صحت اطلاعات این گزارش رو تایید میکنم نه بعنوان یه مخاطب عادی بعنوان کسی که در این زمینه تحقیق کردم
   مسئول کمیته ثبت رکورد های ورزشی فدراسیون ورزشهای همگانی

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  18. با سلام
   ممنون از سایتتون
   با این سایت از طریق پیج “ستاد مبترزه با چرندیات” آشنا شدم
   شما که اینقدر دقت می کنید موندم چرا در “شماره ۶” دقت کافی به خرج نداده اید!!!!!

   یه مقدار بیشتر دقت کن
   که حرفهای خودت چرند به حساب نیاد!!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 2 votes)
  19. سلام بر مدیر پانترک این سایت
   که جالبه همه کامنت گذارها هم از تبریز و اردبیل هستند
   حالا وقتی مردم را روشن کنیم که هدفتان از این ها نه گفتن واقعیات بلکه تخریب ایران است به زودی فیلتر خواه شد

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -3 (from 5 votes)
   • یکی از دلایلش می تواند این باشد که از ۶ کامنتی که امروز گذاشته اید ۴ تای آن حاوی توهین به قومیت ها و کلمات رکیک بود و قابل انتشار نبود

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: +5 (from 5 votes)
  20. نام اذربایجان کوچولو چی؟ اصلا اومده؟ این کشورک حقیر اصلا رکوردی ثبت کرده؟ در دروغ گویی و جعل تاریخ رکورد ثبت نکرده؟

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 2 votes)
  21. مرسی از وقتی که میزارید

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)
  22. سلام ممنون میشم اگر به من بگید چطوری می نونیم رکورد خودمون را در گینس ثبت کنیم.آدرس و یا سیات رسمی گینس و اینکه گینسدر کدوم کش.ر است و از چه کشور هایی یا سازمان هایی حمایت مالی می شود .

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)

  دیدگاهتان را ثبت کنید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

  *


  به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

  theme
  ?>